En İyi Mutfak Depolama Çözümleri

Mutfak depolama, süslü mutfak kulplu bir duvardaki basit bir dolap ve dolap dizisinden daha fazlasıdır.  mutfak kulpları basit bir çekme kolu veya bir düğme içerir, ancak oldukça süslü olabilirler. İyi mutfak dolabı kulplarını seçmek için biraz düşünmek iyi bir fikirdir.

Dikkate alınması gereken önemli faktörlerden bazıları, dolaplara benzer olduklarından emin olmanın iyi kalitede, doğru boyutta ve şekilde olmasını içerir. Farklı eğilimler de var ve bazıları büyük boyları tercih ettikleri gibi farklı zamanlar da var. Bu makale, yenilikçi mutfak dolapları tasarlamak için çeşitli mutfak depolama fikirleri ve seçtiğiniz mutfak kulpları ile yaratıcı olma fırsatı sunar.

Mutfak Depolama Fikirleri

  • Depolama için Mutfak Adaları :Kitchen Island, bugünlerde tasarlanan birçok yeni mutfak için popüler bir tasarımdır. Bu kavram uzun zamandır var, ancak kullanılabilecek daha yenilikçi yollar var. Bir ada, depolama ve yiyecek hazırlama için yararlı olan yararlı alanlar ekler. Yemek pişirirken eğlendirmek isteyenler için çok yararlıdır. Ayrıca sebze ve meyveler gibi gıda maddelerini durulamak için bir cihaz, bir lavabo yerleştirebileceğiniz bir yerdir. Birden fazla uygulama içeren bir mutfak adasına sahip olmanın yanı sıra, adada mutfak dolapları şeklinde depolama seçeneklerini de dahil etmek mümkündür. Bunlar tezgahın altındaki dolaplar, çekmece vb.
  • Dolap Kapıları Depolama : Dolap kapısı küçük eşyaları saklamak için iyi bir yerdir. Çok fazla alan olmayabilir, ancak kaşık, küçük ölçüm fincanları, tencere kapakları, kesme tahtaları vb.Gibi eşyaları saklamak mümkündür. Eşyaları saklamak için kullanılabilir alandan en iyi şekilde nasıl yararlanılır.
  • Ölü Alanı Kullanma : Her mutfağın mutfağında bazı ölü boşluklar (kullanılamaz alan) olabilir. Bu, ulaşılması zor veya daha kolay görülemeyen bir alandır. Bu tür bir alandan yararlanmanın en iyi çözümü, bir kiler veya sürgülü bir raf oluşturmaktır. Alternatif olarak, bir mutfak dolabının altında bir ayak tekme çekmecesi oluşturma seçeneği de vardır.
  • Kiler Depolama : Kahvaltı için bir yer olarak da ikiye katlanan bir kiler tasarlamak mutfakta mevcut alandan yararlanan yeni bir fikirdir. Bu tür tasarım yiyeceklerin depolanmasını kolaylaştırır ve hızlı bir kahvaltı için de yeterli alan sunar. Ayrıca tezgahın altında süslü kulplu bazı mutfak dolapları tasarlamak için yeterli alan var.

Fantezi Mutfak Dolapları Için Yenilikçi Mutfak Kolları

Süslü tutamaklar olmadan süslü depolama fikirleri tasarlamak tam değildir. Hamptons mutfak kulpları dahil olmak üzere seçebileceğiniz birçok mutfak kolu vardır.

İşte Bazı Popüler Olanlar:

  • Çubuk Çeker : Geniş bir kavrama alanı sağladığından, bunları açmayı veya kapatmayı kolaylaştıran bu tür tutamaklar çekmeceler için mükemmeldir.
  • Tel Çekme Tel çekme kolları, sade tarzı nedeniyle dolaplar ve çekmeceler için de çok iyidir.
  • Altıgen Düğmeler : Geometrik şekilli düğmeler diğer süslü tutamaç stillerinden biridir. Altıgen düğmeler mutfak dolapları için daha popülerdir.
  • Deri tutamaklar ve çekmeler : Bu tip tutamak daha yumuşaktır ancak yine de iyi bir tutuş sağlar. Bu tarz sapı seçerken mutfak tarzı büyük rol oynar.
  • Minik Topuzlar : Küçük dolap çekmeceli mutfak, her türlü mutfak dolabı için uygun olmayabilir, ancak küçük topuzları tercih edebilir.

Bir cevap yazın