Fayanssız mutfaklar, farklı ve cüretkar

Bırakın, fayanssız mutfaklar moda olmuş olsa da, bir mutfağı kaplamak için en iyi malzeme fayansdır: Ucuzdur, iyi temizler, çok çeşitli farklı tasarımlar vardır ve neme ve geçişe karşı dayanıklıdır. az malzeme olarak zaman. Bu onu mükemmel bir kaplama yapar.

Bununla birlikte, fayanssız, fayanssız, boyalı veya yarım fayans yarı boyasız mutfakların çok dikkat çeken yeni bir çekiciliği olduğu doğrudur ve giderek daha fazla insan fayanssız bir mutfağa sahip olmayı seçmektedir.

Bu tarz bir estetikle ilgileniyorsanız bana katılın ve hazırladığım bu mutfakları fayanssız keşfedin. İyi not alın ve ilham almaya hazırlanın.

İki gruba ayrılırlar: Karosu boyanmamış veya başka malzemelerle kaplanmış mutfaklar ile yarım kiremit ve yarı boyalı mutfaklar. İlki ile başlayalım.

Fayanssız mutfaklar boyalı ve diğer malzemelerle kaplanmış

Fayanssız mutfaklar için fikirler: Mutfak boyalı şeftali.

Nimú Estudio Projesi | Fotoğrafçılık Jose Luis de Lara

Hepsi beyaz renkte, mutfak cephesi, duvarların beyazı ve ayrıca mutfak dolaplarının beyazıyla güzel bir şekilde birleşen çok çekici bir şeftali turuncusu boyadı. Temizlemeyi kolaylaştırmak için küçük bir eşik bırakıldı, ancak duvarların geri kalanı tamamen karosuz olarak boyandı ve gelenekselin ötesine geçen modern bir estetiğe sahip bir mutfak yaratıldı.

Fayanssız, fayanssız bir mutfak

Fotoğrafçılık Elisabeth Berge

Tamamen gelenekselin dışında fayanssız bir mutfak arıyorsanız, bu iyi bir örnek olabilir. Duvarların yüksekliği dolapsız ve fayanssız bırakılmış ve mobilyaların beyazı ve zeminin ahşabı ile harika görünen zarif ve sofistike grimsi maviye boyanmıştır.

Bakınız: Mutfak mobilyalarının boyanması. Fotoğraflar, öncesi ve sonrası ve fikirler.

Toprak tonlarında bir mutfak

Tostlanmış ve grimsi toprak tonlarında boyanmış bir başka mutfak. Bu durumda, mutfağın önü ahşap taklidi seramik ile döşenmiştir. Kaplamalı eşiğin temizlenmesi her zaman kolay olduğu ve ısıya çok daha dayanıklı olduğu için aslında en mantıklı seçenektir.

Estudio Sincro'dan fayanssız bir mutfak

İç tasarım ve fotoğrafçılık Estudio Sincro

Fayanssız mutfaklar, mutfak oturma odasına açık olduğunda çok iyi çalışır, çünkü daha iyi uyum sağlayabiliriz. Bu diğer açık mutfakta, siyahla birleştirilmiş tamamen beyazı seçtiler. Hiçbir yerde asla başarısız olmayan bir kombinasyon. Beyaz mutfaklar her zaman bir trend olacak.

Beyaz, ahşap ve mermerden yapılmış bir mutfak

Beyaz ahşabın kahramanı olduğu fayanssız başka bir mutfak. Cepheler beyaz mermerle kaplanmıştır, ancak geri kalan yüzeylerin tamamı ahşaptır.

Grimsi yeşil boyalı fayanssız bir mutfak

Fotoğraf @ThuisBijLisette de Thuis Bij Lisette

Mutfağın duvarlarını boyamak için kullanabileceğimiz bir diğer renk grimsi yeşildir. Yeşil ve beyaza boyanmış çinisiz bu mutfakta da gördüğümüz gibi, diğer herhangi bir renk veya malzeme ile birleştiği için her zaman başarılı bir renk

Fayanssız bir mutfak

Bir Zamanlar Ev Fotoğrafçılığı

Gri, beyaz ve siyah, sofistike ve modern bir ortam elde etmek için her zaman iyi bir kombinasyondur; duvarların iki gri tonuyla boyandığı, taburelerde siyahla ve üstündeki lambalarla birleştirilen bu kadar mutfak. Tom Dixon mutfak adası.

Fayanssız, fayanssız bir mutfak

Fotoğrafçılık Wellcome Home

Parlak cilalı beyaz mutfak cephesi ve duvarın geri kalan kısmı çok güzel koyu yeşil bir renge boyandı.

Fayanssız, fayanssız bir mutfak

Emabihor Fotoğrafçılık

Hafif bir toz pembe dokunuşuyla harçla kaplanmış bu mutfak gibi duvarları da renkli bir harçla kaplayabiliriz.

Daha el yapımı bir yüzeydir ve mutfağa, yukarıda gördüğümüz gibi soğuk çini veya düz boyadan daha hoş, büyüleyici bir dokunuş verir.

Mutfak için pembeyi seviyorsanız, burada 17 modern pembe mutfak görebilirsiniz. Ve bazılarının da karoları yok çünkü zamana kadar bırakıldılar.

