Duvar ve yastıklar için renkler

Duvarların ve minderlerin renklerini gri bir kanepe ile birleştirin Oturma odasında veya mevcut olduğu herhangi bir alanda, gerçekten basit. Neyse ki, nötr renklerin kralı gri hakkında konuşuyoruz.

Ancak, basit olsa ve büyük beceriler gerektirmese bile, görmek gibisi yoktur. gri kanepeli oturma odalarının fotoğrafları, fikirleri ve ipuçları, gri kanepemizin duvarlarında farklı renkler ve minderlerle oturma odasında nasıl görüneceğine dair daha gerçekçi bir fikir edinmek için.

Bu yüzden, makaleyi iki bölüme ayırdım, böylece doğrudan sizi ilgilendiren bölüme gidebilirsiniz, üzerine tıklayarak veya istediğiniz şey buysa hepsini okuyabilirsiniz:

Gri bir kanepe ile duvarlar nasıl boyanır

Gri kanepe ile birleştirilmiş beyaz duvarlar

Fotoğraf My Full House

Beyaz. Tüm renkler, duvarları gri bir kanepe ile boyamak için kullanılır, çünkü söylediğim gibi, her şeyden önce beyaz dışında başka herhangi bir rengi kabul eden nötr bir tondur.

Ve beyazın sadece gri ile birleştirilmesi güvenli değil, aynı zamanda oturma odasındaki mobilyalar, zemin, minderler, kilimler ve diğer dekoratif öğeler gibi diğer renklerle de güvenlidir.

Ama endişelenmeyin, beyaz çok yumuşak görünüyorsa, duvarları boyamak ve şimdi göreceğimiz gri bir kanepe ile birleştirmek için daha birçok renk var.

Not: Gri ne kadar koyu ve duvar rengi ne kadar açıksa, iki ton arasında o kadar fazla kontrast olacak ve daha fazla öne çıkacaktır.

Gri kanepe ile birleştirilmiş duvarlarda nötr tonlar

Jotun Fotoğrafçılık

yerküre tonları. Oturma odamızın duvarlarını gri kanepeye uyacak şekilde boyayabileceğimiz bir başka renk ise çok yumuşak bir toprak tonudur, çünkü bunlar kanepe ile birleştirmenin yanı sıra, Soft olarak adlandırılan bu güzel renk gibi dekorasyonun geri kalanına da eşlik etmektedir. Jotun Dokunuşu.

Bu arada, daha sonra gri bir koltukta yastıkları birleştirmek için fotoğraflar ve fikirler görecek olsak da, duvarların renklerinin yanı sıra gördüğümüz bu fotoğraflara zaten bakmanızın bir zararı olmaz, böylece fikir edinebilirsiniz.

Başka bir renge geçelim.

Gri kanepe ile kombine edilmiş duvarlarda baharatlı bal rengi

Bruguer Fotoğrafçılık

Çok yumuşak toprak tonu hala çok zayıf görünüyorsa, bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi orta toprak tonları, her zaman bol miktarda bulunan ahşap gibi diğer renklerle mükemmel bir şekilde birleştirmenin yanı sıra gri bir koltukta da çok iyi çalışıyor. bir evde. Resimde gördüğümüz bu, Bruguer’in 2019 için yeni rengi Baharatlı Bal.

Hala bu toprak tonlarını çok yumuşak buluyor musunuz? Tamam, tonu biraz daha yükseltelim, bu da geçerli ve gri ile çok iyi birleşiyor.

Düşük, orta veya yüksek toprak tonları, gri veya beyazın eksik olduğu sıcaklığı ekledikleri için oturma odasının duvarlarını gri bir kanepe ile boyamak için iyi bir seçimdir.

Daha fazla renk görelim.

Gri kanepe ile kombine edilmiş duvarlarda bej ve kırmızı renk

Fotoğraf ShutterStock

Bej. Bejin yanı sıra, kırmızının kanepenin kömür grisi ile nasıl birleştiğini de görebiliriz.

Doğal olarak kırmızı, kanepe ile değil, oturma odasının dekorasyonunu oluşturan diğer unsurlarla birleştirirken daha dikkatli ve düşünceli olmamız gereken bir tondur.

