Elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü


Eğer bir satın alacak iseniz elektrik süpürgesi ek olarak, fiyat ve görüşleri , bakmak ilk şey güç ve özerklik .

Evinizin büyüklüğüne veya genellikle ne kadar süre süpürdüğünüze bağlı olarak, 30, 40 veya 60 dakikanın yeterli olup olmayacağını anlamak kolaydır.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

20 kilopaskal (emiş gücü) ile mutfak fayanslarını bile yırtabileceğinizi okudunuz.2021 süpürge tavsiye , elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü , hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersiniz 2021 , sulu süpürge tavsiye , süpürge önerileri 2021,

Teorik olarak, tüm gereksinimleri karşılayan birçok kablosuz elektrikli süpürge vardır. Ancak, onu üçüncü gün kullandığınızda, hayatınızı kolaylaştıracak şeyin kablosuz elektrikli süpürge olmadığını keşfediyorsunuz: Gücü yok ve daha da kötüsü, pil size zaman vermeden beklenenden çok daha erken bitiyor. tüm evinizi süpürmek için.Kadınlar kulübü elektrik süpürgesi tavsiye

2021 süpürge tavsiye , elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü , hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersiniz 2021 , sulu süpürge tavsiye , süpürge önerileri 2021,

Tahmin ettiğinizden daha sık görülen bir durum.
Neden olur? Seni aldatıyorlar mı?

Göründüğünden daha basit olmasına rağmen kafa karışıklığı çok yaygındır.

Okumaya devam edersen, öğreneceksin.

 • Elektrikli süpürgenin gücü neye bağlıdır?
 • Beklediğiniz (ve üretici tarafından belirtilen) özerkliğe ulaşmak neden zor?
 • Buna değer kablosuz süpürgeler var mı, yoksa sadece bir Dyson buna değer mi?
 • 150 € ‘luk bir fiyata 600 € ile aynı işi yapan kablosuz elektrikli süpürgeler var mı?

Bu makale, kablosuz bir elektrikli süpürge satın almak isteyen ve sınıfının en iyisi bir elektrikli süpürge satın almak için yüksek bir bütçesi olmayan ancak paralarını boşa harcamak istemeyenler için hazırlanmıştır.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Akülü elektrikli süpürgenin gücü

Güç nasıl ölçülür? Kablosuz elektrikli süpürgenin gücünü ne etkiler?

Birkaç terim ayırt edilmelidir:elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

 • Motor gücü – enerji tüketimini temsil eder. Daha güçlü bir motorun daha yüksek emiş kapasitesi anlamına gelmesi gerekmez. Verimliliğe bağlıdır. Motor watt, emiş gücü değildir.2021 süpürge tavsiye , elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü , hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersiniz 2021 , sulu süpürge tavsiye , süpürge önerileri 2021,
 • Emiş gücü – laboratuvar testlerine dayalı “teorik” bir ölçümdür. Süpürge temiz olduğunda vakumlama yeteneğini belirler. Normalde watt hava veya kilopaskal cinsinden ölçülür.
 • Elektrikli süpürgenin gerçek emiş gücü – elektrikli süpürgenin pratikteki performansıdır. Filtreleme sistemine ve kafa tipi gibi diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Mantıksal olarak, motor gücü etkiler.

Akülü elektrikli süpürge motoru

Diğer herhangi bir elektrikli süpürgede olduğu gibi, güçlü bir motor olmadan, asla yeterli emiş gücüne sahip olamazsınız.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Motor, zincirdeki ilk halkadır. Bu başarısız olursa, her şey dağılır. Bununla birlikte, anahtar verimlilik veya elektrikli süpürgenin bu motor gücünü emme gücüne nasıl dönüştürdüğüdür.

Aynı güce sahip iki motorun, iki farklı elektrikli süpürgede aynı emiş gücünü elde etmesi gerekmez.2021 süpürge tavsiye , elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü , hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersiniz 2021 , sulu süpürge tavsiye , süpürge önerileri 2021,

Motor gücü, giriş gücüdür ve doğrudan elektrikli süpürgenin pil tüketimiyle ilgilidir .elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Motor gücü yeterli değil, elektrikli süpürgenin performansını, vakumlama yeteneğini doğrudan ölçen verilere ihtiyacınız var.

Kablosuz bir vakumun emiş gücünü nasıl ölçersiniz?

Süpürge süpürgesini bir halının üzerine yerleştirebilir, tam güçle çalıştırabilir ve kaldırıp kaldırmadığını görebilirsiniz.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Bununla birlikte, bir elektrikli süpürgenin güçlü olup olmadığını bilmenin yolu bu değildir, özellikle de cihazı evde bulundurmanız gerekeceğinden ve ihtiyacınız olan şey, çeşitli modellerin emiş gücünü karşılaştırmanıza yardımcı olan bir kriterdir .

İhtiyaç duyduğunuz veriler mevcuttur. Tozdan en ağır parçacıkları toplamak söz konusu olduğunda elektrikli süpürgenin gücünü ölçen bir büyüklüktür.2021 süpürge tavsiye , elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü , hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersiniz 2021 , sulu süpürge tavsiye , süpürge önerileri 2021,

Başkaları da olabilir, ancak watt hava ve kilopaskal cinsinden ifade edilir.

Hava Watt (aw)

Dyson, Rowenta veya Conga gibi markalar tarafından kablosuz elektrikli süpürgelerin emiş gücünü ölçmek için kullanılan büyüklüktür.

Hava watt nedir?

Bu büyüklük , makine tarafından nozuldan rezervuara bir birim hava taşımak için kullanılan watt miktarını gösterir .

Bir watt hava watt ile aynı şey değildir. İkincisi, elektrikli süpürgenin ne tükettiğini söyler, ancak ne emdiğini değil, diğer faktörlere bağlıdır.

Vakum ne kadar güçlü olarak kabul edilmelidir?

En güçlü akülü elektrikli süpürgelerden bazılarının sıralaması aşağıdaki gibidir:

 • Dyson V11 – 220 aw
 • Rowenta Hava Kuvvetleri Flex 760 – 180 aw
 • Dyson V10 – 151 aw (güçlü bir kablolu vakuma eşittir)
 • Dreame V11 Mistral – 150 aw
 • Conga RockStar 500 – 130 aw
 • Roidmi F8 Fırtına – 115 aw
 • Dyson v8 – 115 aw

100 aw zaten çok yüksek emiş gücü olarak kabul edilir.

Sorun şu ki, tüm markalar elektrikli süpürgelerin gücü hakkında veri sağlamıyor. Ve bunu aynı büyüklükte de göstermiyorlar. Diğer üreticiler kilopaskal kullanır.

Kilopaskal cinsinden emiş gücü (kPa)

Çin’deki birçok akülü elektrikli süpürge ve robotta, emiş gücünü ölçmek için en sık kullanılan birimdir.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Kilopaskal nedir?

Bu ise ölçer basınç, yüzey başına kuvvet birimi (basınç 1 metrekare yüzeye 1 Newton bir kuvvet uyguladığı). Bu kuvvet , elektrikli süpürgenin az çok etkili bir şekilde emmesine izin veren bir vakum yaratır .

Kablosuz bir vakumda kaç kilopaskal olmalıdır?

El tipi bir elektrikli süpürge yaklaşık 5-6 kPa’ya sahip olabilir . Bu yeterlidir çünkü kiri çok uzun bir tüp içinde taşımak zorunda değilsiniz.

11 kPa’dan başlayarak, kablosuz bir elektrikli süpürge ise zaten yeterli güce sahip olacaktır.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Ancak en güçlü akülü elektrikli süpürgeler 20-24 kPa arasında hareket eder .

Kızaklı elektrikli süpürgeye bir alternatif arıyorsanız ve zemini, halıları veya koltuktaki evcil hayvan kılı gibi çok birikmiş kirleri süpürmeyi planlıyorsanız, maksimum emiş gücüne sahip bir model aramanız daha iyidir. .

Kablosuz süpürgenin gücünden neden hayal kırıklığına uğrayacaksınız?

Artık kablosuz elektrikli süpürgenin ne kadar güçlü olması gerektiğini bildiğinize göre , (teorik olarak) bir ekmek kırıntısı veya kedi kumu ememeyen ultra güçlü modellerin olması nasıl mümkün olabilir?

Bu sık sık olur. Şöyle nedenleri vardır:

 1. Gösterdikleri güç maksimumdur – pili birkaç dakika içinde kelimenin tam anlamıyla tükettiği için kullanamazsınız.
 2. Emme kayıpları – elektrikli süpürge, kiri ayırma ve filtreleme konusunda yetersizdir. Kirli filtreler hava akışını engeller.
 3. Zemin başlığı kötü tasarlanmış – fırça iyi katta kiri almak değil. Sanki elektrikli süpürgenin gücü daha az.
 4. Vakum gövdesi sızdırıyor – tüp bağlantıları ve bağlantı parçaları kullanıldıkça gevşedikçe hava sızdırıyor.

Onları daha detaylı göreceksiniz.

Maksimum güç, orta güç ve eko modu

Çoğu kablosuz elektrikli süpürgede genellikle 2 veya 3 çalışma modu vardır.

Maksimum gücün iki ucu keskin bir kılıç olduğu söylenebilir.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Normalde maksimum güçte, kablosuz bir elektrikli süpürge otonomisini birkaç dakikaya indirir.

Anahtar sorular şunlardır:

 1. Normal modda ne kadar güçlü?
 2. Eko modunda bir şey emiyor musunuz?

Bilmeyeceksin. Birkaç üretici bunu gösteriyor.

Turbo modda bir elektrikli süpürge diğerinden daha güçlü olabilir (otonomiyi çok azalttığı için hiç kullanmadığınız) ve tam tersine normal modda çok daha az güçlüdür.

Paradoksal olarak, en güçlü kablosuz elektrikli süpürgeyi satın alırsınız ve sonunda daha düşük bir güçle süpürürsünüz.

İlk hızda kiri ileri itmekten başka hiçbir şey yapmayan elektrikli süpürgeler var . Onu absorbe edemezler.

Elektrikli süpürgeleri, çalışma modlarının her birinde ne kadar güç ve özerkliğe sahip olduğunu söylerlerse karşılaştırabilirsiniz .

Emiş kayıpları (“güç içeriden gelir”)

Akülü elektrikli süpürgenin çok güçlü bir motora sahip olması yeterli değildir. Ve zaten bir şeyin maksimum güç olduğunu ve diğerinin normal bir güç kullandığınızda berbat olduğunu gördünüz.

Bununla birlikte, kablosuz bir elektrikli süpürgenin sırrı, dışarı attığı havadan partikülleri ayırmada ne kadar verimli olduğudur.

Kir, evcil hayvan tüyü, tüy ve (özellikle) ince toz, elektrikli süpürge ağzına girer, tüpün içinden geçer ve elektrikli süpürge kovasına düşer. Teorik olarak, yalnızca en ince toz filtrelerde bulunur.

Elektrikli süpürgenin ne kadar verimli olduğuna bağlı olarak, filtrelerin az ya da çok çökeceği bilinmektedir. Kirli filtre, hava akışını engelleyen bir duvardır. Bunu fark ediyorsunuz çünkü elektrikli süpürge temiz olduğu zamanki gibi aynı güçle emmiyor.

Sadece iyi emen ve bıraktığınız gün güçle çalışan kablosuz elektrikli süpürgeler var.

Akülü elektrikli süpürgenin filtreleme sistemi

Siklonik teknolojiyi ve filtreleri kapsar.

Siklonlar bir veya birkaç olabilir. En iyileri, çok ince tozların çoğunu koruyan birkaç küçük siklona sahip multisiklonlardır. Filtrenin çok kirlenmesini önlerler. Elektrikli süpürge, emiş gücünü korur.

Filtreler birkaç ve farklı türde olabilir:elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

 • Ön motor – tozun motora girmesini engeller. Tüm elektrikli süpürgelerde var
 • Post motor – genellikle bir HEPA veya yüksek verimli filtre. Alerjenleri yakalayın

Parçacık ayırma sisteminin tamamı bir zincirdir. Biri başarısız olursa, her şey dağılır.

Örneğin, siklonik teknoloji çok verimsiz ise, her şey filtrelere bağlı olacaktır. Emme kayıplarına dönüşecektir. Sizi onları daha sık temizlemeye zorlayacak ve parayı yedek parçalara harcamanız gerekecek.

