Eviniz Için Çarpıcı 10 Mutfak İç Tasarım Fikirleri

Oturma odası sosyal merkez olarak düşünülebilir, ancak çoğu zaman insanlar mutfaklarında çok fazla zaman geçirme eğilimindedir, bu da sizin ve sevgili misafirleriniz için en iyi olan çarpıcı bir alana sahip olmanızı son derece önemli hale getirir.

İşte her zaman istediğiniz mutfak alanını yaratmanıza yardımcı olmak için topladığımız mutfak tasarım fikirlerinden bazıları!

Vintage Ilham

17. yüzyıl tarzı sütunlar ve çinilerle süslenmiş bir şömineyi takarak mutfağınızın eterik görünmesini sağlayın.

Bronz bir avize veya belki de çift kapılı dolaplar ile zarafeti artırın. Fransız tarzı bir koltuk ve bazı küçük mutfak aksesuarı ekranı, alanınıza vintage bir otantiklik dokunuşu da getirebilir.

Modern Ve Gayri Resmi

Mutfak alanınızı tüm alanı dolduracak kadar ışık olan pencerelerin yanına yerleştirin. Çok yer kazanmak için hem tezgah hem de yemek alanı olarak işlev gören pratik bir ada ile birlikte birkaç bar taburesi yerleştirin.

Bazı Sanat Göster

Çarpıcı mimari tasarıma sahip bir mutfağa sahip olmak için yeterince kutsanmışsanız, planı geliştirmek için neden bazı büyük süs eşyaları yerleştirmeyesiniz?

Alanın aşırı kalabalık olmaması için mutfak ünitelerini ve cihazlarını mümkün olduğunca düz tutmayı unutmayın. Ev gibi hissetmek için taze çiçekler ve yapraklar yerleştirin. Sonuç, çok sayıda sanatsal titreşime sahip rahat bir oda olacaktır.

Geri Alınan Hazineler

Eski ve unutulmuş bazı malzemelerinizi kullanarak mutfak alanınızı yenilemeyi düşünün. Şüphesiz, geri kazanılmış bir ahşap kullanarak kendi yemek setinizi yaparak çok para kazanabilirsiniz! Genel etkiyi dengelemek için bölgeye modern parçalar koyun.

Dünyevi Hisset

Doğanın zarif tonlarını karıştırmak, her zaman şık ve modaya uygun kalacak minimalist bir zarafete sahiptir. Alanınızın saf, temiz ve havadar görünmesini sağlayın, ancak tertemiz çekici dokular ve detaylarla dolu olun.

Fas Vibe

Size her zaman tatil gibi bir his verecek bir mutfak alanı yaratın.

Seçtiğiniz bir renk temasını seçin ve kalan mutfak parçalarınızı ondan oluşturun. Seyahatlerinizden ve diğer kullanışlı mutfak eşyalarından birkaç muhteşem parça görüntüsü ile karıştırılmış mozaik benzeri bir sıçrama (veya döşeme) onarın. Daha zarif görünmesi için bir kolye ışığını bile askıya alabilirsiniz.

Endüstriyel Şıklık

Eviniz açıkta kalan tuğla duvarlarla gelmeyebilir, ancak yine de güzel bir mutfak oluşturmak için ince parçaları birleştirerek endüstriyel benzeri bir alan başarabilirsiniz.

Bazı paslanmaz sandalyeler, isterseniz bir kara tahta duvar, orijinal endüstriyel ışıklar dikkat çekici bir dizi yerleştirin ve kendinize endüstriyel bir mutfak alanı kazandınız.

Minik Mutfaklar

Hepimiz eşit derecede büyük bir mutfağa sahip büyük bir ev satın almak için fonlarımız yok. Çoğu insan, oldukça küçük bir mutfak alanı ile küçük ama rahat bir alana yerleşir.

Mutfağınız küçük olabilir, ancak yine de şık ve çağdaş görünebilir. Yer kazanmak için IKEA’nın kulpsuz ünitelerini şık tezgahlarla birleştirerek tercih edin. Ayrıca, bir ayna camını sıçrama gibi sabitleyin. Bu, alanın etrafındaki ışığı sektirmek ve daha geniş bir alan illüzyonu yaratmaktır.

Rustik Beyaz

Tertemiz beyaz bir zemine yerleştirilmiş rustik ahşap bir masa, hemen hemen her mutfak ortamında güzel görünebilir, ancak şık bir ülke mutfağında mükemmel çalışır. Tüm rustik ama rahat görünümü tamamlamak için bazı nötr tonlu aksesuarları ve bazı yeşillikleri ekleyin.

Makul Aksesuarla

Tüm alanı, renkleri sessiz ve nötr tonlarda tutmak için para ödese de, kaynaştığında mükemmel bir şekilde harmanlanacak güzel aksesuarlarla doldurun. Parçaları seçerken hayal gücünüzün çıldırmasına izin verin, ancak her zaman işleri dengeli tutmayı unutmayın. Mutfağınızın kaotik ve dağınık görünmesini kesinlikle istemezsiniz.

Mutfak alanınızı yaratıcı fikirlerinizle doldurun. Bölgenizi bir sonraki yeniden oluşturmak istediğinizde ve hatta yeni bir mutfak tasarlamak için bu tasarımları deneyin !

Bir cevap yazın