Faturalarınızı Arttırmadan Nasıl Sıcak Kalabilirsiniz?

Duymadıysanız, Antarktika Girdabı çarparken sıcaklığın düşmeye ayarlandığını. Eyaletteki mağazalar son ısıtıcı stoklarına inerken, yeni bir ısıtıcı için çatal atmadan, elektrik veya gaz faturamı artırmadan nasıl sıcak kalacağımı düşündürdü.

950037-ae71c0a2-f2a3-11e4-9134-cf9443e7fd03


Kaynak: Daily Telegraph

İşte bu Antarktika Girdabı sırasında sıcak kalmanın bazı pratik (ve bazıları pratik olmayan ama eğlenceli) yolları:

Bir gösteriye git
Nerede yaşadığınızın bir önemi yok, yakınınızda Cumartesi (veya herhangi bir) gece müzisyenleri ağırlayan yerel bir canlı müzik mekanı var. Bu yüzden dans ayakkabılarınızı çıkarıp geceleri kalkıp dans ederek ısınmayı unutmayın.

Meşgul olun ve para kazanın
Evden (veya ofisten) çıkın ve ister teslimat yapıyor, ister eve taşınmasına yardımcı olun, ister tamirci becerilerinizi iyi bir şekilde kullanın, Airtasker aracılığıyla görevleri tamamlayın – para kazanmanın ek faydasıyla sıcak kalmanın birçok yolu vardır.

Airtasker evden mobilya taşıma

Görevlere göz atarak yerel bölgenizde mevcut görevler sunarak başlayın.

Aktif kalmak
Koşuya çıkın, futbolun etrafında tekmeleyin veya bir dans partisine gidin – kanın etrafına pompalayarak aktif kalmak, sağlığınızı korumanın ek bonusuyla anında ısınmanızı sağlar.


Kaynak: ABC

Ve dansa meraklı olanlar için, No Lights No Lycra, sadece dans etmeyi sevenler için rahat bir serbest dans dersi. Rezervasyon yapmanıza gerek yok, sadece sallayın.
Dans dersleri Pazartesi (Adelaide, Bondi, East Brunswick, Darwin) Salı (Perth, South Yarra), Çarşamba (Footscray), Perşembe (Perth, Newtown, Gold Coast) ve daha birçok gece ve mekanda verilmektedir.

Tüylü bir arkadaşla kucaklaşır
Bir köpeğiniz veya bir kediniz varsa (veya ödünç alabilirseniz) onunla koltuğa sarılın veya ayağınızın üstüne koyun; birbirinizi sıcak tutacaksınız 🙂

tatil cankurtaran airtasker

Lezzetli ikramlar
Kurabiye veya nefis bir somun ev yapımı ekmek gibi en sevdiğiniz ikramları pişirin. Sadece karnınız dolu olmayacak, aynı zamanda evinizi ısıtacak ve ilahi kokmasını sağlayacaktır.

fırında


Kaynak: Squarerootofpie

Fırıncı değil misiniz? Sıcak çikolata (veya iki veya üç) ile kendinizi şımartmanın keyfini çıkarın. Nutella ve süt kullanarak ekstra lezzetli hale getirin.

nut4


Kaynak: Herviewfromhome

Kaynak: Buzzfeed

Ve tatlı biri değilseniz, herhangi bir bitki çayı veya sıcak suda biraz limon sıkarak sizi içten dışa ısıtın.

DIY
Kapıların altında büyük bir soğuk hava akımı varsa, ısıtıcılara para harcamanın bir anlamı yok. Bir kapı çekme tapası satın alarak veya Spotlight’tan bir miktar malzeme alıp birlikte diktikten sonra pirinçle doldurarak kolayca bir tane yapabilirsiniz.

IMG_1452


Kaynak: Creative Savvy

Cam pencereler başka bir ısı emicidir ve tek bölmeli camınız varsa, ısıyı korumak için panjurlarınız veya tercihen malzeme perdeleriniz olduğundan emin olun. Standart olmayan bir bedeniniz varsa, çarşafları / battaniyeleri geri dönüştürün ve daha kalın perdeler yapın.

Mum ışığı
Hediye olarak aldığınız ve dolapta toz toplamaya bıraktığınız mumları kullanma zamanı. Havadaki soğuk ısırığı alacak, nem birikimini azaltacak, güzel kokacak ve biraz eski zaman romantizmi de katacak.

Candle_candle_light_4010


Kaynak: Artsygal

Bu kış sıcak kalmanın başka ucuz yollarınız varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Not: Umarız sıcak kalırsınız.

Bir cevap yazın