Filtre sistemine dikkat etmezseniz ve filtrelerin kolay yıkanmasına karar verirseniz, yakında elektrik süpürgesiyle sorun yaşayacaksınız.

Yapı, elektrikli süpürgenin performansını da düşürebilir

Vakum fırçası da çok önemlidir. Yer ile temas halinde olacak olan odur.

İşlevi, kiri süpürmek ve emme borusuna yönlendirmektir. Kötü tasarlandığında, her şeye rağmen güçlü olan verimsiz bir elektrikli süpürgeye eklenecek başka bir nedendir.

Akülü elektrikli süpürgenin zemin fırçasında bir kıl silindiri vardır. Silindiri yüksek hızda döndüren bir motorla birlikte gelir . Hız ne kadar yüksek olursa, elektrikli süpürge o kadar yüksek performansa sahip olacaktır.

Bu noktada birçok elektrikli süpürge başarısız olur. Güçlüdürler, ancak fırça nedeniyle olması gereken kirin yarısını toplarlar.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Son olarak emiş kayıplarına neden olan bir diğer sebep de aksesuarların montajıdır.

Akülü elektrikli süpürgeler çok yönlüdür çünkü aksesuarları ana boruya veya boru olmadan takabilirsiniz.

Avantaj olarak, havanın kaçmasına izin veren boşlukların olması bir sorundur .
Bazen sorunun farkına bile varmazsınız, ancak artık kablosuz süpürgenin yeni olduğu zamanki gibi elektrikli süpürge yapmadığınızı fark edersiniz.


Kablosuz süpürgeli elektrikli süpürgenin özerkliği

Akülü elektrikli süpürgenin pil ile çalıştığını ve kullanım süresinin kısıtlandığını unutmayın.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Üretici, özerkliğin 60 dakika olduğunu söylüyorsa neden piliniz bitiyor?
Kablosuz bir elektrikli süpürgenin gerçek özerkliği neye bağlıdır?

Gücü artırırsanız hiçbir şeyin olmadığı kablolu bir elektrikli süpürgenin aksine. Kablolu bir elektrikli süpürgede bu çok önemlidir.

Maksimum özerklik çok teorik bir değer olabilir

Maksimum özerklikle, maksimum güçle aynıdır: gerçek bir veridir, ancak biraz teoriktir.

Pratikte minimum güçle emmeyeceksiniz çünkü bu yeterli olmayabilir.

Güç arttıkça özerklik azalır. Sorun, size ne kadar olduğunu söylememeleri.

Ek olarak, elektrikli süpürgenin özerkliği birkaç faktöre bağlıdır.

Kablosuz bir elektrikli süpürgenin özerkliğini ne etkiler?

Göreceğiniz veriler olan maksimum özerklikten dakikaları düşmelisiniz . Belki istediğinden daha fazla.

İktidar paradoksu tekrarlanıyor. Daha az özerkliğe sahip bir modelden çok daha sınırlı hale gelen daha fazla özerkliğe sahip kablosuz bir elektrikli süpürge satın almanız çok muhtemeldir.

3 çalışma modu (ama her biri ile ne kadar süre emebileceğini söyle)

Tüm akülü elektrikli süpürgeler, elde edebilecekleri maksimum özerkliği gösterir. Size bu kadar açık bir şekilde söylemedikleri şey, ilk koşul onları eko modunda veya minimum güçte kullanmanızdır.

Ya bu şekilde çok güçlü değilse? Normal moda geçersem ne olur?

Eko modda 60 dakikalık otonomiye sahip bir elektrikli süpürge , normal moda geçerken yarıdan daha az bir sürede kalabilir .

Turbo moduna koymaya karar verirseniz , yalnızca% 10 özerkliğe sahip olabilirsiniz.

Zemini süpürmek köşelerle aynı şey değil

Özerkliği belirleyen bir diğer faktör de yerleştirdiğiniz aksesuardır .

Zemin fırçasının daha fazla pil gücü kullanan motorlu bir silindiri vardır.

Basit bir köşesi ile tüketim açısından ilgisi yok.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Normal modda köşe ünitesi ile 30 dakika süpürürseniz, zeminin başlığıyla 20 ′ veya daha azında kalabilirsiniz (modele bağlıdır).

Ayrıca halıları mı yoksa sert zeminleri mi süpürdüğünüzü etkiler

Bir halı ile pürüzsüz bir yüzeyi süpürmek arasındaki fark sürtünmedir.

Sert bir zemindeyken fırça sürtünmeden kayar, halı üzerinde yavaşlayarak pil tüketimini artırır.

Akülü elektrikli süpürgenin pil tipi

Marka bir elektrikli süpürgenin yedek bataryası, tam kablosuz elektrik süpürgesi kadar pahalı olabilir.

Düşük kaliteli bir pil, enerji depolama özelliğini kaybeder (hafıza etkisi). Lityum olabilir, ancak kalitesizse şarj kapasitesini kaybeder.

Ödediğini alırsın.

3 temel faktör: güç, özerklik ve filtreleme sistemi

Özerklik olmadan güç, aşırı güce sahip olmak ve elektrikli süpürgenin yalnızca birkaç dakika çalışabilmesi kadar kötüdür.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Akülü elektrikli süpürge ne kadar güçlü olursa olsun, verimli bir filtreleme sistemi olmadan, emiş kayıpları nedeniyle güç azalacaktır. Bu sizi gücü artırmaya zorlar ve bir kısır döngüye girersiniz: daha fazla güç, daha az özerkliktir.

Diğerini artırdığınızda bir değişkene ne olduğunu hesaba katmadan, yalnızca maksimum gücü ve maksimum özerkliği karşılaştırmak bir hatadır.elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü

Kablosuz bir elektrikli süpürge, güç ve özerklik arasında iyi bir dengeye ve kaçınılmaz olarak verimli bir siklonik teknolojiye sahip olmalıdır. Aksi takdirde, elektrikli süpürge derin bir hayal kırıklığı olacaktır. An meselesi.

Halınızı Neden Süpürmelisiniz

Birçok insan için halı ve elektrikli süpürge kavramları, dokunulmaması gereken zıt kutuplardır. Neden kullanılmaması gerektiğine dair birçok efsane, aldatmaca ve yarı belgelenmiş hikaye var. Ancak elektrikli süpürge, iyi kullanırsak işlemde temiz tutarak halımızın ömrünü uzatabilecek bir araçtır .

Elbette bir halının ne sıklıkla vakumlanması gerektiği ve kumaşlarına zarar vermemek için nasıl yapılması gerektiği gibi sorular ortaya çıkıyor. Halınızı uzun yıllar korumak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İlk günkü gibi daha uzun süre bırakmanız için size ne zaman ve nasıl vakumlayacağınızı söylüyoruz .

Halıyı ne sıklıkla süpürmem gerekiyor?

Halının temizlenme sıklığı , kumaşın cinsine ve evin mesleğine bağlı olarak değişir . Genellikle iki haftada bir halı temizliği tavsiye edilse de, evde oynayan küçük çocuklar varsa veya evcil hayvanımız varsa , daha önce yapmanız tavsiye edilir .

Yemek yediğimiz masanın altında bir kilim varsa, nemli bir yerde ise veya doğal liflerle dokunmuşsa frekansı da arttırmamız gerekecek. Bir dereceye kadar kiri onarmaya yardımcı olan faktörler.

Genel bir temizlik genellikle hafta sonu boyunca yapıldığından , halıya zarar vermekten kaçınmak için birkaç ipucunu dikkate alarak halıyı süpürmemizi sağlayacak birkaç dakikalık görevi dahil edebiliriz .

Neden Vakum ile Shake Karşılaştırması?

Elektrikli süpürge temizleme şaşmaz yöntem değil ama bir önleyici tedavi , kumaş sızan bunlara yapışmasını ve bu şekilde zarara ya da kötü bir koku (sebep toz, asılı parçacıklar ve organik kalıntıları önlemek için oluşturulan kalıp ya da mantarlar büyümeye).

Elektrikli süpürgeyi geçerken halının üzerindeki ilk kir katmanlarını temizliyoruz, ancak halının içinde olan ve sallamayı gerektiren veya özel bir temizlik hizmetinden geçmeyenleri değil.

