En can sıkıcı ev onarımları -Eski evi yenileme teknikleri

Ev sahibi olmak heyecan verici bir yaşam başarısıdır, ancak başlangıçtan sonra heyecan azalır ve siz yerleşirseniz, bakımın temizlik, bahçe işleri ve ev onarımları ile sürekli olduğunu fark edeceksiniz. Bazı onarımlar basit ve eğlencelidir, bazıları ise biraz daha karmaşıktır – hepsi bina kalitesine bağlıdır.

İşte evinizde hazırlıklı olmanız gereken daha can sıkıcı ev onarımlarından bazıları:

1. Sızdıran çatı

Belirgin bir sızıntı belirtisi olmasa bile çatınızın durumunu yılda en az birkaç kez kontrol edin. Dolu fırtınaları, kalitesiz yapı ve UV hasarı çatınızın yapısını zayıflatabilir ve suyun içeri girmesine izin verebilir.

Su su hasarına, su hasarı elektrik hasarına, elektrik hasarı evinizin yanmasına neden olur… Pete’in aşkına, bir sızıntı bulursanız, derhal düzeltin!

Bunu profesyonellere bırakmak muhtemelen en iyisidir. Bir çatı uzmanı veya uygun niteliklere sahip işe alın Tamirci çatınızı kontrol etmek ve onarmak için (ve oradayken olukları temizlemek).

2. Gıcırdayan döşeme tahtaları

Döşeme tahtalarının bakımı kolaydır ve harika görünür, ancak etrafta dolaşırken gıcırdadığını duyduğunuzda biraz can sıkıcı olabilir ve endişelenmeye gerek yok.

Hızlı bir düzeltme için, sürtünmeyi durdurmak için arada biraz talk pudrası kullanın. Eğer bu işe yaramazsa, onları uygun şekilde emniyete almanız gerekir.

3. Evcil hayvanlardan kapı hasarı

Kediniz veya köpeğiniz var mı? Son derece iyi eğitilmedikleri sürece, bir noktada kapılarınızı tahrip edecekleri neredeyse garanti edilir. İster ahşabı kazıyarak, ister sineklik perdesini keserek olsun, sevimli küçük pençeler can sıkıcı kapı ve sineklik onarımlarına eşit olabilir.

Küçük bir yırtıksa, biraz açık oje, tamamen değiştirilmesi gerekene kadar onu kapalı tutmak için hile yapacaktır.

Kapı çizikleri için, eğer sığsa, onları tekrar zımparalayabilir ve üzerini boyayabilir veya tekrar lekeleyebilirsiniz. Bununla birlikte, kapılar nispeten ucuzdur, bu nedenle kolayca değiştirebilir ve zor işlere giremezsiniz.

4. Duvar kağıdını çıkarın

Yapışkan duvar kağıdının gitmesi (ve hızlı!) Olması gerekir ve bu, bir buharlayıcı veya çıkarma ajanı, bıçak ve delici ile kendiniz kolayca yapabileceğiniz bir şeydir.

O zaman yeni güzel duvar kağıdını koymakta veya yeniden boyamakta özgürsünüz.

5. Damlayan musluklar

Uyumaya çalıştığınız zamandan daha kötü bir şey yoktur ve tek duyduğunuz, durmaksızın damlayan musluktur. İlk şey, eskimiş olan yıkayıcıyı değiştirmeye çalışmaktır. Bu işi yapmazsa, üreticinin web sitesine bakın ve nasıl onarılacağına dair bazı notlar olup olmadığına bakın.

6. Tıkalı drenaj boruları

Büyük bir fırtınadan sonra, suyun kolayca tahliye edilebilmesi için oluklarınızın enkaz ve çöplerden temizlendiğinden emin olmak gerçekten önemlidir. Ayrıca, bir bahçe hortumuyla kolayca yapabileceğiniz, havuzda birikip birikmediğini de kontrol etmeniz gerekir.

Eğer öyleyse, bunları ayarlamanız gerekebilir veya bir tarafı kötüyse değiştirin.

7. Bitmemiş ev onarımları

Özellikle bir ev satın almış olanlar için en büyük sıkıntılardan biri, bitmemiş işi onarmak zorunda kalmaktır. Altı ay önce gizli bir boruya ulaşmak için kaldırıldığı ve sonra hiç değiştirildiği için eksik bir kiremitin size bakmasından daha kötü bir şey olamaz.

banyo fayansı ev onarımları


Kaynak: Lowe’s

8. Duvardaki yama delikleri

Çok kolay görünüyor; ‘A’yı’ B ‘ile karıştırın, duvara asın ve’ Hey presto! ‘, duvar sabitlendi! Eğer deliklerin bu şekilde yamalandığını düşünüyorsanız, kaba bir şoka girebilirsiniz …

Ne yaptığını bilmiyorsan, o pisliği kaç kez kazarsan da, bu doğru olmayacaktır. Sırtlar ve topaklarla kalacaksınız ve sonra onu zımparalamanız ve boyamanız gerekecek.

Vaktiniz kısaysa, sadece bir profesyonel tutmanızı ve geri çekilip sihri izlemenizi öneririz. Kendine bir teneke yapışkanlıktan ve hayal kırıklığından kurtulacaksın.

duvar ev onarımları

Kaynak: Nasıl Yapılır Uzman

Herhangi bir can sıkıcı ev onarımını tamamlamak için biraz yardım istiyorsanız, neden bir Airtasker Tamirci? Çok yeteneklidirler, hazırdırlar ve işi kısa sürede bitirirler.

Bir cevap yazın