Duvarlarda ve dekorasyonda hardal ile birleşen renkler


Hardal rengine benzeyen, ancak daha kahverengimsi bir karamel sarımsı ton olan hardal sarısı, iç mekanlarda en çok kullanılan renklerden biridir: Sıcak, rahat, duvarları şıklıkla süslüyor ve ileride göreceğimiz gibi çok iyi kombine edilebiliyor. hem duvarlarda hem de dekorasyonda.

Öyleyse, hardal boyamayı planlıyorsanız ve onu nasıl birleştireceğinizi görmek istiyorsanız, benimle kalın, duvarlarda ve dekorasyonda hardal ile birleşen 10 renk sunuyorum ve çok iyi yapıyorlar.

Biz başladık.

Beyaz ve koyu sarı

Koyu sarı duvarlarda ve dekorasyonda beyazla birleştirildi

Diseño ve fotografía Dolaptan Duvara

Beyaz, nötr bir renk olduğu ve geri kalanıyla her zaman iyi uyum sağladığı için her zaman bu “renk eşleştirme” listelerinde yer alacaktır.

Bu durumda, aşı boyasında beyaz, koyu sarı boyayı daha da öne çıkarır.

Siyah ve koyu sarı

Koyu sarı duvarlarda ve dekorasyonda siyahla birleştirildi

Leroy Merlin’in tamamı

Her zaman herkesle birleşen renklerden bir diğeri de nötrlerden bir diğeri olan siyahtır, bu yüzden koyu sarı ile birleşen bu renkler listesinde de olması gerekiyordu.

Beyazın aksine, koyu sarı ve siyahın oluşturduğu palet daha olgun, daha dramatik ve daha sakin. Birbirlerine çok yakışan iki renk var.

Hadi devam et.

Gri ve koyu sarı

Koyu sarı duvarlarda ve dekorasyonda gri ile birleştirildi

Gri, bu listede göreceğimiz nötrlerin sonuncusu, ama aynı zamanda olması gerekiyordu. Bu, her zaman başka bir rengi, bu durumda aşı boyasını, her zaman vuracağımız mükemmel bir şekilde birleştirebileceğimiz nötr renktir.

Şimdi nötrleri bir kenara bırakarak koyu sarı ile birleşen daha fazla renk görelim.

Pembe ve koyu sarı

Hardal duvarlarda ve dekorasyonda pembe ile kombine edildi

İkisi sıcak ama birbirinin zıddı. Pembe, kırmızıdan ve hardal sarısından doğar, bu yüzden iki tamamlayıcı renktir ve renk çarkını açıkladığım bu makalede gördüğümüz gibi, tamamlayıcı renkler her zaman birleşir. Bu nedenle koyu sarı ve pembeyi sorunsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz, bu kombinasyonu seviyorsanız elbette.

Açık mavi ve koyu sarı

Koyu sarı duvarlarda ve dekorasyonda maviyle kombine edildi

Biri sıcak, diğeri soğuk, bu yüzden birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar, çünkü mavi aşı boyası sahip olmadığını ve koyu sarı bunu maviyle yapıyor.

Lacivert ve koyu sarı

Hardal rengi duvarlarda ve dekorasyonda lacivert ile kombine edilmiştir.

Hala mavi ve hala soğuk, ancak lacivert, açık maviden çok daha fazla varlığa ve zarafete sahip, bu nedenle onunla boyanmış ve dekore edilmiş iç mekanlar daha fazla kişiliğe sahip. Koyu sarı ile birleştirildiğinde, lacivertin sahip olmadığı ve dengeli bir renk paleti oluşturan sıcak ve davetkar bir dokunuş katıyoruz.

Yeşil ve koyu sarı

Koyu sarı duvarlarda ve dekorasyonda yeşille birleştirildi

Fotoğrafçılık Peter Alfred Hess

Mavide olduğu gibi, soğuk bir ton olan ve hardal sarısı ile çok iyi tamamlayan yeşilde olur çünkü her biri diğerine sahip olmadığına katkıda bulunur.

Kahverengi ve koyu sarı

Koyu sarı duvarlarda ve dekorasyonda kahverengi ile birleştirildi

Fotoğrafçılık Kyle Murphy

Koyu sarı, çok fazla sarı pigmentasyona sahip kahverengidir, bu nedenle, bu koyu sarı ve kahverengi çizgilerin üzerindeki odada gördüğümüz gibi, duvarlarda veya dekorasyonda kahverengi ile birleştirildiğinde iyi görünmesi normaldir.

Başka bir renk görelim.

Bej ve koyu sarı

Hardal duvarlarda ve dekorasyonda bej ile kombine edildi

Koyu sarı ve bej aynı renk, ancak birinin diğerinden çok daha az doygunluğa sahip olduğu söylenebilir. Bej daha açık, daha sakin ve daha aydınlıktır ve koyu sarı daha güçlüdür ve daha yüksek doygunluk seviyesine sahiptir, ancak çok iyi birleşirler.

Toprak ve koyu sarı tonları

Ochre, duvarlarda ve dekorasyonda toprak tonlarıyla kombine edildi

Dulux Fotoğrafçılık ve Renkler

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm toprak tonları, ister bu çizgilerin üstünde gördüğümüz gibi yumuşak, ister daha önce gördüğümüz kahverengiler gibi koyu sarı ile birleşerek son derece rahat bir palet oluşturuyor.

Kırmızılar ve koyu sarı

Koyu sarı duvarlarda ve dekorasyonda kırmızı ile birleştirildi

Maisons du Monde’nin Todo el conjunto

Açıklamada kırmızı diyorum çünkü koyu sarı tüm kırmızımsı tonlarla uyumludur. Yani, standart kırmızıdan pişmiş toprak veya kiremit rengine, bordo gibi diğer daha yumuşak veya daha güçlü tonlara. Büyük kuvvetli bir kombinasyon, bu yüzden uygularsanız, iki renkten birini küçük dozlarda eklemenizi tavsiye ederim.

Ahşap ve hardal

Hardal duvarlarda ve dekorasyonda ahşapla kombine edilmiştir.

Tavan Arasına Gir setinin tamamı

Bir evde çok fazla ağaç olduğu ve bu rengin onunla iyi bir şekilde birleşip birleşmediğini bilmek de önemli olduğu için listenin rengiyle iyi birleştiği sürece bu listeleri ahşaba ekleyerek bitirmeyi de seviyorum. yapar.

Süslemede koyu sarı ile birleşen başka renkler de var, ancak gördüğümüz bunlar en popüler ve kullanılanlardan bazıları. Doğal olarak, aklınızda bu listede yer almayan başka biri varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağım bir yorum bırakın.

Artık hardalla en iyi birleşen, koyu sarıya çok benzeyen renkleri ya da oturma odasını boyayacaksanız, oturma odası için bu 40 renk kombinasyonunu veya yatak odası için bu 40 renk kombinasyonunu da görebilirsiniz.