Duvarlarda ve dekorasyonda turkuazla birleşen renkler


Duvarlarda ve dekorasyonda turkuaz ile birleşen çok çeşitli renkler var ve bu iyi çünkü turkuaz en çok talep edilen renklerden biri, trend olsun ya da olmasın. Modanın üstünde, canlılığı, tazeliği ve çok yönlülüğü nedeniyle çok sık kullanılan bir renktir, çünkü kombinasyona bağlı olarak çocuk veya yetişkin tüm mekan ve ortamlar için uygundur. Öyleyse, turkuaz rengini duvarlarda veya dekorasyonda nasıl birleştireceğinizi bilmeniz için hazırladığımız turkuazla birleşen bu renkleri görelim.

Turkuaz ve sarı

Maisons du Monde firmasından fotoğrafçılık ve mobilyalar

Birbirini mükemmel bir şekilde tamamlayan iki zıt renk. Biri sıcak, diğeri soğuk ve rahatlatıcı. Dekorasyonda turkuazın birleşimi için mükemmel bir renk.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu kadar güçlü iki renk olduğundan, kullanıldıkları alanı doyurmamak için bunları kontrollü dozlarda ve ara beyaz gibi başka bir nötr renkle birleştirmek daha iyidir.

Turkuaz ve beyaz

IKEA Fotoğrafçılık

Turkuaz ile mükemmel birleşen bir diğer renk ise beyazdır. Bu iki renk arasında ortaya çıkan kontrast çok güçlüdür ve modern ortamları dekore etmek için de uygundur. Bu, bu kombinasyonun daha klasik ortamlarda kullanılabileceği anlamına gelmez.

Bu kombinasyona ortasına bir toprak tonu veya ahşap eklerseniz hem beyaz hem de turkuazın eksik olduğu gerekli sıcaklığı sağlayacak, dekorasyonda turkuaz maviyi dengeli bir şekilde birleştirmenin dengeli bir yolunu elde edeceksiniz.

Turkuaz ve gri

Turkuaz minderlerle kombine edilmiş gri kanepeli oturma odası

Açık, orta veya koyu gri tonları olsun, bu turkuazla uyumlu başka bir renktir. Gri, nötrlerin kralıdır ve diğer renklere uyum sağlar, bu nedenle her zaman bu tür bir listede olacaktır. Ve burada griye uygun daha fazla renk görebilirsiniz.

Turkuaz ve kahverengi

Photography Marty’s Musings

Kahverengiyle birleşen renkler listesinde zaten gördük. Turkuaz ve kahverengiler çok iyi bir kombinasyon oluşturur. Kahverengiler dingin bir karaktere sahip sıcak tonlardır ve turkuaz soğuk ve rahatlatıcı, aynı zamanda daha canlıdır, bu nedenle birbirlerini çok iyi tamamlarlar, her biri diğerinin eksikliğine katkıda bulunur.

Gördüğünüz gibi, sıcak tonları kullanmak dekorasyonda turkuaz maviyi birleştirmenin mükemmel bir yoludur.

Turkuaz ve turuncu

Turkuaz ve turuncu rengini birleştiren beyaz bir mutfak

BMK Etüt Projesi

Turuncu turkuaz ile en büyük zıtlığı yaratan renklerden biri ama olumlu anlamda. Yani birbirlerini çok iyi tamamlarlar ve birleştirilebilirler.

İyi karışsalar da, portakalın daha sakin, daha kahverengi tonları, daha parlak veya standart portakallardan daha iyi karışır.

Turuncuyu seviyorsanız, burada turuncuyla birleşen daha fazla renk görebilirsiniz.

Turkuaz ve siyah

Duvarlardaki turkuaz rengi siyahla birleştiren bir oda

Fotografía Fantezi Hayatı Yaşa

Birleşen herhangi bir renk listesinde eksik olamayacak bir diğer renk siyahtır. Ayrıca nötr, turkuaz dahil ekledikleri her rengi kabul eder. Her zevke uygun bir kombinasyon değil ama bu onun duvarlarda veya dekorasyonda turkuaz ile birleşen en güzel renklerden biri olmasını engellemez.

Turkuaz ve pembe

Turkuazla eşleşen renkler: Pembe

Estudio BMK’dan fotoğraf ve proje

Turkuaz ile eşleştirildiğinde güçlü bir kontrast oluşturan bir diğer renk pembedir. Bu renklerde duvarları ve yatak başlıkları ile bu yatak odasında görüyoruz ve harika görünüyorlar.

