Evinizi boyamaya hazırlamak için ipuçları

Yeni bir boya tonu canlandırıcıdır ve bir hafta sonu evinizin değerini artırabilir. Bununla birlikte, DIY boyamayla uğraşmadan önce genellikle kaçırılan hayati bir adım hazırlıktır.

Eğer düzgün bir şekilde resim yapmaya hazırlanmazsanız, bir Ninja Warrior yarışmacısından daha fazla çaba harcayabilirsiniz.

Boyama hizmetlerinde renk seçimi ve boyama araçlarından daha fazlası vardır. Çok gibi esnaf hizmetleri, bir fırça elinize almadan çok önce bazı planlama temellerini izlemeniz gerekir.

İşte evinizi boyamaya hazırlamak için bazı ipuçları

1. Hava tahminini kontrol edin

Nem, havada nem veya yağışlı havalarda boyanın kuruması daha uzun sürer. Boyama en iyi günler kuru ve sıcak olduğunda yapılır.

Karıncalar istila taktiklerini uyguluyorsa, yolda kötü hava olup olmadığını kontrol etmek için iyi bir zaman ayırın.

2. Bir boyama yeşil odası hazırlayın

Bir sahne ve hazırlık istasyonu olarak, boyadığınız yere yakın bir alan oluşturun. Boyanızı ve aletlerinizi saklayın, boyama tepsilerinizi ve kaplarınızı doldurun ve o alanda temizleyin.

Temizleme solüsyonlarınızı, yedek tepsilerinizi, kovalarınızı, suyunuzu ve bol miktarda yedek paçavra ve örtülerinizi hazır bulundurun. Bir masa ve sandalyeler, boya hazırlamak için ve ara vermek istediğiniz zamanlar için de faydalı olacaktır.

Boyama hazırlığı

Oturma ve hazırlık istasyonunuz için kullanmak üzere bir iskambil masası ve katlanır sandalyeler için alışveriş yapın, çünkü dağınık olabilir.

3. Mobilyaları taşıyın

Depo olarak kullanacağınız bir alana karar verin ve ardından eşyalarınızı oraya yeniden yerleştirin. Bu, en sevdiğiniz mobilya parçasını kazara yeni bir özellik rengine sahip olmaktan kurtarır. Taşınması zor olan büyük mobilyalar eski çarşaflar veya plastikle kaplanabilir.

4. Mevcut kusurları kontrol edin

Yeni bir kat uygulamadan önce dökülen veya yontulmuş boyanın kazınması ve zımparalanması gerekir. Sıva ve zımparalama işlemiyle rafine etmeden önce su sızıntısı sorunu olmadığından emin olmak için duvarlardaki çatlakları araştırın.

5. Daha ince ayrıntılara hazırlanın

Maskeleme bandı boyama kılavuzu

Kesmeyi bilmiyorsanız, boyamadan önce kornişlerde ve süpürgeliklerde koruyucu bir bariyer olarak maskeleme bandı kullanın.

Işık düğmelerinin ve güç noktalarının kenarlarını maskeleme bandı ile kapatın ve boyamadan önce tüm hantal ışık bağlantılarını çıkarın.

6. Alanı koruyun

Zemine kanvas damla tabakalar uygulayarak dökülmeleri veya sıçramaları önleyin.

7. Satın almadan önce deneyin

Boya Renkleri

Zor kazandığınız parayı büyük bir kutu boya için harcamadan önce denemek için küçük bir kap satın alın. Boya genellikle uygulandıktan sonra farklı görünür ve rengini biraz değiştirmeniz gerekebilir. Bu, bunu minimum maliyetle yapma şansı sağlar.

Renge karar verdiğinizde, ne kadar satın alacağınızı bilmeniz için boyadığınız alanı ölçmeniz gerekecek. İşte Bunnings’ten yardımcı olacak bir boya hesaplayıcısı.

Boyamaya hazır olduğundan emin değil misin? Bunun yerine Airtasker esnafımızdan bazı boyama hizmetleriyle sözleşme yapın.

Bir cevap yazın