Bu nedenle, bir halı ne kadar az vakumlanırsa, içeride gömülü olan kiri, varsaydığı bozulma ile çıkarmak için o kadar çok çalkalanması gerekecektir . Ek olarak, kolayca tasarruf edebileceğimiz bir maliyet ekleyerek, temizlik için boyaya daha fazla gezi yapılması gerekecek .

Halıya zarar vermeden elektrikli süpürge nasıl kullanılır?

Ancak halımızın lifleri için elektrikli süpürge tehlikesiz değildir ve zarar vermek istemiyorsak dikkatlice geçirilmesi gerekecektir. Kullanmanız için size bazı ipuçları veriyoruz:

Halıyı temizliğin sonuna bırakın

Öncelikle mobilyaların üzerindeki tozu temizlemeden süpürme yapmamalıyız . Her ne kadar alakasız gibi görünse de, mobilyayı temizlerken zemine (ve dolayısıyla halıya) ince bir kir tabakası yayıyoruz ki, o zamana kadar kirli bırakmak istemiyorsak tekrar çıkarmak zorunda kalacağız. bir dahaki sefere tekrar süpür.

Aynı şekilde halının üzerinden geçmeden önce evi süpürüp son olarak bırakmanız önerilir . Özellikle vakum su ile beslenmiyorsa, filtre genellikle sıcak, kirli hava için bir üfleyici görevi görür ve bu, normal filtre vakumlarının eleştirildiği bir durumdur .

Düşük emişli bir vakum seçin

Söylediğimiz gibi, süpürmeden sonraki fikir, tüm iç kirleri çıkarmak değil, ilk katmanları (en yenisi) çıkarmaktır. Makinenin tüm gücünü kullanırsak kumaşlara zarar verebiliriz, bu yüzden ideal olan güç regülatörlü bir elektrikli süpürge satın almak , özellikle yıpranabilecek çok sert olmayan halılar için geçerken onu azaltmak olacaktır.

Bu tür elektrikli süpürgeler oldukça pahalı olduğundan, alternatif, kumaş üzerindeki hava kuvvetini yumuşatmaya yardımcı olan iki noktayı yerine getirmeye çalışan bağımsız bir kafa satın almaktır :

 1. Elektrikli süpürgenin ağzı çok fazla yüzeye sahip.
 2. Bunun yüksekliği ayarlanabilir, halıdan uzaklaştırılabilir.

Bu şekilde büyük bir güçle emmekten kaçınacağız.

Vakumlama yaparken teknik önemlidir

Tıpkı ne zaman ve neyle süpürmeniz gerektiği gibi, nasıl yapılacağına da dikkat etmelisiniz. İdeal olan , kumaşları zorlamamak veya aşırı derecede bükmemek veya esnetmemek için aynı noktadan arka arkaya iki kez ve aynı yönde geçmemek.

Damar, çapraz veya geçiş yönünü değiştirmek, liflerin gerilime dayanmasına yardımcı olur ve halıyı kullanım ömrünü azaltmadan temizler.

Halı sarkarken değil (örneğin bir çamaşır ipinden) yatay olarak zeminde süpürmek önemlidir . Böylelikle kumaşları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınacağız, mümkün olduğunca fazla kir çıkarabilmenin yanı sıra, kir kumaş içinde dikey veya çapraz olarak hareket edecek, bazen sıkışacak.

Önceki tüm noktalara ek olarak , kumaşların topaklanmasını hatta toz tutmasını istemiyorsak daima vakumla kurutulması tavsiye edilir .

Ve tabii zamanımız ya da arzumuz yoksa, her zaman boyaya gitmek zorunda kalacağız …

Not: Hamid halıları, bu temizlik ve bakım ipuçlarının uygulanmasından kaynaklanabilecek herhangi bir kusurdan sorumlu değildir, çünkü bahsedilen ürünler ve aletler tavsiye edilir, ancak uygulama şekline bağlı olarak halılara zarar verebilirler. Bunun nedeni, her halının malzemelerinin benzersiz olması ve boyalarının ve bileşimlerinin farklı şekillerde reaksiyona girmesidir. Her zaman profesyonel halı restorasyonu ve temizliğini tavsiye ederiz.