Eviniz için çarpıcı mermer banyo fikirleri


Dünyanın her yerinden insanlar binlerce yıldır mermer banyoları seviyorlar – ve nedenini anlayabilirsiniz.

Siyah mermer banyo
,
Beyaz mermer Banyo Modelleri
,
Banyo mermer Kaplama
,
Banyo mermer döşeme
,
Banyo modelleri
,
Banyo Mermer Modelleri Fiyatları
,
Modern banyo modelleri
,
Granit banyo,

Mermer, medeniyetin doğuşundan beri mimaride ve iç mekanlarda güçlü bir açıklama yapıyor – bu doğal taşın sonsuz güzelliğini inkar etmek mümkün değil.

Bu günlerde yaklaşık 32 ülkede ocaktan çıkarılan mermer pazarı ağırlıklı olarak İtalya, Çin, Hindistan ve İspanya’nın hakimiyetindedir. Sık sık kullanılan Calacatta, Carrara, Travertine ve Arabescata isimlerini duyarsınız, ancak bir kaleydoskopta seçebileceğiniz gerçekten yüzlerce çarpıcı mermer vardır. Organik, doğal bir malzeme olduğundan, iki mermer parçası aynı değildir ve bu benzersizlik, cazibesinin bir parçasını oluşturur.

Taşın daha deneysel kullanımları 2020’de ortaya çıkıyor ve insanlar gelenekselin ötesinde uygulamaları keşfediyor. Doku, renk ve kusurla oynamak hala güçlü eğilimlerdir.

Alanınızı sararak mermeri kahraman haline getirebilirsiniz (eğer karşılayabiliyorsanız!), Ancak mermer özellikli bir karo veya çarpıcı bir mermer lavabo gibi daha küçük bir öğeye yatırım yaparsanız, mermer de gösteriyi çalacaktır.

Aşağıda, değerli taşı evinizin öz bakım sığınağına getirmenizi isteyecek 35’ten fazla banyo topladım.

1. Mermer banyo zemini

Mermerin duvarlarda ya da klozette olması gerektiğini düşünürken haklısınız, peki ya zemin… İşte mermerin banyo zemininde ne kadar muhteşem görünebileceğinin muhteşem bir örneği.

2. Elli mermer tonu

Aslında yüzlerce var! Carrara veya Statuary gibi iyi bilinen beyaz mermerler ve hatta Nero Marquina gibi siyah mermerler genellikle banyolar için arzu edilirken, tamamen beyaz bir banyoya ve tek renkli ve karanlık banyo estetiğine çok iyi uyum sağlarken, bulunabilecek çok sayıda koyu mermerler vardır. bu gri ölçekli mermer gibi. Burada, geniş formatlı karolar duşu süslüyor, altın duş başlığı ve musluk takımları sıcaklık ve daha da zenginlik katıyor.

3. Meydanın dışında pembe

Sıcak pembelerden tozlu soluk güllere kadar çok çeşitli pembeler de dahil olmak üzere çok çeşitli mermer renkleri vardır. Pembe, yumuşak, zarif bir ortam yaratır ve mutluluk ve pozitifliğin simgesidir ve banyolarda giderek daha popüler bir seçimdir.

Genellikle İspanya ve Portekiz’de çıkarılmış olan en yaygın pembeler arasında Rosa Portugues (en pembesi) veya Rosa Zarci, Rosa Levante ve Rosa Aurora gibi daha nötr tonlar yer alıyor ve bence bu muhteşem kıyı tarzı banyoda kullanılıyor olabilir. Ama yanılıyorsam düzeltin lütfen!

Bu ısmarlama makyajı seviyor musunuz? Bu stili kopyalamanıza yardımcı olacak bir banyo dolabı üreticisi bulun .

4. Sofistike şarap tonları

Bu çarpıcı küçük tuvalet nasıl olur? Derin morumsu damarlara sahip krem ​​rengi bir lavabo ile çok sayıda dramatik hava katın. Bu mermerin gerçekte ne olduğundan emin değilim (sadece gerçek bir mermer uzmanı benzer türlerden bazılarını ayırt edebilir), ama bence Türk Milas Leylak veya Calacatta Viola olabilir.

