Düz ekran TV etrafında Dekorasyon Fikirleri


Düz Ekran TV etrafında Dekorasyon Fikirleri – Günümüz TV’leri duvarda çok fazla yer kapladığından, düz ekran TV’nin etrafını dekore etmek zor olabilir. TV’yi izlerken dikkatinizin dağılmasına veya göz yorgunluğuna neden olmadan, TV’nizin yerleştirildiği yüksekliği göz önünde bulundurmanız ve dekora entegre etmek için resimleri ve özellikleri kullanmanız gerekir.

Düz Ekran TV Çevresinde Nasıl Dekorasyon Yapılır - Düz Ekran TV Çevresinde Dekorasyon Fikirleri
Düz ekran TV etrafında dekorasyon fikirleri

Düz Ekran TV etrafında Dekorasyon Fikirleri

Televizyonunuz Kaç Boy?

TV’nizin boyutunun yanı sıra sabitlendiği (veya arkasına geçtiği) duvar alanıyla karşılaştırıldığında, düz ekran TV’nin etrafındaki dekorasyonda en önemli husus, TV’nizin yerleştirildiği yüksekliktir. Düz ekran TV’nizin en iyi yüksekliği, gözlerinizin ekranın ortası ile aynı hizada olmasını sağlamaktır.

 Düz Ekran Yüksekliği (Düz Ekran TV Etrafında Dekorasyon Fikirleri)
Düz Ekran Yüksekliği (Düz Ekran TV Etrafında Dekorasyon Fikirleri)

Düz ekran bir TV standı kullanmak, tabii ki bu sorunu sizin için halleder, ancak düz bir ekranı duvara monte ederken, birçok insanın yaptığı bir hata, onu bir resim yerleştirecekleri duvara çok yükseğe yerleştirmektir. En sevdiğiniz şovu izlerken boynunuz gergin olduğunda kısa sürede fark edilen bir hata.

Okumalısınız:

Resimleri ve Sanatı Kullanma

Artık düz ekran TV’lerin boyutu, çoğu oturma odasında odak noktası haline geldiklerini gösteriyor – bu, dekorunuzun zarar görmesi gerektiği anlamına gelmek zorunda değil. Düz ekran etrafındaki resimlerin akıllıca kullanımıyla televizyonunuzu odanın tasarımına entegre edin.

 • Dikkat çekmek için yarışacağından ve görünüm dengeli olmayacağından, TV’nizle aynı duvarda büyük bir sanat eseri kullanmayın. Daha küçük parçalar kullanmak daha iyi bir seçenektir.
 • Resimleri tek sayılarla asmak, her zaman en iyisidir – TV’yi sayılardan biri olarak saymayın.
 • Üçlü (arka arkaya üç dizide asılı) şeklinde duvar sanatı kullanımı, yalnızca kapsanan toplam alan televizyondan daha azsa bir TV duvarında iyi sonuç verir. TV odak noktasıdır, başka hiçbir şeye hakim olmamalıdır. Triptik’i TV’nin bir tarafına hafifçe ayarlamak, ekranın merkezi olarak üstünden daha iyi çalışır. Odanın dekoruna uyum sağlamak için DIY duvar sanatı yaratmayı deneyin.
 • Resimleri TV’ye de çok yakın asmayın. Televizyonu izlerken sadece göz hizanızın dikkatini dağıtmakla kalmayacak, aynı zamanda kafa karıştırıcı bir görsel görüntü oluşturacaktır. TV bu duvarın yıldızıdır – ona bir diva gibi davranın – lütfen yer işgal etmeyin!
TV Çerçevesi (Düz Ekran TV Etrafında Dekorasyon Fikirleri)
TV Çerçevesi (Düz Ekran TV Etrafında Dekorasyon Fikirleri)
 • Dekoratif bir TV çerçevesi kullanmak, size duvarda düzgün bir görünüm ve bu küçük sanat eserlerini ekran etrafında sergilemek için küçük alanlar sağlar – tasarımın bir parçası olarak TV de dahil olmak üzere tek bir odak noktası oluşturmak için birleştirir. Yine de boşlukları fazla doldurmayın, basit tutun yoksa dikkat dağıtıcı hale gelecektir.

