Eski Sıkıcı Oturma Odanızı Yenilemek için Son Moda Ev Dekorasyonu Seçme


Oturma odası, misafirlerin evde görmeye eğilimli olduğu ilk yer, bu yüzden evi dekore ederken bu alana azami dikkat gösteriyoruz. Burası aile ve arkadaşların bir araya geldiği yer olduğu için, günümüz şehir hayatında özellikle çağdaş olmak üzere harika bir dekora sahip olması önemlidir.

Oturma odanız için şık ve şık bir görünüm tercih ediyorsanız, çağdaş bir ev dekorasyonu doğru yoldur. Zevkinize göre, bu stil erkeksi veya saf bir hafif görünüm için kullanılabilir.

Çağdaş Modern Oturma Odası Tasarım Fikirleri
Çağdaş Modern Oturma Odası Tasarım Fikirleri

Modaya Uygun Ev Dekorasyonu: Eski Sıkıcı Oturma Odanızı Gelişen Bir Mekana Dönüştürün

Oturma odanız için çağdaş ev dekorunu seçmeniz için 4 ipucu.


Ayrıca Oku:


Çağdaş Oda ve Mobilya Tonları

Modern bir oturma odasının dekoru, mütevazı bir renk paleti üzerinde sürüklenmelidir. Duvarlarınızı soluk toprak tonlarında boyatın. Zemin kaplamasını ve pencere kasalarını beyaz renkte tutun. Modern dekorunuza karşı şık bir görünüm sunacağından tavanı duvarlara göre biraz daha koyu renkte boyayın.

Mobilyalara gelince, onları odanın soluk paletine yerleştirin. Çağdaş mobilya parçalarını tercih edin. Mobilya paleti için en sevdiğiniz rengi seçebilirsiniz, ancak tonları karıştırmayın.

Oturma odası için aynı renkteki tüm mobilyaları seçin ve yastıklar için tavan veya duvar renklerini kullanın. Mobilyaları birbirinden ayırmak ferahlık hissi verir.

Dekoratif Aksesuarlar Ekleyin

Küçük aksesuarlar, görsel ilgi alanları yaratırken odayı dekore etmek için kullanılabilir. Dekoratif süs eşyaları gibi görünebilir ve çağdaş dekorasyon uyumlu değildir, ancak öyleler. Ancak dikkatli seçilmeleri gerekir.

Onları basit ve minimalist tutmanız gerekir. Aksesuarlarla denize girmekten kaçının, çünkü bu görünümden uzaklaşabilir. Örneğin, çağdaş tarzda ışıklı bir vazo veya basit bir çiçek aranjmanı harikalar yaratabilir.

Işık efektleri

Aydınlatma, her oda için dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husustur. Oturma odanızı çağdaş bir görünümle dekore ederken, geçici aydınlatmada en iyi şekilde görünür. Tavandaki çağdaş aydınlatma armatürlerini sabitleyin ve ayrıca anahtara bir dimmer ekleyebilirsiniz.

Bu, evinizdeki ışığın, onu aşırı güçlendirmeden doğal dış mekan ışığına uyacak şekilde değişmesine yardımcı olabilir. Ancak gündüzleri, doğal ışığın mekanı aydınlatmasına izin vermek için perdeleri kaldırabilirsiniz.

Modern Atmosferli Oturma Odası
Modern Atmosferli Oturma Odası

Modern Atmosfer

Modern oturma odası dekorunuzun güzelliğine katkıda bulunmak için, etrafı düşen suyun rahatlatıcı sesiyle doldurabilecek su çeşmeleri ile tasarlatın. Su çeşmeleri tasarlarken arduvaz, kayalar ve çakıl taşları gibi toprak bileşenlerini kullanın veya efsanevi varlıkların veya oyulmuş hayvanların heykelleriyle dekora ilginç bir unsur ekleyin.

Yaşam alanını bazı iç mekan saksı bitkileriyle de dekore edebilirsiniz. Mekanın etrafındaki yeşillikler, zihni yatıştıran taze ve doğal bir his verebilir.

Mutfak oturma / yemek alanı ile doğrudan bağlantılıysa, mutfağı yenilemek de kötü bir fikir olmayabilir. Tarif kitaplarına bakarak yemek pişirenlerden biriyseniz, neden onları mutfağın bir yerinde düzgün bir rafta sergilemiyorsunuz?

Benzer şekilde, bakır tencere gibi bir şey gösterebilir, başlarının üstünde asılı durmalarını ve bir spot ışığı ile aydınlatmalarını sağlayabilirsiniz. Güzel porselenleriniz varsa, hepsini mutfağınızdaki açık şifonyerde sergilemekten çekinmeyin.

Oturma odanızı dekore etmek ve çağdaşlık hissini yaşamak için bu ipuçlarından yararlanın. Önceden plan yapın ve her şeye karar vermeden önce ihtiyacınız olanı sağlayın. Hoş, rahat ve çekici atmosferde aileniz ve arkadaşlarınızla keyfini çıkarın.