Duvarlarda agresif vermilyon rengi. 10 vuruş

vermilyon çok yoğun bir kırmızı türüdür, özellikle iç mekanlarda çok iyi performans gösteren turuncu tonlarla duvarlara uygulandıçünkü tam potansiyelini ifade ettiği yer burasıdır.

Bunu okuyorsanız, muhtemelen istediğiniz için duvarlarını kızıl boya, hakikat?

Bu nedenle bu makaleyi Bu yoğun ve agresif kırmızıya boyanmış duvarların fikirleri, ipuçları ve fotoğrafları Böylece iyi not alın, ilham alın ve duvarlarınızı bu enerjik renkle boyayın.

Daha sonra şüpheleriniz olursa, bilirsiniz, her zaman söylediğim gibi, bir yorum bırakın ben de çözeceğim, ama şimdilik bunları görelim duvarlarında kızıl renkli boşluklar.

Yatak odası duvarlarında vermilyon rengi

Duvarlarda kızıl renkli yatak odası

Bir yatak odası için tavsiye edeceğim ilk renk olmasa da ne kadar güçlü ve agresif olduğu için size şunu da söyleyeyim. doğru bir şekilde birleştirilip uygulandığında mükemmel bir renktir. Aslında herkes gibi.

Bu çizgilerin üzerindeki yatak odasına bakın ve odanızda doğru şekilde uygulayabilmeniz için size söyleyeceklerimi not edin.

Gördüğünüz gibi, kırmızı kırmızı yatak başlığının duvarı. Güçlü, agresif ama yatak odasının geri kalanı nötr tonlarda, böylece çevreyi dengeler ve dengeler. Hisset?

Ayrıca boyanıyor sadece başlık duvarıYatakta uzandığın zaman göremediğin tek duvar bu

Gözlerinizin gördüğü, yatıştırıcı ve dingin, sıcak, nötr tonlarda dekore edilmiş yatak odasının geri kalanıdır.

Başka bir örneğe bakalım.

Duvarlarda kızıl renkli yatak odası

Flickr Fotoğrafçılık

Yukarıdaki yatak odasıyla aynı konsept, değil mi?

Başlık duvar boyalı vermilyon kırmızı, Y geri kalanı nötr tonlardakırmızı beyazlar, griler ve yumuşak ahşap tonları gibi.

Ve çalışır. Çok iyi çalışıyor.

Daha gerçekçi bir örnek daha görelim.

Başlık duvarı kırmızıya boyanmış bir yatak odası

Fotoğrafçılık Hywell Martinez

Yukarıdaki küçük odaya bir bakın. Az önce gördüğümüz ikisinden çok daha yaygın bir yatak odası. Hepimizin o kocaman yatak odaları yok, değil mi?

Öyle bile olsa her şey aynı şekilde uygulanır. Başlık duvarındaki kırmızı renk ve diğer duvarların gri rengi, vermilyonun tüm yatak odasına getirdiği yoğunluğu azaltan mükemmel nötr renk.

Nasıl birleştirileceğini de fark ettiniz mi?

Çok kolay, yatak örtüsü veya perde gibi tekstil ürünlerinde veya dekoratif bir çarşaf, vazo veya başka herhangi bir süs gibi dekoratif unsurlarda küçük kırmızı dokunuşlar ekleyin.

İyi bir şekilde birleştirmenin ne kadar önemli olduğunu görmek için şu anda gördüğümüz bu örneğe bir göz atın.

Kırmızı kırmızı boyalı duvarlara sahip bir yatak odası

IKEA Fotoğrafçılık

Gördüğünüz gibi diğer duvarların geri kalanını görmüyoruz, sadece görüyoruz başlık duvarına uygulanan yoğun kırmızı kırmızı. Yatak odası ortamı ne kadar yoğun ve yüklüyor?

Dikkat et, bunun yanlış olduğunu söylemek istemiyorum ama yumuşatılmalı Çünkü dinlenme alanından bahsediyoruz, parti sonrası veya spor salonundan değil.

Kırmızı kırmızı boyalı duvarlara sahip bir yatak odası

Fotoğrafçılık ve tasarım Séverine Halbrey Benoist

Bu paragrafın yukarısında da gördüğümüz gibi nötr tonları kullanmanın yanı sıra birleştirmek ve azaltmak için başka bir fikir de şudur: aynı duvarda başka bir nötr renkle birleştirin.

Bu durumda siyahtı, duvarın çevresinde bir sınır oluşturuyordu ve görebileceğiniz gibi, çok havalı bir dekoratif efekt yaratmanın yanı sıra tonu düşürüyordu.

Kırmızı kırmızıya boyanmış bir duvar ile gençlik odası

Ancak duvarlara uygulanan vermilyon renginin güzel yanı, bunu küçük kumaşlarla, küçük dozlarda yapabilmemiz ve yine de yukarıdaki gençlik yatak odasında gördüğümüz gibi, mekana renk ve karakter veren harika bir dekoratif vurgu katabilmemizdir.

Sadece küçük bir kumaş kırmızıya boyandı ve geri kalanı beyaza boyandı ve güçlü bir kontrast oluşturdu.

Yeterince örnek ve püf noktası gördüğümüz yatak odalarından çıkıp oturma odasına geçelim.

Salon duvarlarında vermilyon rengi

Duvarlara uygulanmış kırmızı kırmızı bir oturma odası

Temelde aynı şekilde davranmalıyız çünkü renk aynı şekilde davranacak.

Muhtemelen doğru oturma odasında daha fazla ışık ve daha fazla alan var ve bu bizim lehimize çalışıyor.

Tüm vermilyon duvarlara tavsiye etmem, ancak bazıları veya televizyon alanı duvarı veya kanepe gibi biri, kırmızı bir koltuğunuz olsa bile, bir vurgu duvarı oluşturuyor veya yukarıda gördüğümüz gibi oturma odasındaki alanları sınırlandırmak için yapabildiğiniz gibi yemek alanı ve kanepe.

Vermilyon kırmızısı ve orta gri renkte boyanmış bir oturma odası

Sınırlandıracak alanınız yoksa, dediğim gibi, vermilyonu TV dolabının duvarına, renklere uyuyorsa veya kanepenin arkasındaki duvara koyabilirsiniz. kanepeyi görmüyoruz duvarı.

Geri kalan, nötr tonlarla birleştirirsen makale boyunca söylediğim gibi, o kadar iyi.

Vermilyonla boyanmış yürüyüş yolları

Derin kırmızıya boyanmış bir giriş holü

Görmek çok yaygın değil vermilyonla boyanmış koridorlar veya koridorlarama bakın, yukarıda muhteşem bir koridor örneğiniz var kırmızı kırmızı boyalı koridortüm misafirlerinizi ağızları açık bırakacak.

Bana riskli bir çözüm gibi görünüyor, ama gerçekten muhteşem.

Eğer vermilyonu seviyorsanız, ferah ve aydınlık bir salonunuz var, Leroy Merlin’in bu renk tonu ile duvarlarını vermilyona boyayarak ona büyük bir enerji verebilirsiniz.

Vermilion Banyolar

Kızıl duvarlı bir banyo

Maria Fadeeva Tasarımı | @Hayalhanemersin

Harika olduğunu düşündüğüm bir diğer fikir de, banyoda her zaman iyi bir yapay aydınlatma olduğu için bu rengi doğal ışık alsın ya da almasın banyo duvarlarına uygulamaktır.

Ayrıca banyolarda genellikle çok bulunan bir renk olan beyazla birleştiğinde harika görünüyor.

Ayrıca bunun gibi banyolar soğuk alanlar içlerinde kullanılan malzemelerin doğası gereği, vermilyon kırmızısı, aşırı sıcakonlara eldiven gibi yakışıyor.

Y duvarlara vermilyon koymak istemiyorsanız her zaman tavanı kullanabilirsiniz., her zaman beyaz olması gerektiğini kabul ettiğimiz gibi, işte bir örnek:

Kırmızı tavana sahip bir banyo

Tasarım ve Fotoğrafçılık Beşinci Evimiz

Kombinasyonu beğenebilir veya beğenmeyebilirsiniz, ancak tavanı bu renge boyamak muhteşem bir kişilik göstergesidir.

Nadiren alınan iyi riskli bir fikir gibi görünüyor ve Our Fifht House’da olduğu gibi harika dekoratif efektler elde edilebilir.

Vermilyona boyanmış ve nötr tonlarla kombine edilmiş duvarları ile bir evin farklı mekanlarını ve odalarını görmüş olsak da, bu rengin başka birleştirilebilen birçok renk çok iyi ve size bu yazıda anlatacağım duvarlarda kırmızıyla eşleşen renkler, böylece duvarlarınıza doğru şekilde uygulayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz var mı? Duvarlarınızı kırmızıya mı boyayacaksınız? Yorumları okumaktan ve size cevap vermekten mutluluk duyarım.