Entegre Banyolu ve Giyinme Odalı Yatak Odası


Evinizde süitinizin keyfini çıkarın!

Bugün çift kişilik oda, mimarlar tarafından gerçek aşk, konfor ve lüks barınağına dönüştürülmüştür. Basit bir dolap artık şık değil ve banyonun tadını çıkarmak için koridora çıkıyor. Artık entegre ortamlar prensibiyle odalar bir otel süitinin kalitesine yükseliyor.

Günümüzde evlerdeki eğilim, insanların birbirlerini dışlamadan eşzamanlı faaliyetler yürüttüğü alanları bütünleştirmek yönünde. Bütünleşmek için bu alanlardan biri çift kişilik oda ile evrilmeli, banyo ve dolapları birleştirmek, ufkunu süite genişletmek, çiftin bir çift olarak eğlenebilmesi için, hatta bir çift için yeterli alana sahip bazı odalar var. balkon veya okumak için bir alan.

yatak odası süiti 11a a

Ama bu boşlukları çıldırmadan nasıl bütünleştireceğiz? Odayı gerçek bir sığınak yapmak için bize rehberlik edecek ilkeler nelerdir? Tasarımcıların ve mimarların tanımladıkları stratejileri öğrenmek için okumaya devam edelim, böylece her şey meyve verecek.

“Çocuk İsa” ya mektup yazmak

Bize rahatlık, duygusallık ve mahremiyet sağlayan bir ana odaya sahip olmak için evrensel Jet Set’ten olmanıza gerek yok. Bakalım bu uzay bizim zamanımızı nasıl “soluyalım”.

Banyoyu odaya ekle

Yeni bir daire satın almak üzereyseniz, ana odanın zaten özel banyosuna sahip olduğunu fark edeceksiniz. Ancak, bazen dar boyutlara sahip olduğundan, spa benzeri bir banyoya katkıda bulunmak için yer açmak için görmek gerekir.

İkinci seçenek, belirli on yıllardan kalma, evlilik odası kendi banyosuna sahip olmayan evler olması, bu nedenle salondan banyoya bir kapıyı açıp açamayacağınızı veya kendi banyonuzu inşa etmek için yeterli alan olup olmadığını görmek önemlidir. Diğer bir seçenek, banyoya eklemek için balkon veya terastan boşluk çıkarmaktır.

yatak odası takımı 5th a

Zevkinize bağlı olarak, evlilik keyfi ve rahatlığı için çift lavabolu bir banyonun yanı sıra jakuzili küvet ve duş tasarlayabilirsiniz. Her şey zevkinize, bütçenize ve alana bağlı olacaktır. Konfor ve duygusallık söz konusu olduğunda çabalamayın.

Giyinme odası

Odanızın içinde yeniden biçimlendirmenin diğer yönü, dolaplar için boşluktur. Bugün, bir zamanlar tasarladığımız gibi artık konuşulmuyor, şimdi giysi, ayakkabı ve takı için gardıroplara ayrılmış bir oda, hatta koltuklar için bile yer var. Giyinme söz konusu olduğunda, artık yatakta yapılmıyor, şimdi bu odada gösteriş sanatına adanmıştır.

Genellikle bir duvar hanımefendinin çeyizine, diğeri de kocaya ayrılmıştır ve üçte biri ayakkabı, takı ve aksesuarlar için ayrılmıştır. Her şey kıyafetlerin kullanımına veya varış yerine göre sipariş edilmelidir. Her şey görünürde olmalı.

1

Diğer detay

Süit tipi yatak odasına odanın havalanmasını ve sürekli ışık akışını sağlayan büyük pencereler eklemeyi unutan mimarlar veya iç mimarlar var. Öyleyse, ufku o çok önemli odaya genişleteceğiniz büyük pencereyi unutmayın.

Yaratıcılığı teşvik eden bazı modeller

Vintage ve modern havalarla

Bu, incelenmeye değer bir iç tasarımdır. Sahip olduğu küçük alandan yararlanarak banyoyu ve giyinme odasını bütünleştiren bir odadan bahsediyoruz. Prensip olarak, odanın bir ucunda olduğu ve temperli camla bölünecek geniş bir koridor bırakarak iki boşluğa yol açtığı dikdörtgen bir oda olduğunu söyleyeceğiz: duvardaki giyinme odası ve kalan alan boyunca banyo. Güzel plakalar, basit çizgiler için mükemmel bir ayardır. Bir tavan penceresi, temiz havanın yanı sıra güçlü bir aydınlatma sağlar.

yatak odası takımı 4th a

Sınırları tanımlamak için büyük pencereler

Bu şimdiye kadar gördüğümüz en iyi tasarımlardan biri, herkesin kendi alanına sahip olduğu, manzarayı yeniden yaratmak için yeterli alan bırakan iyi havalandırılmış ve aydınlatılmış bir odayı kastediyoruz. Bu öneride banyo ve giyinme odasına giriş niteliğinde bir okuma alanı vardır.

Işık ve romantizm

Bu başka bir aşamadır, çok önemli iki detayı tanımlayarak başlıyoruz. Geçmiş zamanları hatırlamak için alan ve renk kullanımı ama aynı zamanda, zihni ve gözleri tazelemek için bir pencerenin önünde ortasında bir küvet bulunan banyoya dolapları entegre ediyorlar. Ahşap, mozaik ve antika porselenlerin birleşimi bu geçmişe ait eve yeni bir hayat veriyor.

yatak odası süiti 17a a

Evlilik odanızı bir sevgi ve rahatlık çadırına dönüştürün. Onların lehine yatırım yaptığınız her şey size çarpılarak iade edilecektir. Kendinize hayat vermek lüks değil, gerekliliktir. Makaleyi beğendiyseniz aşağıdan bize fikrinizi bırakın, yorumlarınız önemlidir. Aynı şekilde sonraki taksitlerde hangi konuları okumak istediğinizi de bize anlatabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: