Fayanssız banyolar. Bir banyonun duvarlarını döşemeden örtme fikirleri

Banyodaki karo her zaman mükemmel bir kaplama olmuştur: Su geçirmez, ekonomik, dayanıklı ve çok yönlü.

Muhtemelen her zaman olacaktır, ancak bu olmadığı anlamına gelmez bir banyonun duvarlarını örtmek ve süslemek için diğer alternatifler.

Boyamadan duvar kağıdına ve ahşap veya beton gibi diğer malzemelerden geçmek de günümüzde kullanılmaktadır. banyoların duvarlarını fayanssız örtün.

Bana katılın ve bu fikirleri keşfedin bir banyonun duvarlarını fayanssız, döşemeden örtünhazırladığım.

Ahşap ve boya

Ahşap ve boya ile kaplı fayanssız bir banyo

Factory HomeStaging stüdyo projesi ve fotoğraf

Mükemmel bir şekilde bir araya gelen ve çok çeşitli yüzeyler ve olası kombinasyonları sayesinde her alan için uygun ortamlar oluşturan iki malzeme. Plastik boya su geçirmezdir ve günümüzde neme karşı özel olarak bu ortamlar için oluşturulmuş ahşapları da bulabiliyoruz.

Beton ve çimento

Döşemesiz banyolar: Çimento ve beton

Tasarım ve fotoğrafçılık Jefta Offerman

Ham, cepli, cilalı, lekeli … Yüzey olarak beton, farklı banyo tasarımları oluşturmak için aralarından seçim yapabileceğimiz kendi küçük yüzey menüsüne de sahiptir.

Bu çizgilerin yukarısında gördüğümüz gibi, aynı çimento gibi, şaşırtıcı bir şekilde son zamanlarda çok moda olan gözenekli ve emici bir malzeme.

Mikro çimento

Döşemesiz banyolar

Evden Fotoğraf Hikayeleri | Instagram (@historiasdecasa)

Betona benzer bir cilaya sahiptir, ancak mikro çimento, minimalist banyolar da yaratabilsek de, kaba ve endüstriyel bir estetik yaratan duvarlara çok ince bir tabaka uygulanan bir harçtır. Çok çabuk kurur ve diğer harçlar gibi uygulanır, ancak bu kadar ince bir katmana sahip olduğu için dikkatli olmalısınız, uygulandığı taban sert değilse muhtemelen bir yerde kırılır ve kısa sürede birkaç çatlak olur. yüzey tarafından.

Harç ve boya

Boyalı bir banyo

Banyo duvarlarını kaplamak ve kaplamak için herhangi bir çimento türü harç veya hatta yapıştırıcı çimento kullanılır. Ardından, kuruduktan sonra olduğu gibi bırakabilir veya renk ve su geçirmezlik kazandırmak için bir kat plastik boya uygulayabilirsiniz.

Boyalı kağıt

Duvar kağıdı ile süslenmiş bir banyo

Mayte Juberias imzalı banyo tasarımı

Duvar kağıtları, günümüzde fayanssız banyoların tasarımı için yaygın olarak kullanılan çok çeşitli yüzeylere sahip başka bir malzemedir. Viniller, kağıdın üzerinde çok ince bir plastik tabakası olduğundan, onu nemden, lekelerden vb. Koruduğundan ihtiyacımız olan kağıt türüdür.

Duvar resimleri

Duvar resmi ile süslenmiş çinisiz banyo

Pixers tarafından duvar resmi

Duvar resimleri oldukça dekoratif ve sahip oldukları dönüştürücü güç için fiyatı çok fazla yükselmiyor. Banyomuza görsel olarak daha büyük bir boyut kazandırabiliriz.

Paneller 3D

3D panellerle dekore edilmiş fayanssız bir banyo

Atlas Concorde 3d Panel

Bugün, banyonun duvarlarını fayanssız panel haline getirmek için birçok türde panelimiz var. Farklı taklitler, akustik ve termal izolatörler, metal, ahşap, farklı plastikler, hatta kumaş ve dolgu malzemesinden yapılmıştır. Ürün yelpazesi çok büyük ve bize sundukları yüzeyler çok geniş.

Odun

Ahşapla dekore edilmiş fayanssız bir banyo

Mavi İç Mekanların Fotoğraf Tonları

Sadece odun da kullanabiliriz. Ya doğal renklerde ahşapla ya da bu çizgilerin üzerinde banyoda gördüğümüz gibi beyaza boyayarak ya da ahşabın bize izin verdiği herhangi bir şekilde, onu doğal bırakarak ya da boyayarak.

Boya ile

Boyalı bir banyo

Banyo su ve nemin olduğu ve boyanın onunla uyum sağlayamadığı bir yer olduğu için genellikle nadiren kullanılan bir seçenektir, ancak uygun önlemler ve her zaman su geçirmez olan plastik bir boya ile hiçbir şey olmamalıdır. Ayrıca renginden sıkılırsak hafta sonu bir tane daha uygulayabiliriz.

Taş

Fayanssız banyolar

İster taklit şeklinde olsun, ister panelli veya başka bir formatta olsun, doğal taş gibi, var olan çok sayıda taş model de fayanssız banyoları kaplamak için başka bir seçenek.

Tuğla

Beyaz boyalı tuğlalı, eğilmez bir banyo

IKEA Fotoğrafçılık

Banyoyu kiremitle döşemek istemiyorsak kullanabileceğimiz kaplamalardan bir diğeri de tuğla ya da onun taklidi. Boyayabileceğimizin yanı sıra çok çeşitli yüzeylerde mevcut olduğu için birden fazla seçenek sunan orijinal bir kaplamadır.

Ahşap çıtalı

Ahşap çıtalarla kaplı fayanssız bir banyo

Noken projesi – Porcelanosa

Temelde banyoların duvarlarını fayanssız kaplamak için bu seçenek ahşaptır, daha önce görmüştük, ancak burada onunla neler yapabileceğimizi takdir edebiliriz. Bu sadece zemin kaplaması veya tahtalar kullanabileceğimiz anlamına gelmez. Ahşap, hayal edebileceğimiz diğer birçok format arasında son teknoloji bir çıta duvara dönüştürülebilir.

Bakınız: Beyaz ve ahşap banyolar

Doğru önlemler alınırsa, hemen hemen her malzeme bir banyonun duvarlarını kaplamak için kullanılabilir. Doğal olarak, kiremit hala en iyi seçenektir çünkü daha önce de söylediğim gibi, nemi uzaklaştırır, iyi temizler, leke tutmaz, dayanıklı ve dayanıklıdır, ayrıca ucuzdur ve çok sayıda cilaya sahiptir. Yine de, gördüğünüz gibi banyonuzda fayans istemiyorsanız birçok seçeneğiniz var.

Bu malzemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Herhangi bir şüpheniz veya öneriniz var mı? Yorumları okumaktan ve size cevap vermekten mutluluk duyarım.