Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar

6 kolay adımda iki tonlu bir duvar nasıl boyanır Basit bir boya efektini denemek ister misiniz? Adım adım iki tonda bir duvar boyayın beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası

İhtiyacın olacak:

beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası, dyo beliz rengi ile boyanmis duvar, dyo yeni beliz rengi nasıl, yeni beliz dyo, dyo beliz, beliz boya rengi, dyo beliz rengi, dyo yeni beliz rengi ile boyanmis duvar, yeni beliz rengi ile boyanan evler,

• Seçtiğiniz her rengin bir kap boyası

• Boya rulosu

• Boya tepsisi

• Ölçüm bandı

• Kalem

• Halat topu

• Beyaz tahta

• Maskeleme bandı

• Boya fırçaları

• Makas çifti

Adım 1: Ölçün

İlk önce iki rengin duvarda buluşmasını istediğiniz yeri işaretlemeniz gerekecek. Mezura ve kurşun kalemle duvarda düzenli aralıklarla seviyeyi işaretleyin.

2. Adım: En açık rengi uygulayın

Rulo ile istediğiniz duvarın yarısına en açık rengi boyayın ve bölmenin olmasını istediğiniz noktayı hafifçe boyayın. Boyanın kurumasını bekleyin.

3. Adım: Tebeşirle işaretleyin

İpi tebeşirle kaplamak için bir tebeşir parçasının kenarına bir ip geçirin. Kalemle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek ipi duvar boyunca gerin. İpin uçlarını maskeleme bandı ile sabitleyin. İpin düz olup olmadığını kontrol edin ve ardından duvarda bir tebeşir çizgisi bırakmak için aşağı doğru bastırın.

4. Adım: Koruyun

İlk kat boyanın tamamen kuru olduğundan emin olun. Sonra, tebeşir çizgisi boyunca bir sıra maskeleme bandı yerleştirin.

5. Adım: En koyu rengi uygulayın

Rulo ile duvarın diğer yarısına daha koyu rengi boyayın. Maskeleme bandının kenarına kadar boyadığınızdan emin olmak için bir fırça kullanın.

Adım 6: Göster

Boya hala ıslakken, yeni iki renkli duvar tasarımını ortaya çıkarmak için maskeleme bandını çıkarın.

İki tonlu bir duvarla hangi renklerin iyi gittiğinden emin değil misiniz?

Bir odayı hızlı ve kolay bir şekilde boyamak için 5 numara

Bir evin tadilatı sırasında akla ilk gelen şey mekanlara renk vermektir. Aslında bir odayı boyamak basittir, ancak olağanüstü sonuçlar istiyorsanız, bu 5 numara size yardımcı olacaktır.

1. Doğru rengi seçin

Resim yapmakla ilgili değil. Seçtiğiniz renk, dekorasyonun geri kalanıyla birlikte odanın nihai sonucunu belirleyecektir.

Küçük bir evde koyu renk seçmek, onu yalnızca daha küçük gösterecektir. Zemin, duvar ve mobilya için aynı rengi seçerseniz monoton bir sonuç elde edersiniz.

Renk seçimi sırasında, döşemeden mobilyaya kadar dekorasyon unsurlarının geri kalanını hesaba katmalısınız. Tüm renkler tutarlı ve uyumlu olmalıdır.

Yeni renkle mekanınızın nasıl görüneceğini öğrenmek istiyorsanız burayı tıklayın ve riske atmadan nihai sonucu keşfedin.

2. Yeniden modellenecek alanı koşullandırın

Boyamaya başlamadan önce odadaki tüm mobilyaları, resimleri ve süs eşyaları çıkarın. Aşırı büyüklerse, lekelenmelerini önlemek için üzerlerini bir çarşafla örtün.

Kazaları önlemek için mümkünse tüm kapakları ve ışık kontaklarını çıkarmanız da önemlidir.

3. Yüzeyin boyamaya uygun olduğundan emin olun

Duvarın iyi durumda olması gerektiğini unutmayın. Çentiklendiğini veya önceki boya katmanlarına sahip olduğunu fark ederseniz, iyi sonuçlar elde etmek için bunları bir spatula ile çıkarmalısınız.

Duvarda çatlak veya kusur olması durumunda biraz macun veya macun ile onarın.

 4. Boyayı hazırlayın

Düzgün , homojen bir kıvam elde edene kadar boyayı dairesel hareketlerle iyice karıştırdığınızdan emin olun .

Taze ve kuru boyamanızı öneririz, yağmurlu, nemli veya sıcak havalarda yapmaktan kaçının.

 5. Akmayı önleyin

Her zaman azalan modda boyamalısınız. Yani,  tavandan başlayın , bu şekilde yan duvara damlayan kazaları veya damlayan boyaları önleyeceksiniz. Tavanların rulo, köşelerin ise fırça ile boyandığını unutmayın . Önce alanları sonra geri kalanını fırçalayın.

Gökyüzü hazır olduğunda, tavanla aynı kriterleri uygulayan duvarlarla devam edin. beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası, dyo beliz rengi ile boyanmis duvar, dyo yeni beliz rengi nasıl, yeni beliz dyo, dyo beliz, beliz boya rengi, dyo beliz rengi, dyo yeni beliz rengi ile boyanmis duvar, yeni beliz rengi ile boyanan evler,

Bu ipuçlarını izleyerek bir profesyonel gibi resim yapın. Rehberliğe ihtiyacınız varsa, güvenilir danışmanınıza sorun. Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar