El İşlerini Bu Sonbaharda Temiz Tutun!

Sıcaklık düştükçe ve günler kısaldıkça, ebeveynler her yerde çocuklarını eğlendirmek için kapalı mekan etkinlikleri arıyor. Ev işi el işi Instagram, Ev işi ilanları, Evde el işi iş ilanları El işleri eğlenceli ve eğiticidir, ancak ebeveynlerin genellikle tereddüt etmesine neden olan bir dezavantaj vardır: dağınıklık! Karmaşayı en aza indirgemek ve çocuklarla iş yapmak söz konusu olduğunda zihninizi rahatlatmak için bazı harika zanaat fikirleri ve ipuçları topladık. İpuçlarımızla, çocuğunuzun yaratıcı ifadesi uğruna masadaki boya lekelerine katlanmak ve halıya yapıştırmak zorunda kalmayacaksınız!

Basitlik Önemlidir

Bazen daha az. Her yaratma zamanı geldiğinde, tüm sanat kaynağınızı çıkarmak için baskı hissetmeyin. Çocuklar çok fazla seçenekten bunalmış hissedebilir ve kendileri için sadece birkaç gerekli malzeme hazırlandığında eldeki göreve daha iyi odaklanabilirler. Artı, temizlemeniz sizin için daha kolay! Kabak oymacılığından (dağınık, zor) vazgeçmeyi düşünün ve öğleden sonraları balkabağı süsleyerek geçirin. Yapışkan keçe, her yaştan çocuğun balkabağına yapıştırmak için yaratıcı şekiller kesmesi için ucuz ve kolay bir seçenektir.

Sahip olduklarınızı kullanın

En kolay el sanatları, evinizin içinde ve çevresinde zaten bulunan malzemeleri içerir. Temizlemesi iğrenç olan dağınık boya fırçalarıyla uğraşmak yerine, buzdolabınızda kullanılmayan ürünleri arayın; brokoli, karnabahar, elma ve daha fazlası! Bu meyve ve sebzeler harika pullar yapar. Basit bir ağaç taslağı çizin ve çocukları, sonbahar yapraklarıyla ağacı süslemek için yıkanabilir boyayla “brokoli damgası” na davet edin. En iyi kısım? Zanaat tamamlandığında boyayla ıslatılmış sebzeleri fırlatabilirsiniz! Ve unutmayın, Sonbahar, arka bahçenizde bulunabilecek harika bir el sanatları ilhamı sunuyor. Çocukları çam kozalağı avı için dışarıya gönderin, ardından öğleden sonrayı çam kozalaklarını renkli ve mevsimlik bir merkez olarak kullanmak için ipliğe sararak geçirin.

İçeride Tutun

Bir zanaat seansından önce hazırlık çok önemlidir. Her çocuğa zanaat istasyonu olması için bir yaprak tava veya dar kenarlı bir tepsi sağlayın. Bu, malzemelerin masadan yuvarlanmasını önleyecek, dağınıklığı ve küçük artıkları içerecek ve bittiğinde temizlemeniz için size daha küçük bir yüzey sağlayacaktır. Boya ile işçilik riskli olabilir, ancak eğlenceyi kaçırmadan boyayı kontrol altında tutmanın birçok yolu vardır! Yeni yürümeye başlayan çocuklar için bir “yapışkan torba” yapmayı düşünün; Ağzı kapatılabilir bir dondurucu çantasını 1 su bardağı mısır nişastası, ⅓ su bardağı şeker, 4 su bardağı soğuk su ve gıda boyası ile doldurun. Çocuklar duyusal renkli çantalarla oynamaktan keyif alacaklar ve dağınıklık olmadan parmaklarını boyuyormuş gibi hissedecekler! Okul öncesi yaş ve üstü için, dökme roketler yapın. Çocuğun boş bir plastik şişeye dökmesi için boya renklerini seçmesine yardımcı olun. Tüm boya döküldükten sonra, kapağı şişeye tekrar sıcak yapıştırın ve tüm renkler içini boyayana kadar çocuğun şişeyi bükmesine, sallamasına ve hareket ettirmesine izin verin.

Çocuklarla hayat söz konusu olduğunda karmaşaların kaçınılmaz olduğunu biliyoruz ve bu ipuçlarının, küçüklerinizle el sanatları ve mevsimlik aktiviteleri denemeniz için size güven vereceğini umuyoruz. Ortalığı en aza indirmek için elimizden gelenin en iyisini yaparak, hepimiz zanaat zamanından her zamankinden daha fazla keyif alacağız!

Hizmetçiler Ev işi el işi Instagram, Ev işi ilanları, Evde el işi iş ilanları

El İşlerini Bu Sonbaharda Temiz Tutun!3 dk okuma en son değiştirildi: 14 Ekim 2020 tarafından Maids Ekibi

Bir cevap yazın