Ev satın almak için 3 adım: arama, pazarlık ve kayıt

Ev satın al

Evinizi satın almak için bilmeniz gereken her şey, verimli bir aramayı nasıl yapacağınızı keşfedin, fiyatı etkili bir şekilde pazarlık etmek için ipuçları ve son olarak kayıt işlemine devam edin ve sonraki yasal sorunları önleyin.

1. Arama: hayallerinizdeki evi bulmak

A. İnternette ev ararken yapılan ve hayallerinizdeki evleri bulmanızı sağlamayan hatalar:

  • Reklam yaşıAlıcılar, bir ev uzun süredir satılmadığında güvensizlik eğilimindedir, gerçekte bu bir fırsat! Evin değerinden% 40’a kadar daha az teklif verebilir ve oradan satıcıyla pazarlık yapabilirsiniz.
  • Kötü çözünürlüğe sahip evin fotoğrafları, Bu alıcıları korkutuyor, ancak o evi soran ve ziyaret eden birkaç kişi arasında hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.
  • Ana sayfa satış sayfalarında arama filtrelerini kullanın, filtreler yanlış olabilecek tanımlanmış ve sınırlı bir sonuç oluşturmaya yardımcı olur, daha kapsamlı aramalar yapmanız önerilir, örneğin: “Madrid’deki daireler” ve oradan konum, boyut ve fiyatlar hakkında kararlar alın.

B. Mümkünse, mülkün sahibiyle doğrudan bir anlaşma yapınKaç bin dolar tasarruf edeceğinizi bilmiyorsunuz! Bu kulağa hoş geliyor ama aracılar olmadan nasıl yapılır? Satılık evin komşularından sahibinin telefon numarasını isteyin, kapının altına ilgilendiğinizi belirten bir not bırakın sahibi ile doğrudan bir anlaşma yapmak.

C. Yaygın olarak söylenenin aksine paniğe kapılmayın ve dışarıdan “çirkin görünen” bir evi ziyaret etmeyi bırakınküçük değişikliklerle hayallerinizdeki ev gibi olabilir; örneğin cepheyi, resimleri ve diğer kozmetik öğeleri yenileyebilirsiniz. Şimdi, duvarlarda önemli çatlaklar veya zeminlerde deformasyonlar gibi yapısal hasar bulursanız, onu satın almak için iki kez düşünebilirsiniz çünkü yenileme size çok pahalıya mal olabilir.

D. Evin satışının nedenlerini bulun, mal sahiplerinin satış için farklı nedenleri olabilir ve bu, nihai fiyatı etkiler. Evi makul bir fiyata alabilmelisiniz (çoğunlukla aceleyle satıcıdan) ve gerçek olamayacak kadar iyi olana güvenmeyin.

Bir emlak acentesi ile anlaşma yaparsanız, bu alandaki profesyonellerle uğraştığınızı ve daha iyi bir satın alma fiyatı elde etmek için yapabileceğiniz çok az şey olduğunu önceden bilmelisiniz (alım – satım prosedürlerinde güvenlik gibi başka faydalar da sağlar).

2. Müzakere

Evinizi satın alırken daha iyi bir fiyat almanıza yardımcı olacak bazı müzakere ipuçları sizi uzman bir müzakereci yapmaz, ancak uygulandığında iyi sonuçlar verebilecek etkili ve kanıtlanmış araçlardır, bu yüzden inanmayın.

  • Nakit sizin lehinize sayılır, uygun gördüğünüz bir indirim önerin, ev uzun süredir satılmadıysa, kendinizi – korkmadan -% 40 indirim yapmaya teşvik edebilirsiniz, ardından sihirli ifadeyi söyleyin: “Sana 100 fatura ile nakit ödeyeceğim!” Uzman müzakereci Rick Harrison’ı “The Price of History” den duymuş olabilirsiniz.
  • Müzakereden çekilmek bir kayıp değil, anlaşmanın yapılması için etkili bir stratejidir.Nazik ve dostane bir şekilde ayrılmaya hazır olun, daha sonra anlaşma ikiniz için de daha iyi koşullarla kapatılabilir.
  • Duygusal olmaİyi müzakereciler duygu ifadelerinde bir buzdağı kadar soğuktur, öyle ki satıcı alıcıya önerdiği fiyatın kendisini tatmin etmediğini düşünebilir ve daha iyi bir teklif verebilir.
  • Ev sahibine tadilat ile yapmanız gereken masrafları anlatın, örneğin borular, mutfak veya banyonun kaplamaları gibi kötü durumların ayrıntılarını verir.

“Zor satıcı” bir teklife kapalı olan kişidir ve neden diye yorum yapmaya başladığında bunu fark edeceksiniz? Mülkünüze koyduğunuz fiyattan bu durumda müzakerede indirim önermek zor, “Evi beğendim ama fiyatı bütçemi aşıyor” diyebilirsiniz.

Ona ne kadar ödeme yapmayı beklediğinizi söylerken dikkatli olun, çünkü müzakerecinin kanunlarından biri, bir teklifte bulunduğunda ve kabul edilmediğinde geri dönüşün olmayacağıdır. Kendiniz başka bir teklif verirseniz, açık bir dezavantajla pazarlık edersiniz.. İlk teklifinize göre bir karşı teklif bekleyin.

3. Mülkiyet kaydı

  1. Güvenlik için, satıcının kamu kayıtlarında sahip olarak listelenip listelenmediğini öğrenin, size evin veya dairenin kaydını verecekler.
  2. Şimdi evin satışı için sözleşme yapmak için kilit an geldi.bu noter huzurunda yapılır. (Bazı ülkelerde bu, bağımsız bir avukat tarafından yapılabilir). Bu, kamuya açık bir gayrimenkul satışı tapusu hazırlayacaktır.
  3. Kayıt başvurusunu ülkenizdeki sicil dairesine gönderin, örneğin: Mülkiyet ve Ticaretin Resmi Sicili (Meksika) veya Ulusal Kamu Sicil Dairesi (Peru). Mülkünüz yasal ve güvenli bir şekilde orada tescil edilecek, noter ofisinde yaptığınız alım-satım sözleşmesini yanınızda taşımalısınız.

Bazı noterler, işleri sizin için daha kolay hale getirebilecek resmi bağlılıkta mülk tescil hizmeti sunar, bu nedenle gayrimenkulün yeni sahibi olarak görüneceğiniz kayıt kaydını birkaç gün sonra almaya gitmeniz yeterlidir.

Daha iyi bir arama deneyimi için adımları izleyin, daha iyi bir fiyat için pazarlık yapın ve mülkünüzü halka açık kayıtlarda yayınlayın. Yeni evinizin tadını çıkarın.