Duvar Sanatı ve İlhamı Nasıl Yapılır


Duvar sanatı, evinizdeki herhangi bir odaya uyacak şekilde özelleştirilebilir. Duvar sanatının nasıl yapılacağını öğrenmek, uyumlu bir alan yaratmak için çok önemlidir. Ekicilerden DIY sanatına kadar, duvar dekorunun kiracılar, ev sahipleri ve tasarımcılar için bir yol olması şaşırtıcı değil. Sade bir zarafet yaratın, modern bir hava katın veya kendin yap bir görünüm tasarlayın. Gökyüzü, evinize kurnaz detaylar eklemenin sınırıdır.

Kişiselleştirilmiş duvar sanatı, en sevdiğiniz aile fotoğrafını odanın odak noktasına dönüştürebilir. Oda düzenlemenizdeki ince ayrıntıları en üst düzeye çıkarmak için sanatınızı ustalıkla yerleştirin veya nötr bir alana bir renk patlaması ekleyin. Duvar sanatı gibi bir odaya eklediğiniz son unsurlar, bütün bir alanı bir araya getirebilir.

Kendi Duvar Sanatınızı Yapın

Kendi duvar sanatınızı yaparken mekanınızın estetiğine uygun kişiselleştirilmiş bir parça yaratma fırsatına sahip olursunuz. Temayı, metni ve fotoğrafları seçerek, yarı fiyatına muhteşem bir özel galeri duvarı tasarlayabilirsiniz.

El ile duvar sanatı oluştururken herhangi bir yöne gidin. Evinizin her yerinde bulunan malzemeleri kullanın veya evinizin en iyi özelliklerini geliştirmek için belirli sanat araçlarını satın alın. Ev yapımı sanat, konukları evlerinde hissettirmek için rahat bir alan yaratırken, zamandan bağımsız satın alınan sanat eserleri konukları resmi olarak ağırlamak için zarif bir ayrıntı ekleyebilir.

DIY Duvar Sanatı

Arkadaşlarınıza ve ailenize ilham vermek için alıntılarla DIY ev dekoru oluşturun. En sevdiğiniz çocuk kitabından, tanınmış bir şahsiyetten veya hatta bir büyükanne ve büyükbabanızdan ilham alın. Kolay DIY duvar sanatı projeleri, banyonuz, yatak odanız ve aradaki her şey için hoş bir odak noktası oluşturmak için birkaç adım gerektirir.

Renkli DIY duvar sanatı ile masa dekoru Renkli DIY duvar sanatı ile masa dekoru

 1. Teklifinizi Seçin: Her oda için mükemmel motivasyonel söylemi seçin.
 2. Teklifi Yazdır: Mükemmel teklifinizi indirin ve duvar boyutunuzu göz önünde bulundurarak yazdırın.
 3. Tasarımınızı Çizin: Duvarınızdaki tasarımı bir kalemle şablonlamak için basılı alıntıyı kullanın.
 4. Bir Bitiş Seçin: Mükemmel motive edici dekor için son ürünün parlaktan mata nasıl görünmesini istediğinize karar verin.

Tüm bir duvarı boyamak göz korkutucuysa, mükemmel alıntıyı diğer sanat eserlerinize entegre etmek için çerçeveli duvar sanatını düşünün veya aşağıdaki nasıl yapılır bölümümüzle monte edin.

Duvara Monte Edilmiş Duvar Sanatı

Duvara monte edilmiş sanat eserleriyle evinize şıklık katın. Bu seçkin parçalar, basit aile fotoğraflarına sınıf katıyor. En sevdiğiniz tasarımı monte ederek, kenarlarda hala biraz pürüzlü olsa bile odaya bir tamamlanma hissi vereceksiniz.

Çocuk dekorlu aile fotoğrafına monte duvar sanatı

Adım 1: Fotoğrafları Seçin

Ekleyecek birkaç resminiz varsa, fotoğraflarınız için doğru en boy oranına izin verecek bir düzen seçin. Örneğin, simetrik olmayan bir tasarım estetiğinizi tamamlamadıkça, 16 × 16 bir düzen 5 fotoğraf için ideal olmayabilir!

 Ev Dekorasyonu banner reklamı

Adım 2: Bedeninizi Seçin

Duvarınızı ölçün ve resmi ortalamak için ölçümün her iki tarafına 6 ila 10 inç eklemeyi düşünün. Küçük (8 × 10, 10 × 14, 10 × 24), orta (12 × 12, 12 × 36, 16 × 16) veya büyük (16 × 20, 20 × 30 veya 24 × 36) fotoğraflardan birini seçin tahta veya tuval.

3. Adım: Çerçevenizi Seçin

Çerçeve olmadan minimal sanatsal bir görünüm yaratın veya parçanıza kahverengi veya siyah çerçeve ile klasik bir dokunuş ekleyin. Tasarımınızı tuval üzerine monte edilmiş duvar sanatı ile zenginleştirerek doku, renk patlaması veya ev gibi ayrıntılar ekleyin.

Tuval Duvar Sanatı

Tuvaller, ev yapımı tasarımlara mükemmel profesyonel dokunuşlardır. Hiç kimse arka uçta bir DIY projesinden şüphelenmeyecek! Aşağıdaki kanvas baskılar için basit adımlarla DIY tuval duvar sanatınızı oluşturun.

Asılı bir rafta renkli tuval duvar sanatı baskıları

Adım 1: Bedeninizi Seçin

On iki boyut, sonsuz özelleştirme seçeneklerine izin verir. Duvar alanınızı ölçün, ardından duvara en uygun tuval boyutunu seçin.

Adım 2: Çerçevenizi Seçin

Seçilen düzene bağlı olarak, her fotoğrafınızın arkasında önemli miktarda çerçeve malzemesi göreceğinizi unutmayın.

3. Adım: Metin Ekleyin

Kanvasınız konuklarınızla basit bir kelime, akılda kalıcı bir alıntı veya kısa bir alıntıyla konuşabilir.

Çerçevesiz tuvallerin sadeliği, odanızı bir araya getirmek için minimal bir görünüm için mükemmeldir. Odaya karmaşık bir kompozisyon eklemek için karışık dokular eklemeyi düşünün.

Metal Sanatsal Baskılar

Evde farklı metalleri karıştırmak, modern bir görünüm oluşturmanın harika bir yoludur. Modern duvar sanatı tipik olarak karmaşık bir estetik için bakır, gümüş ve hatta altın metalle duvar dekoruna sahiptir.

Oturma odasında üç panelli metal sanat baskıları

Adım 1: Sanatınızı Seçin

Kendi fotoğraflarınızı seçin veya alanınız için önceden tasarlanmış mükemmel bir çalışma seçin.

Adım 2: Düzeninizi Seçin

Basit bir tasarımın veya karmaşık bir çalışmanın evinizin her yerinde uyumlu bir tasarım sağlayıp sağlamayacağına karar verin.

3. Adım: Son İşleminizi Seçin

Mat veya parlak bir yüzey seçin. Klasik bir mat, metal baskınıza sessiz bir ton katacaktır. Tersine, parlak bir kaplama, yeni cilalanmış metal görünümü ekler.

Duvar sanatı, elle oluşturulmuş veya daha karmaşık malzemeler üzerinde profesyonel baskı hizmetleri ile vurgulanan birçok biçimde olabilir.

DIY Duvar Sanatı Fikirleri

10 dakikalık kolay projeler veya büyük boyanmış tuvaller arasında, mükemmel DIY duvar sanatınız sadece bir fikir uzaklıkta. Aşağıdaki benzersiz DIY duvar sanatı fikirlerinden ilham alın.

Çerçeveli Sanatsal Baskılar

Çerçeveli duvar sanatının güzelliği, stilini değiştirme yeteneğidir. Kendi çerçeveli duvar sanatınızı nasıl yapacağınızı merak mı ediyorsunuz? Yalnız değilsin. Aşağıdaki temalardan ilham alın ve birkaç tıklamayla çarpıcı çerçeveli duvar sanatı yaratın.

Aile fotoğraflarının karışık çerçeveli sanatsal baskıları

 • Çocuğunuzun Başyapıtını Sergileyin: Çocuklarınızın başyapıtları için birkaç resim çerçevesi alın. Parça sadece çocuğunuza güvenini artırmakla kalmaz, aynı zamanda dekor, misafirleriniz tarafından yüksek değerli bir soyut sanat eseri ile karıştırılabilir.
 • Yeşile git: Güzel bir çiçek aranjmanını kurutun ve düzleştirin. Ek bir bonus için, dokuları karıştırın ve yazdırılabilirleri yan yana özel bir sanat eseri ile birleştirin. Sahte tuğla ile vurgulu bir duvar oluşturuyorsanız, görünümü tamamlamak için minimal sanatı çerçevelemeyi düşünün.
 • Vitrin Aile Fotoğrafları: En sevdiğiniz aile portrelerini çerçevelemek asla modası geçmeyecek. Çerçeveli fotoğraflar, alanınızı ısıtan bir çirkinlik dokunuşu ekler. Konuklar geldiğinde de hızlı bir konuşma başlatacaksın!

