Evinizde Kullanılabilir Dekor İpuçları

Evinize yaşam alanı eklemeyi düşünmek isteyebileceğiniz birçok neden vardır. Büyüyen bir aile veya kira geliri için fazladan bir oda ekleme ihtiyacı veya bir ev ofisi gereksinimi, evinizde ekstra alan yaratmak için sizi yumurtalandırabilir.

Bunlar aklınıza gelebilecek nedenlerden sadece birkaçı. Daha fazla yaşam alanı eklemenin ana yararı, daha büyük bir eve taşınması gereğini ortadan kaldırmasıdır. Ayrıca, kiralamaya kıyasla yenileme işlemlerine daha az harcayacağınız için uzun vadede maliyet etkindir.

Evinize kullanılabilir kare görüntüleri genişletme ve ekleme konusunda birkaç ipucuna bakalım.

  1. Mutfaktan Darbeleme

Evinizde ekstra yaşam alanı elde etmenin bir yolu mutfağı dışarı çıkarmaktır. Bu, bir dış duvarı yıkmak, daha fazla taban alanı eklemek ve daha sonra duvarı yeniden inşa etmek suretiyle yapılabilir.

Mutfağa çarpmanın yararı, cihazlar için daha fazla alan sunmasıdır. Ayrıca, yemek masası için yer oluşturabilir.

Ayrıca, mutfağa çarpmak, evinize kare görüntüleri eklemenin uygun maliyetli bir yoludur.

  1. Garajı Genişlet

Garaj, yaşam alanınıza kare görüntüleri eklemek için harika bir fırsat sunuyor. Garajınızı tek bir arabadan 2 veya 3 araba garajına genişletmeye karar verebilirsiniz. Bunu yaparken , zeminin garajın geri kalanıyla eşleştiğinden de .

Özellikle çok fazla aracınız yoksa neden garajınızı genişletmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle, depolama alanına dönüştürebileceğiniz ilave bir odanız olacak. İkincisi, garajın üstünde bir ev ofisi veya başka bir yatak odası için kullanabileceğiniz daha fazla yeriniz olacak.

  1. Bir Sunroom Ekleyin

Evinizi rahat ve dinlenebileceğiniz bir yer yapmak istiyorsanız, bir sunroom eklemeyi düşünebilirsiniz. Bu yapı evin arkasına veya yanına eklenir. Ahşap sütunların yerleştirilmesini ve büyük cam panellerin monte edilmesini içerir.

Ayrıca sürgülü kapılar veya bir tavan penceresi dahil etmek isteyebilirsiniz. Seçenekler çoktur ve size en uygun olanı seçmekte özgürsünüz.

Bir sunroom dinlenmek için harika bir yerdir. Senin münzevi bile olabilirsin. Hava nasıl olursa olsun açık havada eğlenebilirsiniz. Yaz ortasında ya da kış mevsiminde olsun, güneş banyosunda oturabilir ve değişen mevsimlerin tadını çıkarabilirsiniz. Sıcaklığın çok düşmesi durumunda bir ısıtıcı hazır bulundurmanız yeterlidir.

  1. Çatı Çatı Katı

Evinize kare görüntüleri eklemek istediğinizde bir başka harika seçenek, bir çatı dorseleri inşa etmektir. Değişen çatı stilleri nedeniyle, bir çatı inşaatı yapmak oldukça zor olabilir. Bununla birlikte , çerçevelendirmenize ve sizin için ideal çatı dorselerini inşa etmenize yardımcı olacak bir mimar ve bir inşaatçı kiralayabilirsiniz .

Böyle bir yapının bir avantajı, üst katlara daha fazla ışığın girmesine izin veren daha büyük pencerelerle gelebilmesidir. Ayrıca, çatı penceresini küçük bir yatak odasına dönüştürebilirsiniz.

  1. Bir Sundurma Oluşturun

Bir güneş odası gibi, bir sundurma dışarıda oturmak ve temiz havanın ve doğanın tadını çıkarmak için mükemmel bir yer sunar. Yarım inşa etmeye karar verirken, unsurları anladığınızdan emin olun. Ayrıca, hava uygun olduğunda konukları eğlendirmek ve partiler düzenlemek için harika bir yer sunacak.

  1. Çatıdan Yararlanın

Evinizde ekstra çekim elde etmenin harika bir yolu, tavanı kullanmaktır. Bir çatı katına veya hatta bir çocuk yatak odasına dönüştürülebilir. Genişleyen bir aileniz varsa, bu ekstra alan kazanmak için harika bir yoldur.

Bununla birlikte, tavan arasındaki yapıların ek ağırlığı destekleyecek kadar güçlü olması gerektiğini unutmayın.

Çatı katını inceleyecekleri ve buna göre tavsiyelerde bulunacakları için gibi profesyonelleri işe alın . Çatı katının stabilitesinden eminseler, o zaman devam edebilir ve tavandan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Son Düşünceler

Evinizde kare görüntüleri eklemek ve ek yaşam alanı oluşturmak için birçok fırsat var. Bir yemek alanı oluşturmak için mutfağınızı genişletmeyi veya tavan aralığınızı yenileyerek ekstra yatak odanız olmasını sağlayabilirsiniz. Üstünde daha fazla alan yaratmak için garajı genişletebilirsiniz. Ek alan eklemek söz konusu olduğunda, yalnızca hayal gücünüzle sınırlandırılırsınız. Evinize kullanılabilir kare görüntüleri eklemek için yukarıda belirtilen ipuçlarını izleyin.

Bir cevap yazın