Duvar Kağıdı İpuçlarını ve Püf Noktaları

Duvar kağıdını kaldırma kesinlikle eğlenceli bir iş değil, ancak bazen gitmesi gerekiyor. Nasıl çıkacağı konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü sizin için tüm duvar kağıdı kaldırma ipuçlarına ve püf noktalarına baktık.

duvar kağıdını kaldırma
Cifle duvar silme, Duvar kağıdı nasıl sökülür sirke, Duvar silme suyuna ne konur, Duvar temizliğinde püf noktalar, Kararan duvar nasıl TEMİZLENİR, Sökülebilir duvar kağıdı

Şimdi hepsini bitirmek için bir hafta sonu ayırmanız gerekiyor…

İşte bazı Duvar Kağıdı İpuçları ve Püf Noktalarını kaldırma:

1. Önümüzdeki proje hakkında fikir edinin

İşlemin ne kadar zor olacağını ve ne kadar süreceğini hissetmek için göze çarpmayan bir yerde küçük bir kağıt bölümünü yırtıp çıkarmaya çalışın.

2. Yardım isteyin

Acemiyseniz veya biraz endişeliyseniz, yerel donanım mağazanıza gidin ve tavsiye isteyin. Ve eğer bir yardım eli veya bunu sizin için yapacak birini arıyorsanız, mahallenizde yardım etmeye hazır çok sayıda arkadaş canlısı Airtaskers var.

3. Odayı hazırlayın

• Mümkün olduğu kadar çok mobilyayı kaldırın.
• Tüm zeminin üzerine açılır tabakalar yerleştirin.
• Mümkünse süpürgeliklere yapıştırmak için maskeleme bandı kullanın.
• Elektrik prizlerinden plastik kapakları çıkarın veya maskeleme bandı ile kapatın.
Ekstra bir güvenlik önlemi olarak başlamadan önce elektriği kestiğinizden emin olun.

yapışkan damla-tabakalar-1024x768
Cifle duvar silme, Duvar kağıdı nasıl sökülür sirke, Duvar silme suyuna ne konur, Duvar temizliğinde püf noktalar, Kararan duvar nasıl TEMİZLENİR, Sökülebilir duvar kağıdı

4. Yavaş başlayın

İlk önce elinizden geleni yapın. Pek çok farklı duvar kağıdı ve duvar kağıdı yapıştırıcısı vardır, bu nedenle sadece yırtılarak ne kadar kolay çıkarılacağını bilmek buna bağlı olacaktır. İhtiyacınız olursa yol boyunca size yardımcı olması için bir macun bıçağı kullanın.

5. Akıllıca puanlayın

Duvar kağıdı yapıştırıcısının bir çözelti ile yumuşatılması için duvar kağıdının çentiklenmesi gerekir.

Bunu yapmanın birkaç yolu var. Hafif yatay çizgiler yapmak için Stanley bıçağı gibi bir bıçak kullanabilir veya maksimum çözelti penetrasyonu için bir puanlama cihazı satın alabilir ve tüm duvar kağıdında çok sayıda küçük delikler açabilirsiniz.

Alçıpanı kesmemeye çok dikkat edindaha sonra doldurulması gerekeceğinden.

6. Bazı Çözümler Üretin

Duvar kağıdı tutkalı yumuşatmak için çözümler satın alınabilir, ancak çok daha ekonomik tarifi 1: 1 oranında çamaşır yumuşatıcı ve sıcak sudur (alabildiğiniz kadar sıcak). Aynı oranda sirke ve sıcak su da kullanılabilir.

Bir sprey şişesine boşaltın ve çentikli duvarın üzerine 10-15 dakikalık bölümler halinde parçalayabildiğiniz kadar püskürtün (böylece su fazla soğumaz) ve yaklaşık bir dakika bekletin.

duvar kağıdı nasıl kaldırılır


Kaynak: Homebuilding

Ardından macun bıçağınızla duvara tutun ve aşağıdan yukarıya veya yukarıdan aşağıya doğru yırtmaya başlayın, duvara doğru çektiğinden emin olmak çünkü bu kağıt yırtılma olasılığını azaltacaktır.

7. Buharlama

Bir giysi buharlayıcınız varsa veya bir vapur kiraladıysanız, bunu puanlı duvar kağıdı üzerinde kullanmak yapıştırıcıyı yumuşatmanın başka bir yolu.

buharlı duvar kağıdı kaldırma


Kaynak: Homeright

Arkasındaki kuru duvara zarar vereceği için buharı tek bir yerde çok uzun süre tutmamaya dikkat edin.

8. Kazıma

Duvarlardaki her yapıştırıcı parçasını çıkarmak çok önemlidir. Herhangi bir dirençli yapıştırıcıyı ıslattığınızdan ve sıyırdığınızdan emin olun.

Adam-Çıkarma-Duvar Kağıdı

9. Duvarları yıkamak

Sıcak su, bulaşık deterjanı ve bir bezle duvarları yıkayın. Sonunda sadece sıcak suyla silmeden önce bunu iki kez deneyin ve yapın.

10. Zımparalama

Mükemmel bir temel için kuruduktan sonra duvarları zımparalayın.

11. Son adım

Duvar kağıdını yeniden uygulamak isteyebilirsiniz, bu durumda malzeme vb. Açısından duvar kağıdı fikirleri için bir profesyonelle konuşun. Aksi takdirde, ev boyama için hazırlanın! Bir astar uygulayın ve ardından seçtiğiniz boyanın katlarını uygulayın.

duvar kağıdını kaldırma


Kaynak: Blenture

Başka duvar kağıdı kaldırma ipuçlarınız var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Bir cevap yazın