Galeri tarzı bir duvar için muhteşem çerçeveli bir fotoğrafı daha küçük çerçevelerle birleştirmeyi düşünün. Bir galeri duvarının bonusu, vurgulu bir duvar olarak çift görevli kullanım fırsatıdır.

DIY Büyük Duvar Sanatı

Kendin yap büyük duvar sanatı roket bilimi olmak zorunda değildir, doğru araçlarla amatör fotoğrafçılar bile misafirlerin oturma odasında karşılanması için becerilerini sergileyebilirler. Tasarımınızı oluştururken fotoğrafların kalitesinden ödün vermeyen profesyonel bir baskı hizmeti kullanmayı düşünün.

 • En Sevdiğiniz Dönüm Noktası Sergileyin: Boş duvarınızın boyutunu göstermek için en sevdiğiniz şehirden bir sahne seçin. Eyfel Kulesi, Golden Gate Köprüsü ve Empire State Binası, odanızı yerden tavana çıkaracak muhteşem yerlerden sadece birkaç tanesidir.
 • Tüm Zamanların En Sevdiği Fotoğraflarınızı Gösterin: Çok parçalı duvar sanatı, tek bir fotoğrafı veya birkaç fotoğrafı görüntülemenin benzersiz bir yoludur. Trend belirleyen modern odanızın görünümünü tamamlamak için benzer, ancak kesin olmayan estetiğe sahip üç fotoğraf yerleştirmeyi düşünün.
 • Dekoratif Elemanları Karıştırın ve Eşleştirin: Alanınızı duvar sanatı, büyük saksı bitkileri, kendin yap sulu boya ve asılı raflardan oluşan bir karışımla doldurun. Öğelerin çeşitliliği ilk bakışta tutarlı görünmeyebilir, ancak tek bir duvara evin her tarafındaki tasarım çeşitlerini birbirine bağlarlar.

Büyük bir duvar, doldurmanız gereken alanın büyüklüğüyle bunaltıcı görünebilir. Belirli bir duvardan ne çıkarmak istediğinizi ve bunun bir odak noktası mı yoksa evinizin geri kalanıyla eşleşen sessiz bir tasarım mı olmasını istediğinizi düşünün.

DIY Aksan Duvar

Vurgulu duvarlar, bir tasarımcının favori tuvalidir. Boş bir duvar, duvar asma ve sanatsal dokunuşlar için bir fırsatlar dünyasına dönüşür. İster cesur bir renk, benzersiz bir dekor veya beklenmedik malzemeler kullanın, konukları yeni bir damak tadıyla şaşırtın ve şaşırtın.

Modern dekorlu bir tuğla zemin üzerine DIY vurgulu duvar

 • Galeri Duvarı Oluşturun: Tüm duvarı farklı boyutlarda çerçeveli resimlerle doldurun. Çeşitlilik odaya bir odak noktası katacak, fotoğraflar ise tema ve renk özelleştirmesine izin verecek. Geometrik şekilleri düşünün ve dekorunuza bir hava katmak için fotoğrafları yan taraflarına çevirin.
 • En Sevdiğiniz Renkte Bir Duvar Özelliği: Evinizin geri kalan düzenine uymayan bir renkte en sevdiğiniz desenle tüm duvarı boyayın. Kırmızıları, sarıları ve parlak mavileri düşünün. Yarasanın hemen dışında çılgın bir renkle geniş bir alanı boyamak sizi endişelendiriyorsa, önce duvarınıza renk örnekleri boyamayı düşünün.
 • Beklenmedik Bir Malzeme Kullanın: Karışık malzemelerle oynayın. Beklenmedik bir kompozisyon için sahte bir tuğla duvar, tamamen gemi kapağından yapılmış bir duvar veya hatta özel bir washi bant tasarımı oluşturun. Karışık malzemeler, rustik bir eve modern bir dokunuş katabilir veya bir apartman dairesine endüstriyel bir görünüm kazandırabilir.

Evinizin her yerinde tipik modern tarz içinde kalmaktan mahrum hissetmeyin. Göze çarpan rustik dokunuşların ve ailevi detayların modern unsurları nasıl bir araya getirebileceğine şaşıracaksınız.

Sonradan aklınıza gelen bir şey olarak odanıza parçalar eklemek yerine çarpıcı tasarımlar yaratın. Renk düzeninizi tamamlayın, bir odak noktası çizin ve çeşitli duvar sanatlarıyla odanıza ek bir doku duygusu getirin. Temanızı, boyutunu ve fotoğraf sayısını seçin. Ardından, sanatı odanıza özel olarak uyarlamak için tasarımımızı interaktif bir duvar kullanın.Source link

Bir cevap yazın