Her iki durumda da, sessiz donanma duvar panelleri ve altın donanım ile harika bir şekilde eşleşir. Bu güzel lacivert banyo duvarını seviyor musunuz? Uzman bir banyo boyacısı sizin için görünüme kavuşsun .

5. Büyüleyici deniz kızı karoları

Yeterince deniz kızı kiremitimiz oldu mu? Ben öyle düşünmüyorum! Güzel mermer lavaboyu tamamlamak için burada mermerden çok güzel. Bu minimalist banyo, İskandinav tarzı banyoyu besleyen sadeliğe, temiz hatlara ve yumuşak nötr renk paletine sahiptir. Ancak, güzel bir şekilde geri çekilirken, mermerin dahil edilmesi aynı zamanda onu sıra dışı bir şekilde kaldıran bir savurganlık dokunuşu da ekliyor.

Çarpıcı bir deniz kızı karo duvarını döşemek için yardıma mı ihtiyacınız var? Uzman bir banyo döşeme ustası bulun .

6. Soğuk taş, sıcak metaller

İşte geleneksel mermer estetiğinin başka bir örneği – sıcak tonlu donanımla eşleştirilmiş beyaz ve gri kiremitli bir duş. Pirinç, altın veya şampanya gibi sıcak tonda musluk kapları kullanmak, metalin sıcaklığı taşın doğal serinliğine karşı koyduğundan, mermeri birleştirirken harika bir fikirdir. Donanım ayrıca gümüş kaplamalara kıyasla mermere karşı çok daha fazla öne çıkıyor.

Yeni bir duş mu kuruyorsunuz? Yardımcı olacak doğru duş başlığı kurulum uzmanını bulun ve tavan fanı kurulumunu da unutmayın .

7. Gerçek mavi

Mavi, hem psikolojik hem de fizyolojik olarak üzerimizde derin bir etkisi olduğu gösterilmiş bir renktir – sakin bir dinginliğe ilham verir ve hatta kan basıncımızı düşürür! Bir mavi banyo tasarımı okyanus uyandıran bir yatıştırıcı ortamı yaratacak ve mermer onun dramatik dalgalar ve deniz manzarası girdaplannın daha çok başarır.

Muhteşem Zellige çini ile eşleştirilmiş bu soluk mavi mermer makyajı kesinlikle seviyorum. Bu mermer Güney Avrupa mavi mermerlerinden biri olabilir – ne düşünüyorsunuz?

8. Dramatik duvarlar

Mermer duvarlar gerçekten bu vay faktörüne sahiptir ve en basit alanı dönüştürecektir. Burada, duşta beyaz damarlı siyah mermer, tümü mermer mozaik döşeme ile birleştirilmiş beyaz mermer / siyah damarlı duvarla belirgin bir tezat oluşturuyor. Donanımı tamamlamak için alanın basit bir altın tabureden biraz daha fazla süslemeye ihtiyacı var.

9. Rüya gibi yeşillikler

Renkli mermerler için bir başka çarpıcı seçenek, Hindistan’ın lider tedarikçi olduğu, pazardaki büyüleyici yeşil mermerlerden biridir. Yeşil mermer, daha az kalsit içeriğine sahip olması ve parlak renklerini veren serpantin denilen mineralin daha fazla olması nedeniyle diğer mermerden biraz farklıdır. Soluk deniz yeşillerinden yoğun zümrütlere kadar çok çeşitli gölgeler gelir ve altın tonlu donanımla güzel bir şekilde eşleşir. Bu modern yeşil banyo ne kadar harika görünüyor?

10. Mermer aşkı

Mermeri hiç umursamadan kutlayan bir banyoda yanlış gidemezsin. İşte klasik beyaz, yumuşak gri damarlı Heykel mermeri görünümü. Oldukça küçük bir apartman banyosu ama tüm taş ve beyaz boyanın parlaklığı sayesinde ferah görünüyor. Ve klozetlerde bir şekilde bol miktarda saklama alanı ve tezgah alanı var gibi görünüyor. Yarı saydam tavan ışığı ve beyaz tavan, dikkatin parlak mermere ve sanat eserine çekilmesine izin vererek iyi bir şekilde çekilir.

