Evde alçıpan mobilya yapmak için 10 fikir

Son zamanlarda bir müşteri, televizyon dolabını oraya koymak için evindeki küçük bir duvardan yararlanmak istedi. Gerçek şu ki, gördüğümüz standart TV mobilyaları duvardan tam olarak yararlanmadı ve alan tam olarak doğru olduğu için yapılması gerekiyordu. Sonunda, o duvarın her santimetresinden yararlanarak, tuğladan yapılmış bir alçıpan tv dolabı monte etmeye karar verdik.

Bana o kadar etkili, kesin ve çok yönlü bir çözüm gibi geldi ki, tüm ev için alçıpan mobilya yapmak için fikirlerin olduğu bir makale yazmaktan başka seçeneğim yoktu. Onları görelim.

Bütün duvarı kaplıyor

Alçıpan raf

Oturma odasının duvarlarından birindeki alanı mükemmel bir şekilde kullanmak ve bir tv dolabı oluşturmak istiyorsanız, bir alçıpan zevkinize, depolama ihtiyaçlarınıza uyum sağlar ve alandan yararlanmak için bir tane kurmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Doğal olarak bu biraz çalışma gerektirir, ancak alçı levha oldukça temiz, hızlı ve nispeten ucuz bir montaj sistemidir. Cesaretiniz varsa, buradan Zaask’tan ücretsiz tahminler isteyebilirsiniz.

Bakalım çok beğendiğim bir alçıpan mobilya koymak için aşağıdaki fikir.

Şömineyi entegre etmek için

Alçıpan raf

Size söylediğim gibi, alçı levhanın çok yönlülüğünün sınırı yoktur. Odun yanan bir şöminenin yanı sıra TV dolabı ve bir rafı alçı levha ile entegre etmeniz gerekir. Bu fikri özellikle beğendim. Yeterince zarafetle bir odada birkaç önemli öğeyi tek bir yerde barındırmayı güzel bir çözüm buluyorum.

Başka bir fikirle devam edelim:

Bölgeleri ayırmak ve sınırlandırmak için

Alçıpan raf

Halihazırda açık ve haberleşen alanlar iç mekanlarda olmazsa olmazdır. Ancak bu, her alanın iyi sınırlandırıldığı veya tanımlandığı anlamına gelmez. Bu konuda bize yardımcı olan mobilya ve dekorasyonun yanı sıra mekanın nasıl olduğuna bağlı olarak mekana işlevsellik katarken belirli alanları sınırlandırmak için alçıpan mobilya da kurabiliriz.

Hadi devam et.

Masaüstünü bulmak için

Alçıpan raf

Blogda bir masa veya ev ofis kurmak için birçok fikir gördük, ancak bunu değil. Yazının başından beri de söylediğim gibi alçıpan, istediğimiz yapıyı oluşturmamızı sağlıyor. Bir alçıpan mobilya monte etmeye karar verdiyseniz, bir masa alanına sahip olmak ve böylece masa mobilyalarının büyük kısmını kurtarmak ve hepsini tek bir alana entegre etmek ilginizi çekebilir.

Alçıpan ve ahşaptan

Alçıpan raf

Alçıpan mobilya montajının bir diğer avantajı da, yukarıda da gördüğümüz gibi, nişler için aydınlatma gibi her türlü malzemeyi ekleyip mükemmelleştirebilmemiz, kapı, çekmece ve zarf şeklinde ahşapla tamamlayabilmemizdir. çizgiler. Bu fikri beğendiyseniz, size ilham verecek yüzlerce fotoğraftan oluşan basit bir arama ile internette var.

Bundan en iyi şekilde yararlanmak için alçı levha montajcısıyla konuşun, kendiniz tasarlamanıza veya çizmenize yardımcı olacak ve ona gerçekleştirmesi için taslağı gösterecek, çünkü bir kez monte edildikten sonra geri dönüş yoktur. Burada mobilyaları monte etmek için ücretsiz tahminler isteyebilir ve alçıpan mobilyaları monte etmek istediğiniz yeni dairenize taşınıyorsanız, yine burada Zaask’ta taşınma için tahminler isteyebilirsiniz.

Doğal ahşap olmak zorunda değildir, alçı levha ile aynı renkte lake veya boyalı ahşap da kullanabiliriz ve son derece modern bir mobilya parçası yaratabiliriz.

Cam ile

Alçıpan raf

Ahşaba ek olarak, raflara kapı şeklinde veya zarf olarak nişin üzerine cam da ekleyebiliriz. Bu hatların üst dolaplarında, dolaba çok şık bir hava katan cam kapılar da bulunuyor. Doğal olarak, tüm bunların bir profesyonel tarafından yapılması gerekiyor.

Ama bize ömür boyu sürecek ve istediğimiz zaman görünümünü değiştirebileceğimiz, kapıların malzemesini değiştirebileceğimiz ya da mobilyayı boyayabileceğimiz kesin bir mobilya parçasıdır.

Bir raf bulmak için

Alçıpan raf

Fotoğraf Mauricio Fuertes

Bu genellikle en çok kullanılan çözümlerden biridir. Bir şöminenin de bulunduğu bir rafı entegre etmek için. Ancak fikrin ötesinde, bu çözümü seviyorum ve şöminenin bulunduğu yere bağlı olarak ne kadar çekici olduğu ve bize sunduğu olanaklar nedeniyle tavsiye ediyorum.

Bu durumda iç tasarım stüdyosu The Room Studio, alçıpanın yarattığı boşluk sayesinde her iki tarafta da simetrik bir ahşap raf oluşturmak için boşluk bırakarak şömineyi duvarın ortasına yerleştirdi.

Köşeleri açık bırak

Alçıpan raf

Geleneksel standart mobilyalardan daha az yer kaplasalar da alçıpan bir dolap, evdeki bir başka mobilya parçasıdır. Daha az görsel ağırlığa sahip olmasını sağlamanın bir püf noktası, yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi, köşeleri kapatmadan, bu durumda bir köşe bırakarak, mobilyaların aynı depolama alanına sahip olmasını, ancak görsel olarak çok daha hafif olmasını sağlamaktır. tamamen kapanmamak.

Sadece dekoratifAlçıpan raf

Normalde alçıpan bir mobilya yapıldığında, pratik bir kullanım sağlama niyetiyle yapılır, ancak yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi, alçıpan, dekorasyon katan bir iç mimari eleman oluşturmak için de kullanılabilir.

Bu anlamda, dekoratif nişler, ister elektrik tesisatı ile aydınlatma koymak ister onsuz, sadece farklı dekoratif parçalar koymak için popülerlik kazananıdır.

Gördüğünüz gibi alçı levha, temiz, hızlı ve etkili bir çözüm altında evimizin dekoratif gücünü ve depolama kapasitesini artırabileceğimiz son derece çok yönlü bir malzemedir. Evinizde kagir mobilya veya alçı panel var mı? Yorumlarda seni okudum.

Ve ilginç bulduysanız, Ikea’dan Besta ile bir TV dolabı kombinasyonu oluşturmak için 25 fikir içeren bu diğer makaleyi görmenizi tavsiye ederim.