En İyi Mobilyaya Sahip Olmak İçin Mükemmel İpuçları

En İyi Mobilyaya Sahip Olmak İçin Mükemmel İpuçları – Her evde oturma odasının amacı ziyaretçileri ağırlamaktır. Bu nedenle ev sahipleri oturma odalarını tasarlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ayrıca, mümkün olduğunca misafirperver olduğundan emin olurlar.

img En İyi Mobilyaya Sahip Olmak İçin Mükemmel İpuçları
En İyi Mobilyaya Sahip Olmak İçin Mükemmel İpuçları

Bir oturma odasını güzelleştirmede, oynadığı çeşitli roller nedeniyle mobilya, esas olarak en önemli parçadır. Bir yaşam alanının oturma odası alanında hiç mobilya olmaması çok sıkıcı olurdu. O kadar hoş olmayacak.

Karşılama odası için mobilya parçalarını seçerken göz önünde bulundurulması gereken çok şey var. Tarzın yanı sıra kalite de en önemli önceliklerden biri olmalıdır. Ayrıca, oturma odasını tamamen güzelleştirmek için mimari yapıda bir faktör buna göre takip edilmelidir.

[clickToTweet tweet=”Besides the style, quality must also be one of the top priorities.” quote=”Besides the style, quality must also be one of the top priorities.” theme=”style2″]

En İyi Mobilyaya Sahip Olmak İçin Mükemmel İpuçları

Bahsedilen birkaç şey arasında, mobilya seçerken ve oturma odasını tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla şey var.

Bütçe Konusunda Gerçekçi Olun

Yeni bir mobilya takımı için çok fazla harcama yapma konusunda tereddüt olsa da, ödülün kalitesinden ödün vermek de iyi bir fikir değil. Bazı malzemeler, bazılarına bir servete mal olabilir.

Ancak bu tür mobilyalar beklenenden daha uzun süre dayanır. Masif ahşap çerçeveli parçalar için fazladan birkaç para harcamak acı verici olabilir, ancak aynı zamanda tatmin edici olabilir. Yüksek kaliteli bir mobilya, birkaç yıllık kullanımdan sonra kırık bir kanepe endişenizi azaltabilir.

Tüm Mobilyaları Aynı Anda Satın Almayın

Alışveriş yapanların ve yeni ev sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan biri, tüm mobilyaların tek bir kaydırmada satın alınmasıdır. Tüm mobilyaları aynı anda satın almak iki soruna neden olabilir. Birincisi, toplu alım yaptığınız için daha az ödediğinizi düşünmenizi sağlayacaktır. Ancak gerçek şu ki, daha yüksek bir bedel ödüyorsunuz.

Ayrıca, gerçekten sevmediğiniz alanı doldurmak için bir öğe satın almaya da başlayabilirsiniz. Satın aldığınız mobilyaları birkaç ay boyunca dağıtmayı deneyin ve ne almanız gerektiğini görün. Aldığınız mobilyayı zaten bildiğinizde, tek bir fiyata bütün bir mobilya setini satın alma tuzağına düşmekten kaçının. Fiyatı düşürmeyi deneyin ve fiyatların adil olup olmadığını görün.

Yaşam Alanını Planlamak

Bir oturma odası mobilyası seçmenin ilk adımı, odanın büyüklüğünü dikkate almaktır. Bir mobilya parçasını sığdırmak için farklı yollar bulmaya yardımcı olabilecek bir kat planı olması da harikadır. Planlama, mevcut tüm alanların kullanılmasına yardımcı olabilir ve ayrıca dağınıklığı önleyebilir. Ayrıca, zeminin etrafında boşluklar oluşturmaya da yardımcı olabilir.

Temayı Tanıyın

Herhangi bir mobilya türü satın almadan önce, sadece düzenleme için değil, aynı zamanda iç tasarım için de dikkate değer bir yer planı olmalıdır. Bir temaya sahip olmak, tasarımları ve mobilyaları birbirine uyumlu hale getirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, tasarımın birleşmesine neden olacak farklı parçaları karıştırıp eşleştirebilir.

Konstrüksiyona Dikkat Edin

Daima hem kalın hem de sağlam bir mobilya parçası düşünün. Mümkünse, hafif alüminyum çerçeveli mobilyalardan ve masif ahşap yapıya yapışan suntalardan kaçının.