11. Sofistike ve göz alıcı

1950’lerden kalma bu Kaliforniya oteli, Hollywood’un Altın Çağı’nın temsilcisi olduğu söyleniyor. Parlak siyah mermer tezgahlar ve ceviz dolapları endüstriyel lüks pirinç steampunk donanımı, yağmur duşu başlığı ve açık ampul kolye ışıklarıyla uyumludur. Çerçevesiz duş perdesi, alanın gerçekte olduğundan daha geniş hissetmesine yardımcı olur.

12. Oniks

Mermere muhteşem bir alternatif onikstir. Oniks, aynı mineral içeriğine sahip olması nedeniyle aslında mermerin kardeş taşı olarak kabul edilir. Burada, pembe bir oniks yüzen lavabo, eşleşen backsplash ile birlikte, duvara monte edilmiş pirinç tapware ile çarpıcı görünüyor, neon ışıklı yuvarlak bir ayna ise eğlence ve kişilik katıyor. Tek ihtiyacın olan bir demet pembe çiçek. Ne kadar ilahi.

13. Beyaz, altın ve kız gibi

İşte klasik beyaz mermer ve sıcak metal estetiği ile romantik, mutlu bir his veren bir başka banyo örneği. Bitkilerin eklenmesiyle renk dokunuşunu seviyorum ve orada daha fazla yeşillik için bol miktarda saklama alanı var. Mermer lambri kaplamasına kadar devam eden zemini de seviyorum, yarım kat beyaz boya gerçekten mekanın parlaklığına katkıda bulunuyor… ve $$$ tasarruf sağlıyor.

14. Mermer döşemeyi metro döşemesiyle karıştırın

Bu banyo, zemin karosu koridorunu duvardan yukarı çekerek ve üzerine özellikli karo ekleyerek Viktorya dönemi tasarım estetiğini taklit eder. Statuary mermer karo, geleneksel bir lezzet sağlarken, dikey olarak istiflenmiş el yapımı güvercin gri metro karosu, şampanya duvara monte edilmiş musluk takımı gibi çağdaş bir his katıyor.

Alanın geri kalanı minimalist, temiz ve davetkardır. Bol miktarda karo içeren bir banyonuz var mı? Fayanslarınızı bir profesyonele temizlettirerek bozulmamış göründüğünden emin olun – temizlik masraflarının ne kadar olduğunu öğrenin .

15. Sahte olun

Gerçek mermerden daha ekonomik bir seçenek mermer efektli porselen veya seramiktir. Ayrıca arazide taş ocağı çıkarmayı gerektirmediğinden gerçek mermerden çok daha çevre dostudur. Bu günlerde, dijital teknolojinin ortaya çıkmasıyla birlikte, üreticiler gerçek mermerin karakteristik dokusunu ve ‘damarlarını’ daha iyi yeniden yaratabiliyorlar, bu nedenle hiç kimsenin sahte olduğunuzu bilmesine gerek yok.

Burada, geniş formatlı duvar karosu, modern bir banyodaki eşyalara lüks bir dokunuş katan yıpranmış pirinç musluklar ile bakmaktadır. Fayans sever misiniz? İşte  için çok daha fazla banyo fayansı fikri .

16. Derin, karanlık ve gizemli

Karanlık ve karamsar bir banyo estetiğine gitmeye karar verdiyseniz, siyah mermerlerden biri bir ifade, odak noktası olarak mükemmel olacaktır. Koyu renkli aksesuarlara ve armatürlere sahip karanlık duvarlarınız olduğunda, malzeme olarak siyah mermer eklemek, damarlara biraz hafiflik ve doku getirmenin iyi bir yoludur.

