Doğru boyayı seçmek


Kendin yap için motivasyonu bulmak bazen Channing Tatum’un karın kasları kadar zordur. Kolay bir tamirci kiralamak işler zorlaştığında, ama burada tatil sezonu varken, neden kendinize bazı aletler donanıp atlamayasınız?

Yeni bir kat boya, eviniz için bir makyaj gibidir ve ciddi bir yatırım getirisi sağlayabilir. Fırçayı çıkardıktan sonra becerilerinizin Picasso’yu Michelangelo’dan daha fazla temsil ettiğini görürseniz, karmaşık ayrıntılar için bir ressam tutmanız yeterlidir.

Boyamaya başlamanın en iyi yolu doğru renkleri seçmektir. Başarılı bir renk seçimi için ipuçlarımızı izleyin.

Evinizin tarzı – modern, çağdaş veya tarihi vb.

Bir stilde iyi sonuç veren bir şey, bir sonrakinde o kadar iyi sonuç vermeyebilir. Evinizin dışı koyu, cesur bir renk çekebilir mi, yoksa en iyisi nötrlere bağlı kalmak mı?

Google Senin Arkadaşın. Sizinkine benzer tarzdaki evleri çevrimiçi olarak arayın ve hangi renklerin sizi süslediğini görün. Pinterest, görüntüler için de harika. Evinizin tarzını ve dış cephede kullanılan hava tahtası, sıva vb. Malzemeleri arayın.

Komşuluk

Jones’un ne yaptığını görmek için yerel bölgenizde bir gezintiye çıkın. Beyaz bir yığın arasında bir odun kömürü yuvasına sahip olmak öne çıkabilir, ancak rengin doğal çevreyle de karışmasını sağlar. Bu bakıştan başka biri mi çekti?Boyama renkleri

Yakın zamanda bölgenizde satılan evler için biraz araştırma yapın ve boya renklerine bakın.

Dışarıdan içeriye

Bir ressam tuttuğunuzda, genellikle dışarıdan içeride çalışmanızı tavsiye ederler. Boya renklerinin hantal ve düzensiz olmaktan kaçınmak için evin içinde akması gerekir. Renklerin bir alan veya odadan diğerine bir ilişkisi olmalıdır.

Boya seçim çizelgeleri

İnsanlar genellikle renk seçimlerini küçük bir kart parçasından çıkarmaya çalışırken yakalanırlar. Duvara uygulanan renk her zaman farklı görünecektir.Boya seçimi

Aşağıdakileri dikkate alın.

  1. Duvara uygulandığında, boya genellikle numune kartında gösterilenden daha parlak görünür
  2. Soluk veya soğuk renkler, bir odanın daha büyük ve daha ferah görünmesine neden olur
  3. Daha koyu, daha sıcak renkler bir odayı genellikle rahat veya samimi hissettirir

Satın almadan önce deneyin

Önce renklerinizi test ederek değerli zaman ve paradan tasarruf edin.

  1. Bir (veya iki) renge ayarladığınızda, test etmek için küçük bir kap boya satın alın
  2. Büyük bir karton parçası boyayın, bölgeye bantlayın, sonra geri çekilin ve bir göz atın. Renk bütünüyle uygulandığında duvarın nasıl görüneceğini hayal edin
  3. Eğer çığlık atmıyorsa Ben tekim o zaman başka bir renk dene

Artık doğru renk seçimini nasıl yapacağınıza dair alt seviyeye sahipsiniz. Bir sonraki adım, boya atölyesi asistanına işiniz için hangi boya türünün en uygun olduğunu sormaktır.

Ya da her zaman yapabilirsin bir ressam kiralamak Airtasker tamirci hizmetlerinden bunun yerine süreci halletmek için.