Eve Taşınmadan Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

kağıt vinç imalatları

Yeni bir eve taşınmak, yeni bir bölüme başlarken hayatınızın heyecan verici bir zamanıdır. Ancak ister kiralayın ister satın alın, herkesin son dakikaya bıraktığı veya daha da kötüsü tamamen unuttuğu birkaç şey var.

Harekete geçmeye hazır olduğunuzdan emin olmak için, yalnızca size zaman kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda stresten uzak durmanıza da yardımcı olacak bu on hareketli ipucu bir araya getirdik.

Karmaşadan kurtulmaya erken başlayın

Ne kadar az hareket etmek zorunda kalırsanız, o kadar kolay (ve daha ucuz) olacağını fark etmek pek sağduyu gerektirmez. Peki ya almanız gereken o dolap veya sizi kışın sıkı sıkıya saran 5 atmalı battaniyeye ne dersiniz? Gerçeklerle yüzleşelim; Hepimizin içimizde küçük bir istifçi canavar var, ancak kendinize şu üç soruyu sormanız önemlidir:

1. {öğeyi ekleyin} öğesini en son ne zaman kullandınız? 6 aydan fazla sürerse, gitmesi gerekir.
2. Yeni evinize uyuyor mu? Ön kapıyı geçemezseniz, ilk olarak onu kamyona koymanın bir anlamı yoktur.
3. Yararlı mı? Tamam burada dürüstlük devreye giriyor. Tamamen işe yaramaz bir ürünse, neden ihtiyacın var?

Eşyalarınızı vererek, satarak veya hayır kurumlarına bağışlayarak dağınıklığı ortadan kaldırın, eve taşındığınızı bildiğiniz anda gerçekleşmelidir. Bir düşünün, nihai hedefinize doğru her gün bir şey yaparsanız (bu örnekte hareket ederseniz) o zaman bitiş çizgisinde daha az engel olur.

Kullanabileceğiniz odanın, taşınmanız için yanınızda ne kadar alabileceğinizin sınırlarını belirlediğini bilerek, girdiğiniz alan miktarını her zaman aklınızda bulundurun. Bu da bizi…

Ölçümleri alın

Bu, içine girdiğiniz alanı ve şu anda sahip olduğunuz öğelerin sığacağını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Büyük mobilyaların (buzdolabı, kanepe ve yemek masaları) boyutlarını ölçerek bir başlangıç ​​yapın ve ardından yeni evinize gidin ve alanı ölçün. Odanın haritasını çıkarmak için maskeleme bandı bile kullanabilirsiniz.

Kapı kasalarını ve koridorları ölçmeyi unutmayın. Pelüş deri kanepeyi yeni eve taşımaktan daha kötü bir şey yok, sadece oturma odasına bile giremeyeceğinizi bulmak için.

Komşularınıza veda edin ve yenilerinize merhaba deyin

Unutmak isteyeceğiniz kişiler olsalar bile, komşularınızı unutacak hareketlerinizle dikkatinizi dağıtmayın.

Taşınacağınız kamyonlar garaj yollarını engelliyorsa ve ayrıca postaları iletmek ve iletişimde kalmak için yeni adresinizi onlara bildirmelisiniz.

Aynı şey yeni eviniz için de geçerli, yeni komşularınızla tanıştığınızdan emin olun, ailenizi tanıtın ve onlara ne zaman yerleşeceğinizi bildirin. Proaktif bir yaklaşım, yeni topluluğunuzla iyi bir başlangıç ​​yapmanın harika bir yoludur.

hareketli kamyonet görüntüsü


Kaynak: Home Move

Bir kaldırıcı kullanmayı araştırın

Bazen işler en iyisi profesyonellere bırakılır ve bu o zamanlardan biridir.
Satın almaya geçmeniz ve teklifleri derlemeye başlamanız gereken bir gün seçmeniz gerekecek. Bir hafta içi günler için bir kaldırıcı rezervasyonu yapmak bazen indirimli bir fiyata olabilir, bu nedenle organize olmak size biraz para kazandırabilir.

Taşıyıcıların çoğu, kutuları yalnızca A’dan B’ye taşır ve tam hizmet paketleme ve paketten çıkarma yardımı almak, pahalı hale gelebilir. Bununla birlikte, yardımcı olacak fazladan bir çift ele sahip olmak, tüm paketlemenizin yapılmasını sağlayabilir ve hatta
diğer ucunda mobilya montajı.

Bir taşınma uzmanı çok pahalıysa, size yardımcı olması için bir Airtasker kiralamak harika bir alternatiftir çünkü size hemen hemen her konuda yardımcı olabilir. Paketleme ve taşımadan, ev temizliği sonrası ve ev temizliğine kadar.

Etiket organizasyonu

Bunun zirvede olduğunu düşünebilirsiniz, ancak olmayacağına söz veriyoruz. Yeni evinizdeki her odayı, sizin ve taşınma görevlilerinin bir kopyasına sahip olduğunuz bir plana göre numaralandırarak veya adlandırarak başlayın. Ardından kutuları yeni evinizdeki odayla eşleşecek şekilde etiketlediğinizden emin olun.

Ağır işi kendiniz yapıyorsanız veya biraz yardım aldıysanız, bu yöntem onu ​​daha hızlı ve daha modern hale getirecektir.

ambalaj kutuları-2 resmi


Kaynak: Kaldırma İpuçları

Güçlenin

Hareket etmeden önce gücü bağlamak gerçekten çok basit bir şey, ancak aynı zamanda bulunduğunuz yerden de bağlantısını kesmeyi unutmayın. İster sadece isimleri veya sağlayıcıları değiştiriyor olun, öncelik listenizde olduğundan emin olun.

Adresinizi Değiştirin

Adres değişikliğinizi size düzenli olarak posta gönderen bankanız gibi şirketlere bildirmeniz gerekir. Ayrıca, postanızın yeniden yönlendirilmesi için yerel postaneye gidip yeni bir adres başvurusunda bulunmak akıllıca olacaktır. Ayrıca seçmen kütüğü ile ilgili bilgilerinizi güncellemeyi de unutmayın.

Ev ve eşya sigortası alın

Mevcut ev sigorta poliçenizi taşındıktan sonraki gün sona erecek ve bir sonraki sigorta poliçenizi taşınmadan önceki gün başlayacak şekilde düzenleyin. Bu, teknik olarak hiçbir yerde yaşamadığınız taşınma günü için korunacağınız anlamına gelir.

Ambalajsız bir kutu paketleyin

Yararlı bir kutuyu diğerlerinden ayrı tutun ve oraya vardığınızda ilk açacağınız şey budur. İhtiyaç duyabileceğiniz tüm aletleri, temizlik ürünlerini veya montaj için mobilyalardan vidaları içermelidir. Size zaman ve hayal kırıklığı kazandırmak için tüm yararlı öğeler tek bir yerde olmalıdır.

İlk gece kutusunu hazırlayın

Aynı şekilde ambalajdan çıkarılmış kutu ile taşınmanız için önemli olan başka bir yardımcı kutu da ilk gece kutusu. Bu, bazı yiyecek ve içecekleri, kıyafetleri, temel malzemeleri ve yatak örtülerini içermelidir. Temelde o ilk gece hayatta kalmak için ihtiyacınız olan her şey.

Mutlu hareketler ve bize bildirmek için yardıma ihtiyacınız olup olmadığını unutmayın.

Bir cevap yazın