Dolapsız Yatak Odası için Depolama Odası ve Depolama Çözümleri Düzenleyin

Depolama Odasını Düzenleyin: Küçük bir yatak odasına sahip olmak, giysileriniz için saklama alanı olmadığı anlamına gelmez. Sahte bir dolaptan, öğelerinizi sanat eseri olarak sergilemeye kadar birçok seçenek mevcuttur. Yaratıcı olun ve DIY fikirlerini keşfederken ellerinizi kullanmaya başlayın depolama odası düzenle dolapsız küçük yatak odası için depolama çözümleri için.

Ayakkabı Saklama için Depo Odası Düzenleyin

Çok sayıda ayakkabınız olduğunda ve dolabı olmayan küçük bir yatak odasına sahipseniz, yaratıcı depolama fikirleri bulurken hayal gücünüzü kullanın. depolama odası düzenle. Çoğu ayakkabının topuklu olması ve birçok kapı, pencere ve dolabın dudakları olduğu için; ayakkabılarınızı bir sanat koleksiyonu yapın.

Ayakkabı saklama ekranı: saklama odası düzenleme
Ayakkabı saklama ekranı – Marianne Madden tarafından – Via (CC BY-SA 2.0)

En çekici çiftleri gruplayın ve topuklarını şömine rafına, pencere pervazına ve kapının üzerindeki pervazın üzerine asarak sergileyin. Yüksek ayakkabı fiyatları göz önüne alındığında, sadece onları giymek istediğinizde kolayca erişilebilir olmayacaklar, aynı zamanda onları gösteriş yapabilirsiniz. Ve siz oradayken, en sevdiğiniz cüzdanların duvardaki bir çividen sarkan, fotoğraflar gibi gruplanmış bir görüntüsünü düşünün.

Sahte Dolap: Depolama Odasını Düzenleyin

Kendi sahte dolabınızı yapmak, küçük yatak odanızdaki kıyafetleri düzenlemek için başka bir ipucu. Bir bale çubuğunun mekaniğine benzer şekilde, bu depolama çözümü, giysilerinizi asmak için yeterince yüksek uzun bir çubuk takmayı içerir.

İçin depolama odası düzenle, bir saplama bulucu kullanın ve duvarınızdaki saplamaları tavana yakın konumlandırın; Çıtayı duvarın genişliği boyunca çalıştıracağınız için, çiviyi duvardan her 3-4 fit aşağıya işaretleyin. İşaretli noktalardaki saplamalara dairesel bir el rayı braketi takın. Askıların çubuk üzerinde kayacağını onayladıktan sonra uzun yuvarlak bir PVC boru veya tahta bir çubuk içinde kaydırın. Çift askılı depolama alanı oluşturmak için duvarın bir kısmına ikinci bir çubuk ekleyin depolama odası düzenle – daha sonra üst çubuğa kazak ve ceket ve altına gömlek veya kot asabilirsiniz.

Giysileri gizlemek için, geri çekilebilir bir çamaşır ipi bağlamayı, duvar boyunca koşmayı ve bir perde asmayı düşünün.

Raflı Sahte Klozet

Bir DIY fikri depo odası düzenle depolama çözümleri için ve depo odası düzenle dolapsız küçük yatak odaları için raflı sahte dolap. Raf üniteleri ve tahta dübel kullanarak bu dolabı yapın.

Dolap panelleri açık - Depo Odasını Organize Et
Dolap panelleri açık – Tami Hills – Via (CC BY 2.0)

Bir tam duvarın uzunluğunu ve yüksekliğini ölçün. Bir duvarda doğal bir oyuk varsa, bu gömme alanı sahte dolabınız için kullanabilirsiniz, aksi takdirde duvarınızın her iki tarafına da sığacak iki uzun, ince raf ünitesi satın alabilirsiniz; ikisi arasında 3 fit boşluk yoksa birimler, o zaman yalnızca bir tane satın alın.

Duvardaki saplamaları bulun ve duvara sabitlemek için raf ünitesinin yan tarafını vidalayın. İki raf ünitesi arasındaki mesafeyi ölçün ve iki ünite arasında bağlantı rafı olması için bir parça tahta satın alın. Panoyu her iki ünitenin üstüne oturtun ve altından braketlerle duvara tutturun. İçin depolama odası düzenle Saklama kutularını bu rafa yerleştirin veya losyonlar ve saç malzemeleri gibi maddelerle dolu sepetleri saklamak için kullanın.

