Evinizi Yaza Hazırlamak İçin İpuçları

Yaz, daha sıcak havası ve daha uzun günleriyle zaten bizimle dalga geçiyor. Ancak yaza hazır olsanız da eviniz olmayabilir.

Pazen çarşafları değiştirmek harika bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak yaz aylarında yenilenmiş bir ev için bu ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun.

Döşeme değişiklikleri

Bu yünlü kilimlere yazın ihtiyacınız olmayacak, sarılmayacak ve rahat bir his yaratmak istediğiniz kış aylarında saklayacaksınız.

Aynı zamanda profesyoneller tarafından halıyı iyice temizlemek ve tüm tozu almak ve yeni gibi görünmek için iyi bir zaman.

İskandinav tasarımı

Aydınlatma

Daha güçlü güneşin pencerelerden içeri girmesiyle eviniz daha şimdiden daha sıcak olacaktır, bu nedenle sıcaklığı düşürmek için ışıkları minimumda tutun. Dimmerler takılı değilse, bu işi sizin için yapması için bir tamirci kiralama fırsatı olabilir.

Eklenen bonus: Elektrik faturanız azalacak ☺

Bitkiler

banyo-yeşillik

Eve yeşillik eklemek, dışarıyı içeri sokmanın anlık bir yoludur. Her şeyin taze görünmesini sağlar ve yeterli bütçeniz varsa, asma tavan kaplarından dikey bir bahçe kurmaya kadar sonsuz seçenek vardır.

Düzensiz

Evinizin bir şeylerle bu kadar çabuk darmadağın olması gariptir, bu yüzden birikimi azaltmak için sezonluk bir yapılacak işi yapmalısınız. Bazı şeylerden ayrılamıyorsanız, onu yeniden kullanmanın yaratıcı bir yolunu düşünün veya kısa vadede bakması için bir arkadaşınıza bırakın.

Sinek ekranlarını onarın

Yazla ilgili belki de tek can sıkıcı şey, eve girmenin bir yolunu bulan sivrisinekler ve diğer böceklerdir. Sorun haline gelmeden önce sineklikler takın veya mevcut ekranlardaki delikleri onarın. Bu şekilde serin yaz gece esintisinden kurtulabilirsiniz.

Kış kıyafetlerini topla

Tüm kazakları, ağır ceketleri ve botları kaldırmanın zamanı geldi. Bu yaz onlara ihtiyacınız olmayacak, ayrıca yaz aylarında düzenli olarak giyeceğiniz eşyalar için fazladan yer açacak.

Bahçe bakımı

kağıt vinç imalatları

Bahçenizi sıcak bir yaz boyunca sağlıklı tutmak, buradaki en büyük zorluğunuz olacaktır.

Kökleri sulamak (yaprakları değil) çok önemlidir ve su tutmaya yardımcı olması için su kristalleri kullanmayı düşünün. Sulamaya ek olarak, düzenli aralıklarla kompost eklemek veya saksı karışımı, zararlılarla ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olacaktır.

Havuzunuzu en iyi şekle getirin

Bahçeden bahsederken yüzme havuzunu unutma. İnsanların yüzmeye hazır, sağlıklı bir hale gelmesi için sevgi ve ilgiye ihtiyacı var.

Doğru pH seviyesini korumak önemlidir ve havuz mağazasına bir numune götürmek en iyisidir, burada güvenli tutmak için doğru kimyasal karışımını önerebilirler. Ayrıca yaprakları düzenli olarak toplamayı unutmayın.

Açık hava eğlence alanınızı güncelleyin

Eğlence alanınızın biraz yüz germesine mi ihtiyacı var? Sandığın kadar zor değil. Basit bir masa üstü ile bir bar eklemek harikalar yaratabilir, ayrıca dahili bir barbekü alanı, tezgah oturma yeri, asma bitkileri ve daha fazlasını düşünün.

asılı bitkiler

Halihazırda dış mekan mobilyalarınız varsa, son 12 aydaki hava, taze bir cila veya boyaya ihtiyacı olduğu anlamına gelebilir.

bar

Bununla birlikte, bir dış mekan salonu veya yemek takımı satın almak istiyorsanız, DIY palet mobilyalarını düşünün. Şu anda kolay, ucuz ve çok revaçta. Ancak bir DIYer değilseniz, parmağınızı bile kaldırmanıza gerek kalmaması için onu sizin için bir araya getirebilecek bir Airtasker var.

Bir cevap yazın