Evinizin kokusunu Temizlemeden Yardımcı Olacak Yiyecekler

Napisan ve Spray n ‘Wipe gibi ev temizliğinde güvenmeye başladığımız temizlik ürünlerinin her zaman var olmadığına inanmak zor. Bu modern ürünler karmaşık kimyasal kombinasyonlardan oluşur, ancak bazı yiyeceklerin benzer kimyasal reaksiyonlar üretebileceğini biliyor muydunuz?

Esas olarak asit seviyeleri ile ilgilidir, aynı zamanda tuz gibi gıdalarda bulunan doku ve örneğin kabartma tozu ve sirke gibi ürünler arasındaki reaksiyonlar ile ilgilidir.

Limon, kabartma tozu ve sirke temizlik için mükemmeldir, ancak soğanın, şifalı otların, çayın, greyfurtun ve tuzun da evi parlak görünmesini sağlamak için kullanılabileceğini keşfettik.

Aşağıda, Evinizi Temizlemenize Yardımcı Olacak Yiyeceklerin bir listesi bulunmaktadır:

1. Soğan

soğan ev temizliği airtasker

Mangalda her zaman bir fakir soğan doğramak için kalır, ancak evin içinde de kullanılabilir. İşte birkaç yol:

– Polonya metali: Musluklarda ve diğer metal armatürlerde, doğranmış çiğ soğan ve eşit miktarda su ile nemli bir bezle karışımı kullanın ve ovun. Daha sonra durulayın.
– Pas: bıçağı bütün bir soğana batırın ve birkaç dakika bekletin
Boya kokuları: Soğanları dilimleyin ve kokuları emmesi için bir kaseye biraz su koyun. Mümkünse ideal olarak bir gecede bırakın.
– Temiz barbekü: En kötüsünü gidermek için soğanı bir fırça ile fırçalayın. Daha sonra yarım soğanı kullanarak barbeküyü kapatın ve soğanı ızgarada gezdirin.

2. Otlar

Şifalı otlar, yemeklerinize lezzet katmak için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda ev temizlik rejiminize de eklenebilir. Biberiye, kekik ve nane ile güzel uçucu yağlar yaratmaktan daha fazlası; Limon otu ve nane gibi otlar harika kullanımlara sahiptir.

otlar ev temizliği airtasker

Limon otu, sirke ile spritz şişesine konarak camı temizlemek için kullanılabilir. Sadece aynalara veya cama püskürtün ve silerek temizleyin. Limon otu karışımını temizlemek için vazoların dibinde de bırakabilirsiniz.

Nane, harika bir doğal haşere kontrolüdür. Evin etrafında kullanmak sizi karıncalara ve sivrisineğe karşı koruyacaktır.

3. Çay

Tanik asitli çay, ahşap, alüminyum ve küf kokularını temizlemede harikadır.

Çay

Zemin temizleyici
Pek çok zemin temizleyicide bulunan sert kimyasallar parke zemine zarar verebilir, ancak siyah çay mükemmel bir alternatiftir. Doğal koruma ve parlama kabiliyetini sağlayarak, döşemenizin ömrünü uzatacaktır.

Zemini bir bez / ped paspas kullanarak silmek için aşağıdakileri yapmanız gerekecektir:
1. Bir demlik çay yapın ve kovaya koyun
2. Paspas koyun ve fazla sıvıyı çalın (kendinizi korumak için ellerinizi kullanıyorsanız eldiven giyin)

Dış mekan mobilyalarının kokusunu gidermek
Ahşap veya hasır mobilyalarda çay, sert güneşin çıkardığı tanenlerin yerini alacak, bu da güzel kahverengi ahşap görünümünü tam potansiyeline geri getireceği anlamına geliyor.

Temizlemek için güçlü bir demlik çay hazırlayın ve sıcak suyla dolu kovanın yarısına dökün, karışıma bir süpürgeye daldırın ve mobilyaların üzerine hafifçe fırçalayın. Durulamaya gerek yoktur.

4. Greyfurt

greyfurt ev temizliği airtasker

Portakalın meyvemsi kokusuna bir alternatif olan greyfurt mükemmel bir ikamedir ve belki de en iyi kullanımı tuzla birleştirildiğinde banyo fırçalamasıdır. Yapmanız gereken tek şey, greyfurtu ikiye bölmek ve bol miktarda tuz serpmek ve o dirsek yağını çalıştırmaktır.

5. Tuz

tuz yığını

Grenli dokusu ve daha yüksek bir sıcaklığa kadar ısıtılabilme özelliği ile çeşitli şekillerde kullanılabilir, ancak burada bulduğumuz birkaç yararlı şey var.

Süngerleri tazeleyin: Kullandıktan sonra süngerleri tuz ve su solüsyonuna batırın ve onları temizleyin ve kokulardan arındırın.

Halı lekeleri: Yarım bardak tuz ve 2 yemek kaşığı sirke macunu kullanarak halıya sürün, kurumaya bırakın ve ardından vakumlayın.

Başka ipucunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin

Bir cevap yazın