17. Bir lavaboyu çerçevelemek için hurdalar

Mermerin görünümüne meraklısınız, ancak yüksek kaliteli fiyat etiketinde çok değil mi? Mermer hurdalıkları, bir backsplash’ı DIY yapmak ve düz bir alana bir sürü karakter eklemek için kullanabileceğiniz atılmış mermer parçaları için kaynaklanabilir. Diğer anlayışlı ev dekoratörleri, bütçeyi bozmadan bu lüks, zarif lezzet için en iyi banyo dolaplarına, raflara veya klozetlere mermer kalıntılarını kullanırlar.

18. Mermer bir küvetin hayalini kurmak

1960’ların aromalı bu banyosunda mermer bir küvette sırılsıklam olurken Debbie Harry gibi hissedin. Bebeğinizin pembe seramik karolarına bakarken ve votkanızı şeker pembe yan sehpanızda dinlendirirken sadece mutlu düşünceler düşünün.

19. Büyüleyici mozaikler

Altıgen mermer mozaik karoların titreyen renkleri, balıksırtı ve diğer geometrik çini desenleri kadar hipnotize edicidir. Taş ayrıca doğal olarak serin ve rahatlatıcıdır ve modern siyah musluklara, yuvarlak aynaya ve bebek pembesi bağlantısız beton lavaboya çarpıcı dokulu bir arka plan oluşturur.

20. Temel olmayan havzalar

Damla damla muhteşem bir lavabo için, bu İtalyan tasarımı mermer damla lavaboya ne dersiniz? Modern ve zarif, İtalyan Alplerinden çıkarılan Bianco Lasa / Covelano “Machia Vechia” adlı dünyanın en değerli mermerlerinden birinden yapılmıştır. Bu mermer çok özel kabul edilir, çünkü damarlarında güçlü bir kromatik kontrast ile tekdüze kristal bir taneye sahip olduğundan, ona rafine, kesinlikle klasik bir mermer görünümü verir. Bu çarpıcı zemine monte musluk ile geleneksel malzeme çağdaş bir tasarımda kullanılır. Minimalist ama aynı zamanda çok cömert.

21. Mermerle ilgili bir şey var

Ayrıca popüler hale gelen, Carrara mozaik çini benzersiz desenlerde döşemek. Kimin bu kadar yüksek tavanı olduğundan emin değilim, ama kesinlikle güzel bir karo!

22. kakma mermer

Kakma mermer, elle kesilmiş ve / veya oyulmuş minik mermer şekillerden oluşan bir bulmacayı güzel desenlere uydurmanın özenli bir işlemiyle yaratılmıştır. Burada pembe, siyah ve beyaz mermer kombinasyonu ile 1960’ların op-art estetiği elde edildi. Bunun gibi cesur pembe mermerler, genellikle diğer nötr renkli mermerlerle gerçekten iyi çalışan renk tonu ile eğlenceli ve mutlu hisleri için seçilir.

Bu aslında bir çocuk banyosu, ancak aynı zamanda ana banyonuzdan biraz daha çılgınca gitmeyi göze alabileceğiniz dramatik bir makyaj odası olarak da kullanılabilir. Buradaki otantik 1960’ların duvar apliklerini ve güzel pembe tepeli koyu ahşap makyajı seviyorum.

23. Isıtın

Beyaz ve gri mermerlere klasik bir alternatif, Calacatta Amber gibi altın tonlu mermerdir. Geleneksel Carrara ve Statuary mermerleri, kereste gibi elementlerin eklenmesiyle ısınmayı gerektiren soğuk bir hisse sahip olma eğilimindeyken, Calacatta Amber kendi ısısını sağlar. Bu tür mermer, ince, karmaşık altın damarlı süt beyazı bir arka plana sahip olma eğilimindedir ve genellikle geleneksel banyolar için seçilir. Burada mermer karolar modern bir balıksırtı deseninde döşenmiştir.

24. Tüm süslemeler

Burada çarpıcı bir etki yaratmak için iki tür mermer kullanılmıştır. Carrara mermer kuruş mozaik karo, modern aynaya, lavaboya, açık renkli ve siyah zemin kaplamalara klasik şık bir zemin sağlarken, ahşap kaplama dolabı çarpıcı bir Arabescato mermer levhası ile kaplanmıştır. Arabescato mermeri, piyasadaki en lüks mermerlerden biridir ve tek renkli damarları ile ödüllendirilmiştir. Arabescato’nun, hepsini birbirine bağlamak için kapıyı kırpmak için nasıl kullanıldığını seviyorum.