Giysileriniz için asma çubuğu olarak kullanmak üzere yuvarlak bir ahşap dübel veya metal, ahşap veya PVC boru çubuğu satın alın. Elbise askılarının çubuk boyunca kayacağından emin olun. Dikmelerdeki duvarları bulun ve işaretleyin. Braketleri duvara takın ve çubuğu braketin içine kaydırın. Maksimum asma avantajı için barı ev yapımı rafın hemen altına yerleştirin. Normal bir dolap dübeline benzer şekilde, yanlarda gerçek raf ünitesine kısa bir çubuk takabilirsiniz.

Bu küçük yatak odası çözümü size iç çamaşırları, kazaklar ve kot pantolonlar için şifoniyer olarak kullanabileceğiniz raf ünitelerini verirken, bardan şifonyer, pantolon ve palto asabilirsiniz.

Yatak Yükselticileri: Depolama Odasını Düzenleyin

Küçük yatak odanızı inceleyin depo odası düzenle. Klozet depolama çözümleri, yatağınızın altı gibi boşa giden alanlarda mevcuttur. Bir dizi yatak yükseltici satın alın. Bu öğeler mevcut çerçevenizin üzerinden kayar ve yatağınızı yerden 3-8 inç daha yükseğe kaldırmanıza olanak tanır.

Bu ekstra alan size birkaç depolama seçeneği sunar. Plastik kaplar ya da tekerlekli eski bir çekmece gibi başka bir amaca uygun mobilyalar satın alabilir ve içine giysiler, süveterler, battaniyeler, paltolar ve kazaklar koyabilir ve kapları yatağınızın altına saklayabilirsiniz. Eski valizlerinizi mevsimlik kıyafetlerle doldururken saklayın ve ihtiyacınız olana kadar yatağın altına kaydırın veya en sevdiğiniz ayakkabılarla bir çekmeceyi doldurarak günlük kullanım için kolayca kaydırın.

Dikey Git: Depolama Odasını Düzenleyin

Dikey gidin ve tavana kadar duvar boşluğundan yararlanın. Duvara CD, DVD, kitap ve mum koyabilecek dolaplar ve raflar asın. Kendi bağımsız raflarınızı yapın ve saklama alanını hala saklamak isteyeceğiniz nadiren kullanılan öğelerle doldurarak ve bunların üzerine panolar yerleştirerek hazırlayın. Kartı sabitlemek ve biriktirmek için kutuları panoların uçlarına yerleştirin. Panoların üzerine şapkalarınız, kupalarınız, resim çerçeveleriniz veya elektronik ekipmanınız gibi eşyalar yerleştirin.

Küçük yatak odanızdaki mobilyaları inceleyin depolama odası düzenle. Klozet depolama çözümleri çift ​​görev yapan uzun mobilya parçaları içerir. Geniş şifonyerler yerine uzun şifonyerler seçin veya masa olarak ikiye katlanan aşağı açılır bir raf veya kıyafetleri asıp televizyon sehpası olarak ikiye katlanabilen uzun bir gardırop içeren birini seçin. Küçük bir komodin yerine, eşyaları saklamak için yatağınızın yanına birkaç çekmeceli büyük bir dolap yerleştirin. Birkaç raflı uzun bir yatak başı seçin, üzerine kitap, mum, cep telefonu veya içecek koyabilir veya kendi başlığınızı yapmayı düşünebilirsiniz. Odada daha fazla alan sağlamak için televizyon setini elektronik ekipmanla duvara monte edin.

Organize Depolama Odası için Sonuç

Gördüğün gibi, depolama odası düzenle, biraz dirsek yağı ve küçük bir zaman yatırımı ile size uyacak birkaç küçük yatak odası dolabı saklama çözümü uygulayabilirsiniz.

Kaynaklar: Depolama Odasını Düzenleyin

Fotoğraflar: Depo Odasını Düzenleyin

  • Tami Hills – Dolap sonrası paneller açık; https://www.flickr.com/photos/mmadden/2268847303/#/
  • Marianne Madden – Ayakkabı Depolama Görüntüle; https://www.flickr.com/photos/clutterbusters/3307639398/

Bir cevap yazın