Gri kanepe ile birlikte duvarda mavi renk

Fotoğraf @Milou_nieuwenhuis

Mavi orta tonlar. Yumuşak mavi renkler sadece kanepenin grisiyle eşleşmiyor, orta-yüksek tonlar da aynı şekilde. Zarif bir şekilde, daha “yetişkin” bir alan yaratmak.

Gri kanepe ile kombine koyu mavi duvar rengi

Twentyeight Nest Fotoğrafçılık

Koyu mavi. Mavilerle bitirmek için, burada lacivert, çok genç ve modern bir kanepenin mavi-gri ile nasıl mükemmel bir şekilde birleştiğini görebiliriz.

Gri kanepe ile kombine gri duvar rengi

Fotoğrafçılık @lavienrose

Gri. Tahmin edebileceğiniz gibi, duvarlardaki veya başka herhangi bir yüzeydeki grinin tonları da gri bir kanepe ile mükemmel uyum sağlar.

Dolayısıyla şimdi göreceğimiz gibi gri bir kanepeniz varsa ve duvarları gri tonlarda da boyamak istiyorsanız güvendesiniz. Yumuşak, orta veya yüksek tonlar.

Gri kanepe ile birlikte siyah duvar rengi

Fotoğrafçılık @huizedop

Zenci. Doğal olarak, siyahla griyi de birleştirmek zorunda kaldım ve oturma odamızın duvarlarını istediğimiz zaman gri kanepe ile birleştirmek için siyaha boyayabiliriz veya daha doğrusu aydınlatma, alan ve diğer unsurlar bize izin verdiğinde. duvarlara siyah ekleyin.

tavsiye: Hem gri hem de siyah tonları, tüm gri kanepelerle çok iyi birleşseler de, hepsinde nüans olmadığı için soğuk bir alan yaratırlar. Bu nedenle, örneğin ahşap gibi sıcak malzemeler veya toprak tonları gibi başka sıcak renkler eklemeniz önerilir.

Gri kanepe ile birlikte duvarda kırmızı renk

Kırmızı. Kırmızı, gri ile en iyi birleşen renklerden biridir ve gri ile birleşen renkleri gördüğümüz bu yazıda zaten görebiliyorduk.

Normal olduğu gibi, gri kanepe ile birleşmekten korkmadan duvarları kırmızıya boyayabilsek de, kırmızı çok etkileyici bir renk olduğundan ve iyi bir şekilde birleştirilmesi gerektiğinden, oturma odasındaki diğer öğelere daha dikkat etmeliyiz.

Bakın: Kırmızı ile en iyi birleşen renkler

Gri kanepeli duvarlarda pişmiş toprak rengi

Vtwonen Fotoğrafçılık

Rustik kırmızı veya pişmiş toprak. Pişmiş toprak veya rustik kırmızı renk çok güzel bir kırmızıdır, diğer kırmızının tonlarından daha sıcaktır ve iç mekanlarda yaygın olarak kullanılır ve bu çizgilerin üzerindeki rustik oturma odasında da görebileceğimiz gibi gri kanepe ile mükemmel bir şekilde birleşir.

Gri kanepe ile kombine edilmiş duvarlarda mercan rengi

Mercan. Pantone tarafından 2019 yılının rengi olarak adlandırılan mercan rengi, gri bir kanepeniz varsa duvarları mükemmel bir şekilde birleştiği için korkmadan boyayabileceğiniz bir başka renktir.

Gri bir kanepe ile birlikte yeşil bir duvar

Verde. Yeşil, her alanı aydınlatan ve ona hayat veren taze ve çekici bir renktir. Oturma odasında gri bir kanepe varken çok iyi giden bir şey, çünkü gri genellikle oldukça kapalı bir renktir.

Gri bir kanepe ile birleştirmek için duvarları boyayacağımız pek çok renk görmüş olsak da başta da söylediğim gibi, yazıda yer almasa bile tüm renkler bu renkle birleşiyor.

Artık duvarlardaki renkleri gördüğümüze göre, tekstillere, özellikle de yastıklara geçelim.