25. Taşın tuhaf hafifliği

Tüm duvarları mermerden olması herkes için değil. Bazıları sadece çarpıcı bir mermer makyaj masası veya ahşap bir makyaj masası üzerinde mermer bir tezgahı tercih ediyor. Burada, zarif minimalist bir en-suite banyoda nefes kesen, zamansız bir Carrara mermer makyaj masası ve backsplash bulunmaktadır. Malzeme ağır olmasına rağmen, beyaz Carrara mermeri her zaman çok hafif ve parlaktır.

26. Barışçıl desenler

mermer fayanslar, özellikle balıksırtı veya zikzak gibi düzgün geometrik desenlerle döşendiğinde bir banyoda her zaman çarpıcı görünecektir. Burada, gri ve beyaz benekli karoların ve tezgahın soğuk tonları, yüzen ahşap makyaj masasının sıcak tonları ve sarkıt ışığıyla güzel bir tezat oluşturuyor. Karoların yumuşak çizgileri, yuvarlak formlarla birlikte rahat,çağdaş bir estetik yaratıyor. Bu şık sarkıt lambayı seviyor musunuz? Daha fazla banyo aydınlatma fikrine göz atın .

27. Muslukta mermer

Wood Melbourne gibi honlanmış Carrara mermer disk musluklarıyla minimalist veya endüstriyel bir banyoya ince bir lüks tonu ekleyin. Musluklar, ahşap, mermer veya pirinçten (yaşlı, sızdırmaz veya ham) arka plakalarla tek veya çift arka plakalar üzerinde gelir. Doğal malzemelerin dokunsal doğası nedeniyle “dönmesi bir zevk” olarak nitelendirilen, benzer şekilde minimalist kaz boyunlu pirinç musluklarla muhteşem görünüyorlar. Vericiler onların musluklar bir mükemmellik-bulmanızı sağlamak için bir tesisatçı tarafından monte edilmelidir dikkat tesisatçı veya kontrol etmek isteyeceğini tipik tesisat maliyetlerini ve karıştırıcı kurulum maliyetlerini ilk.

28. mor renk

Bu banyonun geçen yıl neden tasarım ödülleri kazandığını anlamak çok kolay. Antik çağlardan beri Kuzey İtalya’da çıkarılan muhteşem mor Cipollino Ondulato Rosso mermerinden yapılmış bir makyaj masasına sahiptir. Çizgili, kıvrımlı ve oldukça süslü mermere, bir soğanın katmanlarını andıran desenlerinden dolayı İtalyancada küçük soğan anlamına gelen “Cipollino” adı verilir. Buradaki menekşe duvar karosu, taştaki mor rengi akıllıca geliştiriyor ve ayrıca bu salyangoz benzeri duvar apliklerini ve mimari aynayı da seviyorum.

29. Yakın ve mor

İşte yukarıdaki mor Cipollino lavaboya daha yakından bakın. Patinajlı pirinç tapware’in mermerdeki bazı sıcak tonları ne kadar iyi aldığını ve bu özel mermerin neden soğan katmanlarına benzediğini görebilirsiniz. Her gün bu taşa bakmaktan yorulacağımı sanmıyorum!

30. Modern aşk

Bir Bondi evindeki bu muhteşem Modernist banyo, açıklama yapan Calacatta Viola mermer makyaj masasına sahiptir. Bu canlı mermer, Toskana’daki Carrara ocaklarından çıkarılır ve zamansız kremsi beyaz bir arka plana karşı akan bordo damarları ve pembe lekeleri ile ödüllendirilir. Burada, çağdaş unsurlarla klasik bir kontrast oluşturduğu gibi, keskin jilet aynası, esprili el havlusu tutacağı gibi işliyor. Minimalist tapware ve sarkıt ışık, modern görünümü tamamlar.

