Düz çatılı iki katlı evlerin cepheleri

Yenilenmiş bir ev cephesi, büyük pencereler ve uyumlu ve riskli beton yapılar gibi yapı malzemelerinin kullanımıyla öne çıkıyor. Üçgen çatı yerine düz bir çatıya karar vermek, aşağıda göreceğimiz gibi bu üst alanlardan yararlanmanızı sağlar:

Dar cephelerde modernite

Dar alanlar için güzel 2 katlı ev cephe tasarımı
(Resmi büyütmek için tıklayın) Mimar: Duy Huynh | Yoluyla: Behance.net

Bu tasarımda dar bir arazi üzerine inşa edilmiş olmasına rağmen dışarıya açık ve doğal olarak aydınlatılmış bir cephe elde edilmiştir. Beton, çelik ve büyük kristaller gibi modern malzemeler baskındır.

Mimarinin uyumunu tamamlayacak şekilde ana giriş, çatıda balkon ve ekici içerisine yerleştireceğiniz bitki çeşitlerini tercih etmeniz sizin için ideal olacaktır.

Cephelerde dekoratif elemanlar

Dekoratif unsurlar ve bitkilerle zarif iki katlı ev cephesi
Üzerinden: Instagram: egmvisuals

Cephe mimarisi uyumlu ve dengeli olmalı, ancak önemli bir tamamlayıcıya sahip olmalıdır. Dış mekan için iyi bir çalı ve bitki seçimi ile birlikte tencere veya tencere gibi dekoratif unsurlardır.

Bu bahçede buxus veya şimşir gibi çalılar dairesel şekilde kesilmiştir. Eğrelti otu benzeri bitkiler ve hatta palmiye ağaçları içeren ahşap dış mekan yetiştiricileri.

Basit ve pratik tasarım

Basit ve zarif iki katlı cephe, büyük pencereler ve modern tasarım stili
(resmi büyütmek için tıklayın) Tasarım: DuyHuynh.893studio | Yoluyla: Behance.net

Tüm konfora sahip, küçük bir arsa üzerine inşa edilmiş bir ev arıyorsanız bu model size ilham verecek. Bir garajı ve geniş ışıklı odaları vardır.

Yapıdan çıkmış gibi görünen bir küp oluşturan üst katın geniş çıkıntısını vurguluyoruz.

Modern ve zarif cephe

Modern tarz iki katlı ev cephe tasarımı, garaj ile gri ve beyaz renkler
Yoluyla: engineeringdiscoveries.com

Döndürülmüş bir C yapısında gri kullanımı, dokulu beyaz çinilere sahip bir duvar resmi içerir. İdeal tamamlayıcı, ana girişe uygulanan ahşaptır.

Her zaman ana girişlere öncelik vermeyi unutmayın, bu durumda kapıdan ikinci kata giden ahşabın dokuları ve rengi ile yapılmıştır.

Mevcut cephelerde kullanılan renkler

İki katlı modern bir evin cephesi, çevre çiti var

Hem dış hem de iç mekanlar için gri kullanımı bir trend haline geldi, cephe ahşapla mükemmel bir şekilde birleşiyor. Kontrast, beyaz gibi başka bir nötr renkle yapılır.

Dokulu beton veya lamine paneller

Dokulu cephe bitmiş kat ev
Üzerinden: Pinterest.com

Cepheye daha iyi bir son kat vermek için beton tekstüre yapılabilse de, dış cephelerde de levha veya panel kullanmak mümkündür. Yüksek basınçlı lamine panellere karar verirseniz, birleştirilecek çeşitli tonlar, dokular ve şekiller bulacaksınız.

Bir teras için düz bir çatıdan yararlanın

Geniş çatı teraslı modern iki katlı ev tasarımı
Yoluyla: pinterest.co.kr

Bu iki katlı cephe modeli, saf ve basit şekillere sahip olup, çatıda oluşturulan geniş terasın altını çizmektedir. Sıcak tasarım dokunuşu için ahşap kullanılırken, metal bir çit alanı sınırlar.

Taş ve kiremit dokular

Taş ve kiremit cepheli iki katlı ev, modern tarz
Via: lowonganhotelbali.info

Cepheyi kaplamak için taş, ahşap, fayans ve diğer kaynakları kullanmayı düşünüyorsanız, dikkate alınması gereken ilk şey bütünün uyumudur.

Evin cephesinin bu modeli dokular olmadan daha “düz” olabilirdi, sadece renk uygulanacaktı. Öne çıkan yapılar mimari topluluğa uyum sağlar.

Minimalist tarzda cephe

Minimalist eğilim gittikçe daha fazla hüküm sürüyor, cephenin tasarımı bozulmamış mat beyaz renkte basit bir küp. İkinci katın çit ve penceresi için dikey olarak yerleştirilmiş ahşap çubuklar.

Birinci katta oturma odası – yemek odası ve mutfak eşsiz ve açık bir ortamda sergileniyor. Üst kat yatak odalarına ev sahipliği yapmaktadır. Arka cephe, açıklığı ve iyi miktarda doğal ışık almasıyla dikkat çekiyor.

Güvenli ve avangart yapı

Avangart tasarım cephe, güvenli iki katlı yapı
(resmi büyütmek için tıklayın) Görselleştirme: Mahmoud Sulaiman | Yoluyla: Behance.net

Güvenli bir yuva, sakinlerine hem gündüz hem de gece huzur sağlar. Betonarme ve çeliğin avangart yapısı ile mükemmel bir kombinasyon yaratılır.

İki katlı cephenin görünümü heybetli ve uyumlu, dışarıdan zaptedilemez görünüyor. Bej rengi çinilerle kaplı yapı ve siyah çelikle açıklıkların kapatılması dikkat çekiyor.

Daha fazla cephe fikri için lütfen şunu girin: Farklı çatı stiline sahip evlerin cepheleri