Evinize Teslim Edilen En İyi 5 Mobilya

Mali yılın neredeyse sonuna geldi, bu da mutlak bir pazarlık için büyük ev eşyaları satın almanın harika bir zaman olduğu anlamına geliyor. Alışveriş kolay (ve eğlenceli) kısımdır, ancak küçük VW Polo’nuza bir yatak odası takımını nasıl yerleştireceğinizi bulmaya çalışmak gerçek bir baş ağrısı olabilir.

Airtasker tarafından yapılan mobilya taşıma ve teslimatı

Mobilyaları evinize teslim ettirmek harikadır, ancak çoğu yerde bırakılması için yüksek bir ücret alınır. Hatta bazıları bir montaj hizmeti sunar, böylece parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmaz.

En iyi kararı vermenize yardımcı olmak için en iyi 5 mobilya mağazasını maliyetler, gizli ücretler ve zamanlama açısından karşılaştırıyoruz. Ancak başlamadan önce, Airtasker’ın da size yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

Esnekliği, düşük maliyetli ve tam hizmet yaklaşımını seven insanlarla, mobilya toplama, teslimat ve montajın Airtasker’daki En İyi 5 görevde yer alması şaşırtıcı değil.

Size bir fikir vermesi için, işte Airtasker maliyetleriyle ilgili bazı tahminler:
Mobilya montajı
– En sık kullanılan tutar 50 $
– Ortalama tutar 78 $

Mobilya Teslimi
– En sık kullanılan tutar 50 $
– Ortalama tutar 83 $

İşte maliyetler, gizli ücretler ve zamanlama açısından ilk 5 mobilya mağazası

ikea mobilya sydney tempe mağazası

1. IKEA
Düşük maliyetli binlerce ev aksesuarıyla bu İsveç mega mağazası, Willy Wonka Fabrikası gibi, yalnızca yetişkinler için. Labirentten ilham alan mağaza yapısı, satın almayı düşünmediğiniz ürünlerle kasaya ulaşmanızın garantili olduğu anlamına gelir. Peki hepsini eve nasıl götüreceksin?

IKEA, en kapsamlı hizmet tekliflerine sahiptir, ancak A’dan B’ye bir şeyler almak için, sizin için neler yapabileceklerini burada bulabilirsiniz:

Bir minibüs ayırtın
GoGet ile bir ortaklıkta saat başı bir kamyonet kiralayabilirsiniz, ancak bazı sorunlar vardır, örneğin 500 $ depozito gibi.

Maliyet üyelik türüne bağlıdır, ancak başlangıç ​​olarak saatte yaklaşık 13,90 ABD doları artı kilometre başına 0,40 ABD dolarıdır. Diğer bir deyişle, Ikea Tempe ve Sydney CBD’den, eşyalarınızı 2 saat içinde eve götürmek için yaklaşık 27.80 $ + 3.72 $ = 31.52 $.

Eve teslim
Ikea aracılığıyla teslimat, haftanın yedi günü mevcut olan ertesi gün bir hizmettir. Ancak maliyetler bulunduğunuz yere bağlıdır. Örneğin, Ikea Tempe’den Bondi’ye minimum 89 dolar, daha büyük teslimat (5m2’nin üzerinde) ek ücret alıyor.

Taşınıyorsanız veya tadilatlarınızı yeni bitirdiyseniz, Airtasker’in En İyi 5 Hareketli İpucuna göz atın.

Montaj
Mobilyalarınızı monte ettirmek için Ikea, Install2u ile ortaklık kurdu. Aşağıda belirtildiği gibi bir dizi farklı ücretleri vardır:

– Çağrı ücreti: 35 $ (kaç öğe olursa olsun)

– Ambalajın çıkarılması / bertaraf edilmesi: 15 $

– Öğeleri bir araya getirmenin maliyeti dört gruba ayrılır:
Grup 1: 20 $ (örneğin sehpa, ofis koltuğu, ayna)
Grup 2: 45 $ (örneğin komodin, kitaplık, masa)
Grup 3: 70 $ (örneğin çekyat, bebek karyolası, 6+ çekmece)
Grup 4: 95 $ (örn. Çekmeceli yatak, ranzalar, L şeklinde kanepe)

Alternatif olarak, IKEA Mobilyaları Nasıl Taşınır konulu Airtasker blog gönderisine bakabilirsiniz.

