Evde Meyve Sineklerinden Nasıl Kurtulunur?

Meyve sineklerinden nasıl kurtulunur
Bahçedeki küçük sineklerden nasıl kurtulurum, Ciceklerdeki küçük sinekler nasıl yok olur, Görünmeyen küçük sinekler, Işığa gelen küçük sinekler, Küçük sinekler için ilaç, meyve sineği – ekşi, Sineklerden kurtulmanın görülmemiş yöntemleri

Evinizin etrafında vızıldayan minik sinekleri fark ettiniz mi? Korkunç meyve sinekleri geldi ve her şeyi düzenli tutma çabalarınıza rağmen bir yere gitmeyecekler. Bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Meyve sinekleri temizlik sorunu değildir. Evinizi ne kadar temiz olursa olsun istila edebilirler ve neredeyse her yüzeye yumurta bırakabildikleri için çabucak kontrolden çıkabilirler. Bu küçük sıkıntılar hızla ürer, bu yüzden bir gün tek bir meyve sineği ve bir veya iki gün sonra bir sürü fark edebilirsiniz. Meyve sinekleri tüm yıl boyunca etkindir, ancak meyve ve sebzelerin özellikle olgunlaştığı veya fermente olduğu yaz sonunda ve sonbahar aylarında daha yaygındır. Çiftçi pazarından satın aldığınız ürünlere veya yolun aşağısındaki balkabağına meyve sinekleri girebilir. Ancak geldiler, asla korkmayın: Meyve sineklerinden nasıl kurtulacağınızı öğrenmek basit ve kolaydır.

Meyve Sineği İstilası Nasıl Önlenir

Meyve sineklerini nasıl öldüreceğini bilmek önemli bir temizlik becerisidir. Ancak bu can sıkıcı haşerelere karşı en iyi korunma, evinizi atıştırmak ve yumurtlamak için daha az çekici hale getirmektir. İşte meyve sineklerini nasıl uzak tutacağınız:

Ürününüzü Durulayın

Marketten veya marketten eve taze ürünler getirdiğinizde, kaldırmadan önce yıkayın. Bu, meyve sineklerini çekebilecek kalan kalıntılardan kurtulur … ve bir bonus olarak, mikropları yok eder. İki ölçek su ve bir ölçek sirke temizler, olgunlaşmayı uzatabilecek bazı bakterileri üretir ve öldürür. Ürününüzü bir bez ve sirke solüsyonunuzla yıkayın ve sirke kokusundan kurtulmak için iyice durulayın.

Çöp Kutusunu Düzenli Olarak Boşaltın

Çöpü her gün dışarı atmak sadece meyve sineklerini önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, evinizin taze görünmesini ve kokmasını sağlar. Her seferinde yeni çöp poşetleri kullanın ve sızıntı varsa, poşeti değiştirmeden önce çöp kutusunu durulayın ve kurulayın.

Geri Dönüşüm Kutunuzu Sık Sık Boşaltın ve Temizleyin

Geri dönüşüm kutunuz, meyve sinekleri için mükemmel cezbediciler olan boş soda şişelerinden atılmış süt sürahilerine kadar her şeyi içerebilir. Geri dönüşüm kutunuzu sık sık boşaltın ve astarı veya çantayı değiştirmeden önce durulayın ve kurulayın.

Yiyecek Kırıntılarını Her Gün Süpürün ve Paspaslayın

Sandviçlerden, simitlerden ve hamur işlerinden gelen tüm o küçük kırıntıları görmek sizin için zor olabilir, ancak meyve sinekleri kokuyu hemen alacak. Her gün süpürün ve paspaslayın ve buzdolabınız ile tezgahlar arasındaki boşluk gibi ulaşılması zor yerlere ekstra dikkat gösterin.

Mutfak Tezgahında Üretmeye Devam Etmeyin

Olgunlaştıkça ve mayalandıkça, meyve sinekleri sihir gibi görünür. Olgunlaşan ürünü buzdolabına veya tezgahın üzerindeki kağıt poşetlere koyun. Soğuk, olgunlaşmayı yavaşlatır ve kağıt poşetler meyve sineklerinin meyvelerinize ve sebzelerinize ulaşmasını engeller.

Kirli Yemekleri Lavaboda Bırakmayın

Kirli bulaşıkların üzerindeki tüm bu pislikler, atıştırmalık veya yumurtalarını bırakacak bir yer arayan meyve sinekleri için dayanamayacak kadar fazladır. Kirli bulaşıkları hemen yıkamak üreme alanlarını azaltır ve gıda kaynaklarını en aza indirir.

Lavabo Kanallarını Temiz Tutun

Mutfak lavabonuzdaki giderin sirke ile temizlenmesi, giderdeki yemek artıklarının aromalarını azaltmaya yardımcı olabilir. Çöp öğütücünüz varsa, bölmeyi ve atığın üst kısmını temizleyin, ardından sirke ve kabartma tozu dökün. Bertarafı açın ve tüm yiyecek parçacıklarını temizlemek için 30 saniye boyunca sıcak su çalıştırın.

Meyve Sinekleri Nasıl Öldürülür

Meyve Sineği Kapanı Oluşturun

Meyve sinekleri tatlı, fermente edici şeyler sever, bu nedenle onları cezbetmek için olgunlaşmış meyve, eski şarap, bayat soda veya elma sirkesi kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz yemle kısmen dolu bir kavanoz doldurun, üstünü plastik bir örtü ile örtün ve üstüne küçük delikler açın. Meyve sinekleri cezbediciye ulaşmak için deliklerden kavanozun içine girecek, ancak geri dönemeyecekler. Bu kavanozlardan birkaçını evin etrafına lavaboların, yemek dolaplarının ve çöp kutularının yakınına yerleştirin.

Meyve Sineklerini Öldürmek için Çanak Kapanı Kullanın

Meyve sineklerini öldürmenin bir başka yolu da onları boğmaktır. Bir tabağa az miktarda elma sirkesi, şarap veya başka bir sıvı yem dökün ve üç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Meyve sinekleri yeminize çekilir ve yüzeye konduklarında deterjan yüzey gerilimini kırar ve meyve sinekleri boğulur.

Güvenli Ticari Tuzaklar Kullanarak Meyve Sineklerinden Kurtulun

Yapışkan sinek kağıdından plastik meyve sineği tuzaklarına kadar, meyve sineklerinden kurtulmanın birçok etkili ve güvenli yolu vardır. Paspas başlıkları, lavabo altı, drenaj kapakları, çöp kutuları ve diğer alanlar gibi gıda dışı yüzeyler için çevre dostu meyve sineği spreyleri de bulabilirsiniz.

Etçil Bir Sundew Bitkisinin Meyve Sineklerinden Kurtulmasına İzin Verin

Bahçıvanlar ve meyve sineğinden nefret edenler arasında popüler olan bu bitkiler, meyve sineklerini yapışkan yapraklarına hapseder ve ardından onları sindirir. Meyve sineklerini öldürmek daha doğal olamaz ve gelecekteki istilalar için devam eden bir çözüme sahip olacaksınız. Meyve sineklerini evinizden uzak tutmak ve içeri girdiklerinde onlardan kurtulmak için bu ipuçlarını kullanın. Mutfağınızı veya başka bir odayı temiz ve temiz tutmak için yardıma ihtiyacınız varsa, neden Hizmetçilerin yapmasına izin vermiyorsunuz? Bu sinir bozucu meyve sineklerini evinizden uzak tutmak için süpürüp paspaslayacağız, tezgahları sileceğiz ve hatta çöpleri bile çıkaracağız.

Bir cevap yazın