İster kuvars gülü gibi yumuşak ve soluk tonlarda güller, ister orta tonlar, standart pembe, fuşya gibi en güçlü pembeler olsun, firuze ile korkmadan kombinleyebiliriz; ve burada pembeyle eşleşen daha fazla renk görebilirsiniz.

Ancak, iki güçlü renk olarak, tahmin edebileceğiniz gibi, onları bir ölçüde birleştirmeniz gerekir, aksi takdirde sonuç alanı aşırı yükleyebilir. Ve eğer doğru yapmak ve turkuazın dekorasyonunda pembeyle birleştirmek istiyorsanız, yanlarına bir gri veya bir ara beyaz ekleyin, sonuç mükemmel olacaktır.

Turkuaz ve toprak tonları

Amanda Carol Interiors tarafından fotoğraf ve proje

Bej, kum tonları, toprak tonları, fildişi, yumurta, kırık beyazlar, toprak tonları kategorisine dahil edilebilecek, bazıları daha açık bazıları daha koyu olan bu renk yelpazesi, turkuazla çok iyi çalışıyor. Eksik olduğu sıcaklığı katarlar ve birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamlarlar.

Bu çizgilerin üzerinde yer alan bu odanın duvarlarında, kanepelerin turkuazıyla harika bir şekilde birleşen çok açık bej tonu vardır.

Turkuaz ve yeşil

Fotoğraf 10 Dekorasyon

Kromatik dairenin soğuk kısmında bulunan iki renktir; Dahası, aynı zamanda benzer renklerdir, yani renk çarkında bir arada bulunurlar. Bütün bunlar yeşil ve turkuazın çok iyi birleşmesini sağlar.

Casa Decor’da Patricia Bustos’un tasarladığı, turkuaz ve farklı yeşil aptalların mükemmel bir şekilde birleştiği mutfakta beğenebiliriz.

İki soğuk renk olduğundan, rahat bir alan yaratmak istiyorsanız, o atmosferi elde etmek için ahşap veya başka bir sıcak ara renk gibi malzemeler koymanız gerekir.

Ve yeşili seviyorsanız ve onu doğru bir şekilde birleştirmek istiyorsanız, burada yeşil ile birleşen en iyi renkleri görebilirsiniz.

Turkuaz ve diğer mavi tonları

Mavi ve turkuaz tonlarına dayalı dekoratif bir öneri

Tüm eşleşen renk listelerinde olduğu gibi, turkuaz aynı zamanda farklı tonlardaki turkuaz veya mavi renklere dayalı tek renkli bir paleti de eşleştirir. Farklı tonları ve doygunlukları olsa bile tüm renkler kendileriyle eşleşir; ve burada maviye uyan daha fazla renk görebilirsiniz.

Turkuaz ve ahşap

Turkuaz ve ahşabı birleştiren bir şömine

Fotoğrafçılık @Tilometry

Tahmin edebileceğiniz gibi, sıcak ve misafirperver bir malzeme olan ahşap, dikkat ediyorsanız, turkuaz ile kombine edildiğinde de çok iyi çalışıyor, çünkü ona sahip olmadığı sıcaklığı veriyor, dengeli mekanlar yaratıyor.

Turkuaz ve mercan

Photography Just a Girl Blog

Turkuaz ile en iyi birleşen renklerden bir diğeri de mercan. Aksesuarlarda, tamamlayıcılarda ve diğerlerinde olduğu gibi küçük dozlarda eklersek, o kadar iyidir ve bunlar, büyük dozlarda eklenirse alanı doyurabilecek çok güçlü iki renktir.

Bakınız: Mercan rengiyle eşleşen renkler

Duvarlarda ve dekorasyonda turkuazla birleşen başka renkler de var ama gördüğümüz bunlar en çok kullanılanlar ve onunla en iyi birleşenler. Kesin vuruşlar. Aklınızda başka bir renk varsa ve onunla turkuazın nasıl birleştirileceğini görmek istiyorsanız ya da gördüklerinizden hiçbirinin onu birleştirmesini sevmiyorsanız, bana açıklayan bir yorum bırakın, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Bakınız: Turkuaz Bir Oturma Odası Boyamak İçin 17 Fikir