Evden Çalışırken Ev İşlerini Dengeleme


ev işleri ve çalışma nasıl dengelenir

İş ve ev aynı yerde olduğunda, rollerinizi ayrı tutmak zordur. İşe konsantre olmaya çalışırken kirli bulaşık yığınlarını temizlemek dikkat dağıtıcı ve sinir bozucu. Bazen bir şey yapmak zor olabilir!

Bunalmış hissedebilir ve evinizi temiz tutmanın ve işinizi yapmanın “ya ya da” bir durum olduğunu düşünebilirsiniz, ancak söz veriyoruz bu şekilde olması gerekmez. Ev işlerini ve evden çalışmayı dengelemenin en iyi yollarından biri, her ikisi için de zaman tanıyan bir program sürdürmektir.

Evden çalışırken ev işlerini dengelemek için bu yenilikçi yöntemleri inceleyin. Tamamlandıktan sonra, gereksiz dikkat dağıtıcı şeylerden kurtulacaksınız ve daha temiz bir eviniz olacak!

Günlük Ev İşleri ve Bunları Nasıl Yerleştirebilirsiniz?

Eski işe gidip gelme zamanınızı yeniden değerlendirin.

Ortalama bir Amerikalı işe gitmek için tek yönlü bir yolculuk için 16 mil araba kullanıyor ve bu da ortalama bir saatlik bir yolculukla sonuçlanıyor. Evi düzene sokmak için trafikte geçireceğiniz zamanı neden kullanmayasınız? Çalışma programınızı kesintiye uğratmazsınız ve kirli bir evden kaynaklanan dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirirsiniz.

30 dakikalık bir zamanlayıcı ayarlayın ve dağınıklığı azaltmaya, düzenlemeye ve temizlemeye başlayın. Her gün tamamlamak için bir oda veya belirli bir temizlik görevi seçin; Her haftanın sonunda ne kadar çok şey yaptığınıza şaşıracaksınız. Peki diğer 30 dakika ile ne yaparsınız? Günün sonunda çalışma alanınızı düzenleyin ve temizleyin ve sabah kaldığınız yerden devam edin.

Her işi ne sıklıkla yapmanız gerektiğine karar verin.

Kaç çocuğunuz ve evcil hayvanınız olduğuna ve onların zamanlarını nerede geçirdiklerine bağlı olarak, muhtemelen her hafta evin her odasını temizlemek zorunda değilsiniz. Süpürme, toz alma ve diğer günlük işler bir zorunluluk olabilir, ancak diğer temizlik işlerinin çoğu, işler kontrolden çıkmadan bir veya iki gün bekleyebilir.

Temizlik arasında kendinize daha fazla zaman kazanmak istiyorsanız, evinizdeki herkesi “giderken temiz” zihniyetiyle gemiye alın. Çocuklarınızın eşyalarını ait oldukları yere kaldırıp geri koymayı öğrenmelerine yardımcı olun. Nerede yemek yiyebilecekleri, oynayabilecekleri ve ödevlerini yapabilecekleri hakkında bazı kurallar koyun ve ayaklarını silmenin, bir döküntüyü temizlemenin veya işleri düzenli tutmanın kendilerine bağlı olduğunu bildirin.

Makul beklentiler belirleyin.

Sırf evden çalışıyor olmanız, temizlik için mantıksız beklentiler belirlemeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu, evinizi ve iş hayatınızı etkileyen bir başarısızlık reçetesidir. Evinizin her zaman lekesiz olması gerekmiyor – geçimini sağlamalı ve hayatınızdaki önemli şeyleri ihmal etmemelisiniz.

Bazen iyi, yeterince iyidir. Amacınız tamamen temiz bir eve sahip olmak ve tam zamanlı bir işte çalışmaksa, genellikle kendinizle hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Makul beklentiler belirleyin ve ev işi ile işiniz arasında daha iyi bir denge bulacaksınız.

Boş bir evde hangi işleri tamamlamanın daha kolay olduğunu belirleyin.

Çocuklarınız ve eşiniz evdeyken çalışmak yeterince zor olabilir, işinizi yapmaya ve evi temizlemeye çalışmak çok daha az zor olabilir. İşinizi ve temizlik programınızı nasıl düzenleyeceğiniz, büyük ölçüde çocuklarınızın yaşına ve evde yaptığınız işin türüne bağlı olacaktır. Onlar günlük rutinlerini uygularken tamamlayabileceğiniz görevleri bulmak yardımcı olur, ancak işleri gerçekten halletmek için kendinize ait bir yer olması gibisi yoktur.

Karışık molalar verin.

Muhtemelen evden çalışıyorsanız, size ne zaman ara vereceğinizi söyleyen kimse yoktur.
Ayağa kalkmak ve bacaklarınızı esnetmek, biraz temiz hava almak için dışarıda yürümek ve diğer molalar sizi daha üretken kılar. Ancak bu molalar, evin içinde birkaç ev işi yapmak için de iyi bir zaman olabilir.

Sadece evin içinde dolaşmak yerine, mutfağı alın, banyoyu düzeltin ya da kalan örümcek ağlarına dikkat edin. Büyük işlerle uğraşmadığınızı unutmayın; bunun yerine birkaç dakika içinde tamamlayabileceğiniz görevleri seçiyorsunuz.

Bir temizlik planı yapın.

Birkaç dakikanızı ayırarak zamanınızı en iyi şekilde değerlendiren kaba bir temizlik programı oluşturun. Çocuklar gün içinde okula gidiyorsa, birkaç oda yokken temizlenmesi için planlayın. Hangi işlerin en az zaman aldığını ve bunları molalarınızda işe yaradığını not edin. Evden çalışmak tipik olarak geleneksel bir işten daha fazla esneklik anlamına gelir, bu yüzden en iyisini yapın!

Her Şeyi Kendin Yapman Gerekeceğini Düşünme

Bir evi yardımcı olabilecek yaştaki çocuklarla (veya eşlerle!) Paylaşıyorsanız, ev işleri adil bir şekilde paylaşılmalıdır. Yemek pişirmek ve yemekten sonra temizlik yapmak gibi bazı görevler, bazı ekip çalışmasıyla daha kolay ve daha eğlencelidir. Diğer aile üyelerinin kendi zamanlarında halletmeleri için diğer işleri bölebilirsiniz. Biraz dirençle karşılaşırsanız, herkesi işe koymaları için motive etmek için yemek, ekran süresi ve diğer ödülleri kullanın. Çocuklara ev işlerinde yardım etmek sadece hayatınızı daha az stresli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda onlara hesap verebilirlik, sorumluluk ve takım çalışması gibi bazı iyi hayat dersleri de öğretir. .

Bir temizlik hizmeti almayı düşünmek isteyebileceğiniz birçok neden vardır. İster çok meşgul olduğunuz için, ister zamanınızın bir hizmetçi servisine yatırdığınızdan daha değerli olduğunun farkında olun, yardım hemen köşede. Bu yüzden, bir dahaki sefere evde çalışma programınızı ve ev işleri listenizi şansa bağlı olarak bulduğunuzda The Maids ile iletişime geçin ve işe koyulalım.

Evden Çalışırken Ev İşlerini Dengeleme5 dk okuma en son değiştirildi: 22 Eylül 2020 tarafından Maids EkibiSource link

Bir cevap yazın