En İyi Banyo Tadilatınız İçin 2020 İpuçları Ve Püf Noktaları

Sonunda çıkardığın o banyo şeklini yapmayı mı düşünüyorsun? Şimdi tam zamanı – özellikle bu yıl evinizi piyasaya sürmeyi planlıyorsanız. Gerçek şu ki, banyo tadilatları ev değerini yüzde 2-3 oranında artırmaya yardımcı olabilir , bu da onları çok değerli bir iyileştirme projesi yapabilir.

Bir banyo ile büyük soru her zaman şeklini, hangi değişiklikler ve yükseltmeler size çabalarınız için en büyük değeri verecek? On yıllardır evinizde kalmayı planlamıyorsanız, kendiniz için ne istediğinize ek olarak gelecekteki alıcılara neyin hitap edeceğini düşünmek önemlidir.

İşte 2020 banyo tadilatınız için en iyi ipuçlarından bazıları.

Yeşile Git

Doğanın unsurlarını banyonuza dahil etmek, ona çok daha huzurlu ve sakinleştirici bir his verebilir. Saksı bitkilerinden doğadan ilham alan tasarımlara sahip çarşaflara, “yeşil” veya biyofilik tasarım dokunuşları 2020’de mükemmel bir seçimdir.

Makyajını Güncelle

Makyajınızı güncellemek, en yüksek yatırım getirisi olan banyo geliştirme projelerinden biridir, çünkü bu kısmen oda için önemli bir odak noktasıdır.

Bu, tarihli veya hasar görmüşse tezgahın güncellenmesini içerir. Banyo trendleri gelip gittiğinden beyaz veya mermer gibi zamansız seçimler her zaman akıllıdır ve bugün olan şey satmak istediğiniz zaman tamamen ortadan kalkabilir.

Ayrıca, musluktan kabine ve çekmece çekmelerine kadar donanımınızı güncellemeyi de düşünmelisiniz. Paslanmaz çelik veya fırçalanmış nikel iyi seçimlerdir.

Kişilik Dokunuşu İçin Çıkarılabilir Duvar Kağıdı Ekle

Normal duvar kağıdı hem koymak için çok büyük bir acı olsa da, hem de üzerinde olduğunuza karar verdiğinizde, dağınık duvar kağıdı tutkalı yerine bir yapıştırıcı kullanan çıkarılabilir duvar kağıdı, aşağı yukarı kişilik eklemek için mükemmel bir seçenek olabilir. banyo.

Banyoda bir duvara parlak desenli bir duvar kağıdı eklemeyi deneyin veya tüm alan için daha sakin, daha nötr bir duvar kağıdı kullanın.

Döşemeyi Değiştirin

Döşemenin değiştirilmesi, banyonuza tamamen yeni bir görünüm vermenin en iyi yollarından biridir. Dahası, büyük bir banyonuz yoksa, üst düzey karo satın alsanız bile, zeminin değiştirilmesi nispeten uygun bir proje olmalıdır.

Özellikle soğuk iklimler için güzel olan döşemenin altına radyant ısı matları bile koyabilirsiniz.

Açık Veya Gömme Duş Takın

On yıl önce tüm öfke olan jakuzi küvetlerinden ziyade, bugünkü eğilim açık veya duşakabinlere doğru.

Bunlar çok fazla yer kaplar, bu nedenle büyük banyolara veya küvete ihtiyacınız olmayan banyolara daha iyi uyum sağlarlar. Herkesin zevkine uygun olmasalar da, açık duşların bir banyo açma avantajı vardır, bu yüzden onu kapatmak yerine daha büyük ve daha havalı görünüyor.

Nevresimlerinizi, Banyo Paspaslarınızı Ve Duş Perdesinizi Değiştirin

Banyonuza yeni bir hayat kazandıracak gerçekten kolay bir ev geliştirme projesi için, nevresimlerinizi ve diğer aksesuarlarınızı değiştirmeyi deneyin.

Kabarık otel tarzı banyo havluları ve zengin renkli, pelüş banyo paspası tercih edin. Uygun bir renkte klasik bir duş perdesi bulun. Diş fırçası tutucusunu ve sabun kabını değiştirin ve belki de birkaç dekoratif dokunuş ekleyin – saksılı bir bitki veya çiçekli küçük bir vazo.

Banyonuzu yeniden şekillendirmek, küçük başlasanız bile evinizin değerini arttırmanın harika bir yoludur. Mutlu dekorasyon!

Bir cevap yazın