31. Özel şeyler

Düşündüğünüzde, mermer ve Chanel cennette yapılan bir eşleşmedir – her ikisi de ikonik olarak zamansız ama modern güzelliği ve klasik, lüks şıklığı temsil eder. Bu nedenle, bir zamanlar moda evinin yaratıcı direktörü olan merhum Karl Lagerfeld’in, aynalar, masalar ve çeşmeler dahil olmak üzere mermerden yapılmış bir dizi heykelsi monokrom parça ile mobilya tasarımına girmeye başladığını öğrenmek şaşırtıcı değil.

Parçalar, nadir (koyu gri damarlı beyaz mermer) ve siyah (boya fırçası benzeri vuruşlarla beyaz damarlar) oyulmuştur. Bunun gibi mermer bir aynaya sahip bir banyo göz alıcı olurdu bunu onaylar. Daha fazla banyo için, siyah beyaz banyolar hakkındaki makalemize de göz atın .

32. Güzel güzellik kutuları

Mermer güzellik kutuları, makyaj tepsileri, fırça tutucular ve kozmetik kaplar gibi mermer aksesuarlarla banyonuza sofistike ve şıklık katın. Bir mermer makyaj istasyonu, en sevdiğiniz ürünleri makyajınızda sergilemek ve sergilemek için mükemmel bir yoldur. Dışarı çıkıp gerçek mermer aksesuarlar satın alabilir ya da hem göze hem de cüzdanda kolay olan Carrara mermerine çok benzeyen akrilikten yapılmış suni mermerleri tercih edebilirsiniz.

33. Mini mermerler

Anında sihir ve şıklık için banyonuza sadece bir mermer dokunuş katın. Milano tarafından tasarlanan bu siyah veya beyaz mermer büyüteçli aynalar, 1950’lerin temiz hatlarının ve değerli malzemelerin estetiğinden ödünç alınmış olarak tanımlanıyor. Sade bir alana karmaşıklık katacak günlük işlevsel bir nesnenin zarif bir güncellemesi.

34. Gökyüzü sınırdır

Tam özellikli bir mermer duvar herkesin bütçesi dahilinde değildir, ancak neyse ki bu günlerde oldukça iyi taklit eden duvar kağıdı alabilirsiniz. Bu, temelde, çocuklarınızın yatak odası tavanının her yerine küçük floresan yıldızları yapıştırmanın yetişkinlere yönelik versiyonudur. Tam bir ‘yıldızların altında banyo’ deneyimi için dekorun geri kalanını minimum düzeyde tutun. Banyo duvar kağıdıyla ilgileniyor musunuz? Daha fazla banyo duvar kağıdı fikri için son makalemize göz atın .

35. Altrock

Terrazzo, beton veya reçineye yerleştirilmiş mermer yongalardan yapılmış popüler kompozit insan yapımı malzemedir – banyo tasarımında hala çok güçlüdür. Ancak şimdi, Londra’lı tasarımcı Robin Grasby’nin mermer unu (mermer endüstrisinin kullanılamaz olarak attığı artık toz) dahil olmak üzere yüzde 87 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış “Altrock” u da dahil olmak üzere daha da çevre dostu versiyonlar ortaya çıkıyor.

avangart banyolarda ortaya çıkan “sanatsal açıdan sürdürülebilir” malzeme ile özel renklerde ışıltılı ve pigmentli ısmarlama ürünler yaratıyor. Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

Gördüğünüz gibi, banyonuzda mermer kullanmak söz konusu olduğunda pek çok seçenek var – kesinlikle beyaz duvarlarla sınırlı değilsiniz, onlar kadar muhteşem! Daha fazla banyo dekoru fikri arıyorsanız, neden genel banyo tasarım fikirleri , banyo trendleri , ana banyo fikirleri hakkındaki makalelerimize bir göz atıp yaratıcı banyo depolama konusunda da bazı fikirler almıyorsunuz . Ve basmaya hazır olduğunuzda , sihrin gerçekleşmesi için uzman bir banyo yenileyicisini arayın !

Bu arada, bana bildirin – bu mermer banyo fikirlerinden hangisi sizin favoriniz? Mor ve mavi tonlu mermerleri benim kadar seviyor musun?