Renk ve Desen Kullanma

Şimdi televizyonun odanın ünlüsü olduğunu anladık, parlak renkler ve çok fazla desen kullanımıyla gölgede kalmayı sevmediğini öğrenince şaşırmayacaksınız. Bu, sıkıcı, düz bir duvara dayanmanız gerektiği anlamına gelmez:

 • Duvar kağıdıyla süslemek istiyorsanız, büyük koyu veya metalik desenli ve etrafındaki derin renklere sahip olanı seçin. Daha koyu renkler kullanmak, duvarı görsel olarak geriye iterken yine de düz ekran TV’yi odak noktası olarak bırakır.
 • Duvardaki dikey bir şeridi TV’den daha geniş bir şekilde maskeleyerek TV’yi renk kullanarak çerçeveleyin. Bu şeridin her iki tarafındaki renkleri, orta şerit TV’nin arkasında soluk kalacak şekilde koyu çilek rengine boyayın. Veya TV’nin arkasında pastel veya zengin sarı bir renk ve her iki tarafta daha soluk uyumlu bir renk kullanın.
 • Ne pahasına olursa olsun TV duvarında şerit kullanmaktan kaçının. Aynı şey küçük desenli lekeler ve duvar kağıtları için de geçerlidir, görsel olarak çok rahatsız edicidir ve baş ağrısına neden olur.

TV Kablolarını Gizlemenin Akıllı Yolları

Düz ekranınızdan çıkan veya bunlara neden olan kablo miktarı sadece dikkat dağıtıcı değil, aynı zamanda çok çirkin de olabilir. Bir oyun konsolu, DVD oynatıcı, uydu / kablo kutusu ve surround ses hoparlörleri, hepsi çok sayıda kablo ekler. Öyleyse ne yapabilirsin, şimdi tüm çabasına gittin düz ekran TV etrafında dekorasyon fikirleri o kadar dikkatli, sadece bir kablo yığını tarafından mahvolması için?

Duvarlarınızdaki kanallarda TV kablolarını gizlemenin bariz çözümünün yanı sıra, yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • Mümkün olduğunca çok sayıda kabloyu bir arada tutmak için TV standınızla birlikte gelen klipsleri kullanın ve bunları, standın kenarlarının ve diğer bileşenlerin (DVD oynatıcı gibi) arkasına klipsleyin. Düzensiz bırakılan kablo sayısını en aza indirmek için koyu renkli saç bantlarını birbirine bağlı tutmak için kullanın.
 • TV kablolarını arkasına gizlemek için raflarda kullanılmayan boşlukları dolduran boş paneller satın alın – bazı seçeneklerde daha düzenli kablo saklama için klipsler ve halkalar da eklenmiştir. Ayrıca satın alabilirsiniz “Boşaltma panelleri” küçük saklama kutuları gibidir ve fazla kablolama için bir düzenleyici bölümü içerir.
 • Kablo koruyucuları (veya kablo bordürleri) kabloları TV’den güç kaynağına saklamak için ideal bir çözümdür. Genellikle siyah veya beyaz renkte gelirler ancak dekorunuza uyacak şekilde kaplanabilirler.
 • Göze batmayan açık bir kitaplık veya koyu renkli bir dergi rafı, kabloları gizlemek için başka bir yer için düz ekranın hemen yanına yerleştirilebilir. Bazı kullanışlı depolama ve görüntüleme alanı içerdiği için çok amaçlıdır.

Düz ekran TV etrafında dekorasyon fikirleri televizyonu olmak istediği odanın odak noktası haline getirmenin yanı sıra, sanat eserlerinizi ve kişisel zevklerinizi ücretsiz bir şekilde birleştirerek tarz sahibi bir oda yaratmanın bir yoludur.

Bir Düz Ekran TV etrafında Dekorasyon Fikirlerine Referans