Endüstriyel bir binaya dayalı modern bir çatı katı


Çatı katı, kullanılmayan bir depo, eski bir bina ve hatta bir depo içinde tasarlanmış küçük bir yaşam alanıdır. Bu tip mini dairelerin bir özelliği, açık ve aydınlık mekanlar olmaları ve modern tasarım teknikleriyle birlikte bazı orijinal özelliklerini korumalarıdır. Daha sonra, sizinkini tasarlamak için size ilham verecek endüstriyel iç tasarıma sahip bir çatı katı analiz edeceğiz.

Loft tasarımı
Geniş çatı katı – Tasarım ve fotoğraflar: IDwhite

Nötr siyah ve beyaz renk paletine dayalı uyumlu bir çatı katı tasarımı elde edildi, demir sarkıt lambalar ve ahşap zeminler gibi endüstriyel tarzda dekoratif unsurlarla birleştirmek için mükemmel olan kornişler ve rustik beton sütunlar korundu. Somut.

Endüstriyel iç dekorasyon
Yan geçitten görünüm

Merdiven asılı bir tasarıma sahiptir ve cam korkulukla birlikte basamaklar arasında ışık geçişine izin verir. Oturma odasına bakan büyük bir pencere hem sosyal alanı hem de asma katta bulunan yatak odasını aydınlatıyor. Mutfakta, tavanlarda yeterince aydınlatılmasını sağlayan ve oturma odasının karşısında yer alan bu alana modern bir dokunuş katan uyumlu bir gömme aydınlatma seti kullanılmıştır.

Daire düzeni
Oturma odasının yandan görünümü – yemek odası ve mutfak

Çatı tavanları orijinal hallerinde tutulmuş ve beyaz boya katmanları uygulanmış ancak malzemenin pürüzlü dokusunu görmemize olanak sağlamıştır. Bazı durumlarda, bazı kusurları kapatmak için bir asma tavan yerleştirmek mümkündür, bu durumda profesyonel tasarımcılar rustik görünümü korumayı uygun bulmuşlardır.

Loft yatak odası
Üstte yatak odası

Karyolanın arka duvarı, yatağa uygulanan renklerle uyumlu olması için gri boyalı ahşap ile kaplanmıştır, sarı portmanto, yatak odasının bir tarafına kontrast sağlar.

Daha sonra dairenin nötr renklerini koruyan ancak yeni zikzak dokularla birleştirilen banyoyu göreceğiz.

Modern banyo
Banyo

Loft planı

Çatı katının dağıtımı oldukça basittir, çünkü pratikte duvarı yoktur, bölmeler mobilya ve yapı elemanları ile yapılır. Yüksek tavan sayesinde asma katta yatak odası, alt kısımda oturma odası, yemek odası ve mutfak, geçidin yanında banyo oluşturulmuştur. Çatı katının önünde tüm daireyi aydınlatan büyük bir pencere var.

Loft daire planı

Daha fazla fikir için lütfen şu adrese gidin: apartman tasarımı.

İç Tasarım: IDwhite

Fotoğraflar: IDwhite

Yoluyla: Homedit.com