Masif ahşap çerçeve gibi malzemeler daha uzun ömürlüdür ve zarif mobilyalar için geleneksel malzemelerdir. Bununla birlikte, satın almadan önce, fiyatın mobilyanın beklenen kullanım ömrüne uygun olduğundan daima emin olun.

Mobilya yapımına bakarken, yastığı kontrol etmek de önemlidir. Pişmanlık duymadan önce, yastığa bir oturma testi uyguladığınızdan emin olun. Rahatsız bir koltuk ise güzel ve zarif tasarım işe yaramaz.

Okumalısınız:

Satın Almadan Önce Deneyin

Mobilyaları satın almadan önce test etmek önemlidir. Mobilya türlerinin maruz kalma süresinde bir sınırlama olsa bile, kaliteyi sağlayabilecek testler vardır. Mobilyanın bir ayağını yerden yaklaşık altı inç yukarı kaldırmayı deneyin. Bunu yaparken, diğer ayakların yerde kalıp kalmadığını, varsa iskeletinin dayanıklı olmadığını gözlemleyin.

Renk haslığını test etmek için minderin kumaşını 20-30 kez ovalayın. Ayrıca, koltukta veya kanepede çeşitli pozisyonlarda oturun, yayların düşük kaliteli mi yoksa oturma için rahat mı olduğunu belirlemede yardımcı olacaktır.

Koordinat Stilleri

Daha iyi bir tasarım için odanın ana mimari noktalarını kullanın. Bunları kullanmak, oturma odası mobilyalarının bir stilini oluşturmaya yardımcı olabilir. Oturma odası büyük bir rustik şömineye sahipse, odunsu bir dekor satın almak iyi bir fikirdir. Modern tasarıma sahip mobilyaları tercih etmek, odanın manzarası bir şehir manzarası ise akıllıca bir yoldur.

Mobilya ve Fonksiyon

Oturma odasında yapılan her şeyi bir düşünün. O alanda yapılacak faaliyetlerin türünü bilmek, malzemelerin yerleştirilmesini önemli ölçüde etkileyebilir. Ayrıca, modüler dolabın nereye koyulacağını belirlemede veya içecek deposunun nereye koyulacağını bilmede cesur bir harekettir.

Kişisel İhtiyaçları Tanımlayın

Daima temel mobilya parçalarını aramaya başlayın. Oturma odası gibi bir ortamın farklı ihtiyaçları vardır. Mobilya satın alırken ayrıntılara sahip olmak daha iyidir. İhtiyaçlara bağlı olarak mobilyaları özelleştirme seçeneği de vardır. Ayrıca evin sahibinin kişisel bir dokunuşuna da sahip olabilir.

Paket servisi

Cinsiyetten bağımsız olarak yeni bir mobilya satın almak stresli ama aynı zamanda eğlencelidir. Oturma odası misafirlere ev gibi bir hava vermede önemli bir rol oynadığından, onu düzgün ve buna göre tasarlamak önemlidir. Oturma odasında görmek ve hissetmek istediğiniz şeyler hakkında belirsiz bir fikre sahip olmak, bir oturma odası satın alırken ve tasarlarken daha kolay bir deneyim sağlayabilir.

Bir oturma odasını güzel ve samimi hale getirmek kolaydır. Temel bilgileri bilmek de başarıyı sağlayabilir. Doğru mobilyayı bilmek, oturma odasında konfor yaratmaya yardımcı olabilir. Alışveriş yaparken yeni tarz tasarlamanın ve düşünmenin tadını çıkarmak için zaman ayırın. Ayrıca, onu tasarladıktan sonra evin sonucunu dört gözle bekleyin.

Yazar Bio

Alyssa Mason-Prout bir sanatçı, tasarımcı, blog yazarı ve yazardır. Yaşam tarzı ve kendi kendine yardım hakkında kitaplar okumayı seviyor. Alyssa ayrıca dolaplar, sandalyeler ve masa gibi farklı türde mobilyalar tasarlamayı da seviyor. Makaleleri genellikle ev dekorasyonu, yaşam tarzı ve ipuçlarına odaklanıyor. Focus on Furniture’da aktif bir konuk blog yazarıdır. Alyssa, özgür olduğunda genellikle egzersiz yaparak geçiriyor. Meşgul olsa bile, Himalaya kedisi Yuki ile oynayacak vakti var.

Bir cevap yazın