Doğru Ev Aydınlatma Teknikleri

Evin kalbin olduğu yer olduğunu söylüyorlar. Evinizin kalbinizin vakit geçirebileceği daha iyi bir yer olmasını istiyorsanız, evin etrafındaki aydınlatmayı yenilemeye biraz düşünün.

Bunun üzerine “düşünün”: Birisi gerçekten düşüneli ve evinizin aydınlatmasını tasarlayalı ne kadar zaman oldu?

Ev Aydınlatmasına Biraz Işık Tutmak

Ev Aydınlatmasına Biraz Işık Tutmak
Ev Aydınlatmasına Biraz Işık Tutmak

Evi inşa eden şirkete geri dönmen gerekebilir.

Evinizin tasarımının ve yapısının birkaç unsuru, aydınlatmanızın sahip olduğu günlük yaşam üzerinde etkiye sahiptir.

Gündüz harika görünen, ancak güneş battıktan sonra odayı yeterince aydınlatmayan süslü, güzel bir baş üstü ışık fikstürüne sahip, her zaman çok karanlık olan bir oda var.

Bazen aynada gözlerinizi (ve sabrınızı) yoran yakın çalışma gerektiren banyoda daha iyi ışık olmasını istemez misiniz?

Hemen hemen duvarın ortasındaki o tuhaf ışık anahtarına sahip olabilirsiniz – karanlıkta her zaman etrafta hissetmek zorunda olduğunuz. Bunu oraya kim koymaya karar verdi?

Garaj nasıl? Tepe lambaları açıkken bile kendinizi bir dükkan ışığına veya el fenerine uzanırken buluyor musunuz?

Bunlar çözülebilecek problemlerdir.

Evinizin her yerinde aydınlatmayı yükselterek veya yeniden tasarlayarak evinize dramatik yeni bir “görünüm” vermek şaşırtıcı derecede kolay (ve uygun fiyatlı) olabilir.

Okumalısınız:

Mutfak ve Hamamın Ötesinde

Her iki yerde de daha fazla ışık kullanamayacağınızdan değil – ancak çoğu evdeki mutfak veya banyo genellikle en iyi aydınlatmaya sahiptir.

Bu iki oda inşaatçının para kazandırıcılarıdır. Bir eve her şeyden daha fazla değer katarlar. Bu nedenle, çoğu ev inşaatçısı ve tasarımcısının, mutfak ve banyo aydınlatmasına, evin diğer yerlerindeki aydınlatmaya verdiklerinden daha fazla düşünmesi şaşırtıcı değildir.

İnsanların mutfakta toplanma eğiliminde olduğunu hiç fark ettiniz mi? Birbirlerini daha kolay görebildikleri için olabilir mi?

Ancak mutfakta ve banyoda bile, kalifiye bir elektrikçiye aydınlatmaya bir göz attırmak isteyebilirsiniz. Elbette, bunlar evin en iyi aydınlatılmış odaları olabilir … ama aydınlatma daha da iyi olabilir mi?

Banyoda oldukça iyi bir baş üstü armatürünüz olabilir… ama ayna ışıkları büyük bir fark yaratır mı? Duş veya küvet üzerinde gömme teneke aydınlatmaya ne dersiniz? Ve (şimdi utanma) banyoda ne kadar kitap okuyorsun? Odanın “kütüphane” bölümünde aydınlatmanız nasıl?

Belki mutfak da biraz daha ışık kullanabilir. Bu birinci sınıf çalışma alanları üzerinde enerji verimli LED’lerle ray aydınlatmasını düşünün.

Ve tabii ki, mutfağın ve banyonun ötesine, yaşadığınız diğer odalara ve daha iyi bir aydınlatmanın nasıl daha iyi bir yaşam sağlayabileceğine bakmalısınız. Eğer gerçekten düşünürseniz, muhtemelen hemen hemen her odada biraz daha fazla ışığı hoş karşılayacağınızı göreceksiniz.

Okumalısınız:

Daha İyi Anahtarlara Geçin

Bugünlerde, duvar anahtarları için evinizin aydınlatması tasarlandığında mevcut olmayan birçok seçeneğiniz var.

Dimmer anahtarları, belirli odalarda havayı ayarlamaya yardımcı olabilir… ancak bu odalarda süpürgeyi çalıştırırken veya toz alırken ışığı yükseltmek güzeldir. Elektrikçiniz, ne tür bir anahtara ihtiyacınız olduğu, aydınlatma açısından odanın neye ihtiyacı olduğu ve mevcut kurulumunuzun yeterli olup olmadığı veya bir güncelleme kullanıp kullanamayacağı konusunda doğru seçimleri yapmanıza yardımcı olabilir.

Uygun olmayan bir yere kurulmuş bir anahtar taşınabilir mi? Elbette. Bu bir tamirci için bir proje… ama muhtemelen fikirlerinizi önce elektrikçi tarafından çalıştırmalısınız. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak için anahtar konumunu nasıl değiştireceğiniz konusunda size en iyi tavsiyeyi verebilir.

Işık anahtarlarınızın türü ve konumunun ötesinde, elektrikçiniz de anahtarlarınızın kalitesi açısından sizin için yeni seçeneklere sahip olabilir. Her şey gibi, ışık anahtarları da yıllar içinde geliştirildi… ve ihtiyaçlarınızı evin inşa edildiğinde mevcut olandan daha iyi karşılayacak bir şeyler olabilir.

Hayatını aydınlat! Çok az şey sizi doğru havaya doğru ışıklandırmadan daha hızlı sokabilir. Rahatlık, konfor ve hatta daha fazla mülk değeri için … yeni aydınlatma gerçek bir açılma olabilir.


Yazar Bio

Bu, usta bir elektrikçi ve Denver Colorado’daki APower Electric’in sahibi John Oxford tarafından yazılmış bir misafir yazısı.

Bir cevap yazın