Evinizde Stil Yaratmak İçin Özel Büyük Kanvas Baskılar


Evinizde fotoğrafları sergilemenin benzersiz bir yolunu arıyorsanız, kanvas duvar baskıları kullanmayı deneyin. Bu baskılar, bir görüntünün yüksek kaliteli bir pamuk kanvas üzerine fotoğraf baskısı ile yapılır. Tuval daha sonra hafif bir ahşap çerçeve üzerine elle gerilerek fotoğrafınızı bir sanat eserine dönüştürür. Kanvas baskılar, 8 × 10’dan 36 × 36’ya kadar çok çeşitli boyutlarda gelir.

Fotoğraflarınızı göz alıcı bir ekrana dönüştürmek için büyük kanvas baskılar harika bir seçimdir. Ev dekorunuzla harika görünecek bir kanvas baskının nasıl seçileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Kanvas Boyutları | Baskılar Nasıl Asılır | Galeri Duvar Düzeni Fikirleri

Kanvas Boyutları

Özel büyük kanvas baskılarınızı oluştururken karar vermek isteyeceğiniz ilk şeylerden biri baskınızın boyutudur. Bir tuval boyutu seçerken, duvarınızın boyutunu ve kolajınıza kaç fotoğraf eklemek istediğinizi göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Aşağıda, aralarından seçim yapabileceğiniz tüm tuval boyutları ve seçenekleri listelenmiştir.

Oturma odası duvarında asılı fotoğraf tuvalleri

Büyük Kanvas Tablolar

 • 16 × 16: Kare şeklindeki bu baskı, büyük bir portre veya fotoğraf kolajı için mükemmeldir. Bir şifonyerin veya yatağınızın üzerinde asılı güzel görünecek ve aynı zamanda bir galeri duvarının bir parçası olarak da işe yarayacaktır.
 • 16 × 20: 16 × 20 boyutunda bir kanvas baskı yatay veya dikey olarak asılabilir, bu da hem manzara fotoğrafları hem de uzun aile portreleri için idealdir. Bir ofiste bir masanın üzerinde ya da bir merdiven galeri duvarının bir parçası olarak iyi asılabilirdi.
 • 20 × 30: Bu uzun, ince kanvas duvar baskısı, portreler ve manzaralar için de iyidir ve aynı zamanda aile fotoğraflarından oluşan bir kolaj için de kullanılabilir. Bir kolaj oluşturursanız, fotoğrafları parçalamaya yardımcı olması için baskının ortasına ailenizin adını veya bir alıntı koymayı düşünün.

Ekstra Büyük Kanvas Tablolar

 • 24 × 36: Bir resim duvarındaki odak noktası olarak işe yarayacak bir fotoğraf tuvali baskısı arıyorsanız, bu baskı sizin için iyi bir seçimdir. Bu baskıyı daha küçük sanat baskıları ve ev dekoru parçalarıyla eşleştirerek galeri duvarınıza denge getirin.
 • 30 × 40: En sevdiğiniz manzara fotoğraflarından birini görüntülemek için bu uzun baskıyı kullanın. Veya dikey olarak asın ve yüksek bir binanın fotoğrafını sergilemek için kullanın. Örneğin, Eyfel Kulesi’nin sevdiğiniz bir fotoğrafına sahipseniz, bu sizin için iyi bir baskı boyutu olur.
 • 36 × 36: Bu ekstra büyük kanvas baskı, evinizi ziyaret eden konukları kesinlikle şaşırtacak. Benzersiz bir düzen ve bazı eğlenceli alıntılarla büyük bir kolaj oluşturun veya tüm zamanların en sevdiğiniz portrelerinden birini havaya uçurun.

Kanvas Tablolar Nasıl Asılır

Kanvas baskı boyutunuzu seçtiniz ve artık özel duvar resminizi asmaya hazırsınız. Büyük ve ekstra büyük kanvas baskılar hafiftir, bu da onları hareket ettirmeyi ve duvara asmayı kolaylaştırır.

Ailenin üç panelli tuval baskı fotoğrafı

Başlamanıza yardımcı olmak için, kanvas baskılarınızı asmak için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