Alışveriş ve teslimat
IKEA ürünlerinizi satın alıp evinize veya iş yerinize teslim edebilir. Bu hizmet 99 dolardan başlıyor.

2. Domayne
Domayne’in tasarım tutkusu vardır ve hem teslimat hem de montaj hizmetleri sunar. Buradaki iyi haber şu ki, Domayne’de satılan çoğu ürün tamamlandığından, bir araya getirilmiş bir şeye ihtiyacınız olmayacak.

Teslimat
Pazartesiden cumartesiye 79 dolarlık sabit bir ücret.

Montaj
Montaj hizmetinin sadece pazartesiden cumaya 85 dolar olduğunu, ancak belirtildiği gibi muhtemelen ihtiyacınız olmayacağını belirtmek önemlidir. Örneğin, 4 parçalı bir yatak odası paketi, yalnızca çekmeceler ve komodinler hazır olduğu için yatağın bir araya getirilmesine ihtiyaç duyar.

3. Özgürlük
Bu ulusal ev ve bahçe mağazasının web sitesinde çok az bilgi var, bu nedenle daha fazla ayrıntı için yerel Freedom mağazanızı aramanız gerekecek.

Teslimat
Özgürlük evinize teslimat yapabilir, ancak hafta sonları daha fazla ücret alırlar. Kaba bir fikir olarak, üç parçalı bir yatak odası grubu, Pzt-Cum minimum 90 $ ve hafta sonları 109 $ ‘dır.

Montaj
Montaj size yaklaşık 80 dolara mal olacak. Bu, evinize götürmek ve kurmak için 170 $ ‘a baktığınız anlamına gelir.

4. Fantastik Mobilya
Bu pazardaki durgunluk, ulusal olarak 70 mağazaya kadar mega tedarikçiye dönüştü, rekabetçi bir teslimat oranı sunuyor ancak montaj hizmeti sunmuyor.

Teslimat
Sadece 65 $ ‘lık düşük teslimat maliyeti açısından harika, marka adlarına sadık kalıyorlar. Öğeler pazartesiden cumartesiye bırakılabilir.

5. Ahmet Scali
Avustralya’nın en büyük salon ithalatçılarından biri olan Nick Scali, metro bölgelerinde iki gün içinde hem teslimat hem de montaj hizmeti sunuyor.

Teslimat
En büyük düşüş, fiyatlandırmanın ‘ürün başına’ olması ve bu da artabilir. Örneğin, bir yatak odası grubu 90 dolara mal olacak, ancak aksesuar eklemek istiyorsanız ek 35 dolara mal olacak.

Ayrıca, teslimatta kabul edilen sadece nakit ve banka çeki ile minimum teslimat ücreti 75 ABD dolarıdır. Kredi kartları 48 saat önce kabul edilir ancak telefonla değil sadece mağazada kabul edilir.

Montaj
Nick Scali teslimatta bir prim alırken, gümüş bir astar var – yeni mobilyaları sizin için ücretsiz olarak paketinden çıkaracak ve bir araya getirecekler.

Bununla birlikte, tüm ambalajlar mekanda bırakılmıştır, yani temizlemeniz gerekir!

Airtasker ile satış sonrası hizmetlerin tercih ettiğiniz mağaza tarafından sunulup sunulmayacağı konusunda endişelenmenize gerek yok. Bir Airtasker, ek maliyet olmadan stressiz bir deneyim haline getirmek için doğru zamanda orada olabilir.

Eğer ikna olmadıysanız IKEA’ya gitmiş bir bayanla ilgili Hafta Sonu Notları hakkındaki bu makaleye göz atın, sevdiği ama eve nasıl getireceğinden emin olamadığı ve hafta sonunun bir gününü koyarak onu harcamak istemediği bir şeyi görün. birlikte.

Bir cevap yazın