En iyi mutfak Mermer tezgahı Seçme

Mutfağınız için her zaman sahip olduğunuz bir fikir üzerinde harekete geçme vaktiniz geldi: mermer tezgahı seçmek.

Belki nihayet hayalinizdeki mutfağı inşa etmek için tam bir mutfak tadilatı yapıyorsunuzdur.

Belki de yeni bir ev satın aldınız ve önceki sahiplerin sahip olduğu mevcut tezgahı değiştirmek istiyorsunuz.

image - Eviniz İçin Doğru Mermer Tezgahı Seçme
Eviniz İçin Doğru Mermer Tezgah Nasıl Seçilir

Durum ne olursa olsun, mermer tezgah kullanmak evinize yeni şeyler yerleştirirken vereceğiniz en iyi karar olabilir.

Ancak, bu tezgahları kurmadan önce dikkate almanız gereken birkaç şey var.

İstediğiniz mermer türünü seçerken tartmanız gereken bazı faktörler aşağıda belirtilmiştir.


Ayrıca Oku:


  1. Mermer Doğru Mudur?

Tasarladığınız hayalinizdeki mutfak için mermer tezgah istediğinizi her zaman biliyordunuz. Bu her zaman planın bir parçasıydı.

Ancak, artık sahip olduğunuz ev ve mutfağa sahip olduğunuza göre, kurmadan ve hatta satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Kendinize sormanız gereken ilk soru, sahip olduğunuz mevcut mutfağa uyacak mı? Tezgah şu anda değiştirdiğiniz tek şeyse, mutfak tasarımının geri kalanıyla uyum sağlayacak mı? Yoksa yerinde mi görünecek?

Tam bir mutfak yeniden tasarımı yapıyorsanız, gelecekteki düzeninize uygun olup olmadığını düşünün. Seçtiğiniz backsplash ile eşleşecek mi? Dolaplar bununla iyi gidiyor mu? Karar verdiğiniz döşeme ile garip görünüyor mu?

Tüm bu sorular, mermerin size uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır.

  1. Mermer Türünün Seçilmesi

Mermer tezgahın mutfağınız için mantıklı olduğuna karar verdikten sonra, istediğiniz mermeri bulma görevi gelir… Düşündüğünüzden daha fazla seçenek vardır.

Örneğin, bu mermer döşeme kalıntılarından seçim yapmak size aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda çeşit verecektir.

Zamanla oluşacak dökülmeleri çok daha az fark edilir hale getirmek için beyaz mermerle gidebilirsiniz. Daha koyu bir mermerle gitmek, mutfağınıza başka türlü sahip olamayacağı bir incelik düzeyi getirecektir.

Söylemesi zor olacak bir şey, mutfağınızdaki mevcut aydınlatmaya nasıl uyacağıdır. Farklı mermer tezgahlar onlara farklı bir parlaklık verir.

Seçmeniz gereken yüzlerce seçenek ne olursa olsun, asıl önemli olan şey kişisel tercihinizdir.

Kesinlikle aşık olduğun birini bulursan, almalısın!

  1. Ne Kadar Gözenekli?

Artık aklınızda birkaç tane olduğuna göre, ilgilendiğiniz mermerin ne kadar gözenekli olduğunu da düşünmek isteyeceksiniz.

Bunun herhangi bir şeyle ne alakası olduğunu kendi kendinize merak ediyor olabilirsiniz.

Esasen, gözenekli bir mermer tezgah, mermerin birleşmediği veya çatladığı yerde çok küçük delikler ve şeritler olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, söz konusu mermer tezgahın üzerine her sıvı döktüğünüzde, sıvının bu küçük deliklerden aşağı düşme riskini almış olursunuz. Bir kez bu olduğunda, onu temizlemenin ya da emmenin bir yolu yok… sonsuza dek tezgahta.

Çoğu insanın temizlemenin ne kadar kolay olduğu için mermere ilgi duyduğunu düşünürsek, bunu çok dikkatli düşünmek isteyeceksiniz.

Evet, herhangi bir mermer tezgah size bardak altlığı olmadan bardak koyma özgürlüğünü sağlayacaktır. Ama yine de satın aldığınız mermerin bütünlüğünü düşünmelisiniz. Daha kompakt, daha iyi!

  1. Hiçbir İkisi Aynı Değildir

Mermer tezgahın en güzel yönlerinden biri, hiçbirinin üzerinde aynı tasarıma sahip olmamasıdır.

Onları boş bir tuvalde bir sanatçının eseri olarak düşünün: o eşsiz parçaya sahip olan tek kişi sizsiniz. Bu ne kadar şaşırtıcı?

Her mermer levha, onu yerleştirdiğiniz odadan farklı bir şey getirebilir.

Mermerinizdeki çizgiler ve desenler gibi küçük şeyler, mutfağı başka türlü olamayacak şekilde canlandırabilir.

Bu nedenle ilgilendiğiniz mermer parçaları üzerindeki işaretlere rengine ödediğiniz kadar dikkat etmek isteyeceksiniz. Yaratıcı başlığınızı takın: işaretler onlara baktığınızda size ne hissettiriyor?

  1. Kenarları Düşünün

Mermerin rengini seçtikten ve üzerinde mükemmel deseni bulduktan sonra, göz önünde bulundurmanız gereken son şey, tezgahınızın kenarlarıdır.

Bu, tezgahınızın mutfağınızın geri kalan temasıyla eşleştiğinden emin olmanın son yönüdür. Her zaman olmayı umduğunuz vizyon sahibi olun ve hangi kenarların en iyi görüneceğini görün.

Dolaplarınız ve cihazlarınızın keskin kenarları ve detayları var mı? Öyleyse, mermer tezgahınız için 90 derecelik köşeler kullanmak, onu mükemmel bir şekilde oturtacaktır.

Bunu çivi çakmak, mutfağınızdaki diğer renklerle mutlaka eşleşmeyen mermer renginden kurtulmanıza bile yardımcı olabilir.

Şekli mutfağınızın tarzına uygun olduğu sürece, misafirleriniz yeni mutfağınıza girdiklerinde gerisini bir araya getirebilecekler.

Mermer Tezgahlar Hayalinizdeki Mutfağa Son Dokunuş!

Artık mutfağınız için mermer tezgahı kişiselleştirmenin tüm farklı yollarını gördüğünüze göre, sizin için doğru parçayı bulmanın zamanı geldi.

Kendinizi mermerle kurmak, size uzun yıllar boyunca güvenilir ve güzel bir tezgah sağlayacaktır. Bu bile tek başına yatırıma değer kılar!

Bu konuyla ilgili diğer makalelerimize ve bunun gibi diğer makalelerimize göz atmayı unutmayın!

Bir cevap yazın