 1. Malzemelerinizi Toplayın. Duvarınızı çizilmelere karşı korumak için tuvalinizin arkasına takabileceğiniz kurşun kalem, mezura, tornavida, çekiç, su terazisi ve duvar koruyucu pedler gibi ihtiyacınız olan tüm malzemeleri toplayın. Ayrıca, tuvalinizi duvara yapıştırmak için ne kullanmak istediğinize karar verin. Testere dişi braketler, orta boy çiviler ve j-kancalar dahil kullanabileceğiniz birkaç farklı malzeme vardır.
 2. Kanvas Baskınızı Nereye Asacağınıza Karar Verin. Kanvas baskınızı nereye asmak istediğinize karar verin ve ardından duvarı nemli bir bezle temizleyin. Ardından, tuvali asacağınız yeri bir kurşun kalemle işaretleyin. Dengeli bir görünüm için, kanvasınızı orta noktası yerden yaklaşık 56 ila 60 inç yukarıda olacak şekilde asın. Kanvas baskınızı bir mobilya parçasının üzerine asıyorsanız, mobilyanın yaklaşık sekiz ila 10 inç yukarısına asın.
 3. Baskılarınızı Asın. Tırnaklarınızı veya kancalarınızı duvara çakın. Geniş formatlı bir kanvas baskı için, büyük olasılıkla iki orta boy çivi veya iki j-kanca kullanmak isteyeceksiniz. Tuvalinizin eğri bir şekilde sarkmamasını sağlamak için mükemmel şekilde hizalandıklarından emin olun. Kanvasınızı asın ve ardından düz bir şekilde asılı olup olmadığını kontrol etmek için bir su terazisi kullanın.
 4. Daha Fazla Stabilite için Testere Dişi Braketi kullanın. Daha fazla stabilite istiyorsanız, kanvasınızın arkasına bir testere dişi braketi de takabilirsiniz. Kanvasınızın üst kısmını ölçün ve merkez noktasını işaretleyin. Ardından, testere dişi desteğini kanvasınızın ortasına yerleştirin ve desteğin her iki tarafına vidalayın. Bir çekiçle duvara bir çivi takın ve testere dişi braketini çiviye asın.

Galeri Duvar Düzeni Fikirleri

Büyük kanvas baskılar, bir galeri duvarına harika bir ektir. Bu büyük fotoğraf baskıları, bir oturma odasındaki büyük bir galeri duvarının odak noktası olarak işe yarar. Ya da sadece iki veya üç kanvas baskı içeren küçük bir galeri duvarı oluşturabilirsiniz.

Erkek ve kadın duvara baskı

 Ev Dekorasyonu banner reklamı

Kişiselleştirilmiş duvar sanatınızla benzersiz bir galeri duvarı oluşturmak istiyorsanız, bu ipuçları size yardımcı olacaktır:

Düzeninizi Seçin

Yatay veya dikey kanvas baskılar arasından seçim yapın. Dikey büyük kanvas baskılar, yüksek tavanlı bir odada iyi sonuç verir. Yatay baskılar, bir masa veya şömine rafının üstündeki boşluğa tam oturur. Kanvas baskılarınızı sipariş etmeden önce alanı dikkatlice ölçtüğünüzden emin olun.

Farklı Boyutlu Baskılar Kullanın

Büyük kanvas baskılarınızı farklı boyutlarda ve ortamlarda çeşitli baskılarla eşleştirin. Büyük tuvalinizi, fotoğraf veya alıntı içeren asılı bir tuval baskısıyla eşleştirmeyi deneyin. Ayrıca galeri duvarınıza çerçeveli dijital fotoğraflar da ekleyebilirsiniz. Tek tip bir görünüm için, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınız ve kanvas baskılarınız için aynı renkli çerçeveleri kullanmayı düşünün.

Bir Tema Seçin

Galeri duvarınız için bir tema belirleyin. Bir dizi aile fotoğrafı mı yoksa manzara resimleri mi kullanmak istiyorsunuz? Bir tema seçmek, galeri duvarınızda kullanacağınız duvar sanatını planlamanıza yardımcı olacaktır.

Yerleşiminizi Planlayın

Fotoğrafları asmaya başlamadan önce yerleşim planınızı planlayın. Fotoğraflarınızı ve sanat baskılarınızı yere yerleştirin ve size uygun bir düzen elde edene kadar bunları düzenleyin. En büyük, odak noktası parçalarınızla başlayın ve daha küçük parçalarınızı bunların etrafına yerleştirin. Büyük ve küçük baskılar içeren asimetrik bir yerleşim planını tercih edebilirsiniz. Veya merdiveninizde bir galeri duvarı oluşturuyorsanız, çapraz bir düzen sizin için iyi sonuç verebilir.

Şömine mantel üzerinde renkli galeri duvarı

Galeri Duvarınızı Ev Dekorasyonu ile Eşleştirin

Galeri duvarınız için kişiselleştirilmiş ev dekoruyla iyi eşleşen parçaları seçin. Örneğin, oturma odanızda tek renkli mobilyalar varsa, uyumlu siyah beyaz kanvas baskılar oluşturmayı deneyin. Veya mobilyanıza tamamlayıcı renklerde sanat baskıları seçin.

Son düşünceler

En sevdiğiniz portrelerden birini veya bir resim kolajını sergilemek için mükemmel bir yol arıyorsanız, büyük bir kanvas sanat baskısı deneyin. Daha geniş formatlı resimler sipariş etmek isterseniz, büyük fotoğrafları nasıl yazdıracağınıza bakın.

Büyük bir kanvas baskı, hem kendi başına hem de bir galeri duvarının parçası olarak göz alıcı görünüyor. Ayrıca yaratıcı olabilir ve en sevdiğiniz fotoğraflardan tonlarca içeren bir kolaj yapabilirsiniz. Kendi kanvas baskı yaratımınızı yapmak istiyorsanız, mevcut tüm farklı büyük kanvas baskı boyutlarına göz atın ve güzel baskınızı tasarlamaya başlayın.Source link

Bir cevap yazın