Evinizi Satarken Ev Hazırlama İpuçları

Mevcut emlak piyasasından yararlanmayı düşünüyorsanız, evinizin şu anda kendini nasıl gösterdiğini düşünmek önemlidir. Potansiyel alıcıların duygusal duygularına hitap etmeyi hedeflediğinizde, ev sahneleme tüm farkı ifade edebilir.

Evinizi düzenlemek büyük bir fark yaratabilir Açık artırma gününde birkaç teklif sahibinin onunla savaşmasını umduğunuzda. İşte evinizi satarken ev hazırlama ipuçlarımız:

Sokak itiraz
Muhtemelen hepsini daha önce duymuşsunuzdur ama insanlar bir dakikadan kısa bir süre içinde bir evi sevip sevmediklerine karar verirler… Yani bu, kapıdan içeri girmeden önce olumlu veya olumsuz bir duyguya sahip oldukları anlamına gelir.

Evinizin birinci sınıf göründüğünden emin olmak için garaj yolunu püskürtmeyi, evinizin ev numaralarının olduğunu, yeşilliklerle şık göründüğünü ve herhangi bir dış cephe boyasının yapıldığını düşünün.

ev-evreleme-sokak-manzarası


Kaynak: Yeni inşa ediyorum

Dağınıklığı ortadan kaldırın
Bir görüntülemede evinizden geçen yüz kadar insan olabilir, bu nedenle etrafta dolaşmayı kolay bulmaları önemlidir. İnsanlar ayrıca düzensiz bir ev görmek istemezler ve dağınık olmadığını düşünseniz bile, bu dürüst bir arkadaştan başka bir fikir almak güzel.

Temizlik
Dağınıklığı ortadan kaldırdıktan sonra, evi temizlemeniz gerekecek. Evinizi en iyi duruma getirmek için haftalık düzenli temizlikten daha fazlası gerekir. Ev temizliğiniz için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun.

Nötr Tutun
Parlak renkli duvarlarınız var mı? Potansiyel alıcıları çabucak erteleyebileceğinden, tonunu azaltmayı düşünebilirsiniz. Bu, hala bir veya iki özel duvarınız olamayacağı anlamına gelmez.

10_Simple_Home_Staging_Tips_Every_Seller_Should_Know


Kaynak: Bobvila

Boyama
Salon veya banyonuza en son ne zaman yeni bir kat boya verdiniz? Rengi güncellemek onu daha parlak hale getirebilir ve taze görünmesini sağlayabilir. Sınırlı bir bütçeniz varsa, burası harcanması gereken yerdir.

Zamanında kısa veya biraz yardıma ihtiyacın varsa, Airtasker’daki ev resmini dışarıdan temin edebilirsin.

Kişiselleştirmeyi kaldırma
İnsanların evinizde yaşamayı hayal etmesini istiyorsunuz, bu nedenle sizin ve ailenizin eşyalarını ve resimlerini kaldırmak mantıklı olacaktır. Bunları kolayca manzara görüntüleriyle değiştirebilirsiniz.

Mobilya
Kanepeniz giymek için biraz daha kötü görünüyorsa veya bir odayı tamamlamak için fazladan mobilyaya ihtiyacınız varsa, diyelim ki yemek odası. Birkaç aylığına mobilya kiralayabileceğiniz çok sayıda ev sahneleme şirketi var. Açık görüntülerde harika görünmesi için tüm evinizi şekillendirmeye bile yardımcı olabilirler.

Yeni Keten
Bu önemli görünmeyebilir, ancak banyoda düzgünce katlanmış güzel yeni görünümlü havlular veya yatakta temiz çarşaflar olması, insanların evinizi nasıl algıladıklarını gerçekten değiştirebilir.

Boşlukları gizleme
Dağınıklığı dolaplarda, gardıropta veya barakada saklamayı mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün, insanlar bakacak – sonuçta insanlar meraklıdır.

Denize girme
Evinizde ‘The Block’a gitmek ve yemek sahneleri sahnelemek cazip gelse de, çok doğal olmayan bir yaklaşımdır. Gerçekten istediğiniz şey (giyim dünyasında da söyleyebileceğiniz gibi) zahmetsizce şık. Bu, onu davetkar, yaşanmış, doğal ve evin her zaman harika görünmesini sağlamak anlamına gelir.

ev sahneleme ipuçları yemek odası


Kaynak: Nicashomes

Açık havada
Arka bahçeniz neredeyse içeriden daha önemlidir (daha fazla değilse – bazen). Genç ailelere sahip potansiyel alıcılar için çim ve çocuklar için oyun alanı çok önemlidir. Ancak alıcı kim olursa olsun temiz ve düzenli görünmelidir. Yapılması gereken çok iş varsa ve çitleri açmak, olukları temizlemek ve açıklıklar için düzenli olarak çim biçmek için yardıma ihtiyacınız olabilir.

bahçe-ev-sahneleme-ipuçları


Kaynak: Bruce Angels

Bir cevap yazın