Gri bir kanepede minderler nasıl birleştirilir

Kanepe gri olduğu için duvarın renkleri ile aynı şeyi söyleyebilirsiniz ve aslında şunu söylüyorum: Herhangi bir renk veya desen minderi koltukta güzel görünecektir.

Minderleri doğru bir şekilde elde etmek için, dikkate alınması gereken sadece kanepenin rengi değil, bu durumda gri olması herhangi bir minder eklememize izin veriyor, aynı zamanda dekorasyonun geri kalanıyla da.

Öyleyse, gri koltuktaki minderlerin ve oturma odasının geri kalanının bir araya getirildiği bazı güzel örneklere bakalım, böylece sahip olduğunuz birçok seçeneğin bir kısmını görebilirsiniz.

Gri ve sarı tonlarda minderleri birleştiren gri bir kanepe

Kenay Kanepe & Minder & Mobilya

Hardal gibi bazı sarı tonlar eklerseniz, kombinasyon kazanan olur. Gri ve sarı, tüm tonlarında çok iyi anlaşıyor.

Minderleri nötr ve mavi tonlarda birleştiren gri bir kanepe

Kenay Kanepe & Minder & Mobilya

Dekorunuz nötr tonlardaysa, yukarıda gördüğümüz oturma odası gibi dingin renklerdeyse ve minderlerle büyük bir kontrast oluşturmak istemiyorsanız, beyazlar ve nötr tonlar ve bazı renk vurgularının bir kombinasyonu, ancak ince, çok işe yarayabilir. .

Beyaz ve gri yastıkları birleştiren gri bir kanepe

Kenay Kanepe & Minder & Mobilya

Basit ve etkili: Gri koltuğa iki beyaz yastık ekleyin. Yastık seçimine ulaşmanın kesin bir yoludur. Doğal olarak beğenmelisiniz, sadece başarılı olduğunuz için değil, uygulayacaksınız.

Ama sadece minderlerin rengi önemli değil, gri bir koltukta olsa bile ondan çok uzak; Boyut veya onları nasıl yerleştirdiğimiz gibi diğer faktörleri de hesaba katmalıyız ve bunun için Due Home blogunda bunu çok iyi açıklayan bir makaleleri var.

Minderleri grimsi tonlarda birleştiren gri bir kanepe

Kenay Kanepe & Minder & Mobilya

Mavi-gri tonlarda veya nötr tonlarda birkaç yastık kombinasyonu gri bir kanepe için mükemmeldir.

Beyaz ve gri minderli gri bir kanepe

Kanepe ve minderler ve mobilya Kenay

Açık kareli desenler ve göze çarpmayan ancak kanepeyi çok iyi giydiren gri tonlara sahip minderler, İskandinav tarzı mekanlar için mükemmel.

Ancak minderlerden hoşlanıyorsanız ve bunlarla “kendinizi sarmak” istiyorsanız, emin olmanın bir yolu oturma odanızın renk paletinde zaten var olan nötr tonları veya renkleri seçmektir, bu durumda olduğu gibi, siyah.

Nötr tonlarda minderlerle gri bir oturma odası

Kenay Kanepe & Minder & Mobilya

Sıcaklık istiyorsanız yumuşak toprak tonlarını tercih edin. Neredeyse tarafsızdırlar, diğer her şeyle harmanlanırlar ve sıcak ve samimi bir atmosfer yaratırlar.

Turkuaz minderli gri kanepe

Şimdi, öte yandan, sadece yastıklar veya başka bir unsur için kontrast oluşturmak istiyorsanız, o zaman bunların rengiyle bu kontrastı yaratabilir ve diğer aksesuarların rengini zenginleştirerek odayı dekore etmek için bir renk paleti oluşturabilirsiniz. çok ilginç salon.

Bakınız: Oturma odasını boyamak ve dekore etmek için 40 renk kombinasyonu

Neyse ki, farklı yastıklar ve bunları gri bir kanepede birleştirmenin yolları olduğu kadar sonsuz kombinasyon var. Umarım bu fikirler ve ipuçları size yardımcı olmuştur ve her zaman söylediğim gibi, yoksa ve herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağım bir yorum bırakın.