Beyaz ve ahşap fayanssız bir mutfak

Fayanssız mutfaklar kullanışlı olabilir. Bazen mobilya ve dolaplar neredeyse tüm alanı kaplar ve küçük bir duvar yüzeyi bırakır, bu durumda döşemeye değmeyebilir.

Fayanssız, fayanssız ve lake camlı bir mutfak

Bu seçenekle ilgilenmiyorsanız, mutfakların duvarlarını karosuz, boyanın ötesinde kaplayacak daha birçok malzeme vardır. Bunlardan biri de yaygın olarak kullanılan, diğer mutfaktaki gibi tezgahtan tavana kadar çok çeşitli renklerde mevcut olan lake camdır.

Gri ve beyaz tonlarda terbiye edilmiş bir mutfak

Döşemesiz duvarlar, toprak tonlarında açık gri renkte boyanmış, beyaz mobilyalar ve pencere pervazları duvarlara benzer tonda ancak daha koyu fayanslarla kaplı.

Beyaz döşemesiz bir mutfak

Mutfak pervazının temizlenmesi kolay bir malzeme ile kaplanması pratik olarak gereklidir veya en azından şiddetle tavsiye edilir. Boya birkaç gün içinde bozulur ve en azından tamamen temizlenmesi imkansız olmasa da çok zordur.

Fayans sevmiyorsanız, diğer seçeneklerin yanı sıra mermer, granit veya modern terrazzo gibi taşların yanı sıra daha önce gördüğümüz lake cam veya ayna gibi emrinizde.

Beyaz döşemesiz bir mutfak

Kalan küçük çıplak mutfak yüzeyi kadar bırakıldı ve duvarlar beyaza boyandı.

Mutfaklar yarım kiremit, yarı boyalı

Döşemesiz bir mutfak

Fotoğrafçılık Eski Yepyeni | Instagram (@dabito)

Tıpkı mutfağındaki tasarımcı Dabito gibi, temel mutfak dolaplarının rengi ile duvarlar arasında geçiş yapan nötr tonlarda güzel bir vintage karo ile.

Burada dekoratif seçenekler çoğaltılır. Karonun ve boyanın estetik çok yönlülüğü, sonsuz bitişi ortaya çıkarır. Burada size ilham vermek için hazırladığım bazılarını görebilirsiniz.

Döşemesiz bir mutfak

Pinterest’te görüldü

Konik ve kabartmalı klasik beyaz metro karosu, daha fazla görünüme sahip ve üst kısmı zarif grimsi mavi ile boyanmış.

Bu, bir mutfağı döşemeden dekore etmenin en pratik yollarından biridir, çünkü eşik karolarının temizlenmesi kolaydır ve ısıya boyadan daha iyi direnir, ancak yine de renkle farklı bir dokunuş eklemek için duvarın bir bölümü kalmıştır. .

Döşemesiz bir mutfak

Fotoğrafçılık @Weespaciesinteriors by Wee Spaces studio

Bu diğer mutfak, mobilyanın yüksekliğine kadar pervazın üzerinde güzel bir pembe karo ile döşenmiştir. Gerisi fayanssız, hepsi beyaz.

Gördüğünüz gibi karonun bulunmadığı alan yüksek olduğu için lekelenme tehlikesi taşımıyor.

Başka bir görelim.

Döşemesiz bir mutfak

Tasarım ve fotoğrafçılık: Dreierlei Liebelei Instagram @NadineBurck

Karo ve boya arasında herhangi bir geçiş bitimi olmadan. Hepsi boş. Standart duvarlardan daha büyük ve mat beyaz yüksek duvarlara sahip metro karosu.

Mercan karoları ve boyaları olan bir mutfak

Colombo Serboli stüdyosu, bu küçük mutfağı yarı mercan renginde boyanmış, derzli basit beyaz bir kiremit ile yarı kiremitli veya hareketli derzli, yine herhangi bir geçiş kaplaması olmadan tasarladı.

Beyaz döşemesiz bir mutfak

Mozaik gibi küçük formatta altıgen çini mozaiği ile mutfağın önünü kaplayan ve geri kalanını fayanssız bırakarak beyaza boyanmasını sağlar. Çok çekici bir seçenek.

Üstü fayanssız rustik beyaz bir mutfak

Fotoğraf Bin Dekorasyon Fikirleri

Modern bir rustik kesime sahip bu diğer mutfak, mutfağın genel estetiğine göre sıcak ve rahat bir şekilde, duvarın ortasına kadar mavi seramik bir bordür ve geri kalanı toprak tonunda güzel bir Endülüs karosu spor yapıyor.

Döşemesiz bir mutfak

Pinterest’te görüldü

Diğer bir seçenek de, kesimlerden hoşlanmamanız durumunda bir süreklilik duygusu yaratmak için tezgahın rengine çok benzer bir karo koymaktır.

Döşemeyi ısıdan ve sıçramalardan korumak için duvara yaklaşık 40 santimetre yükseltir, pratik bir mutfak cephesi ve geri kalanını istediğiniz gibi boyarsınız.

Gördüğümüz gibi, size işiniz olana kadar sürecek mutfaklar olduğuna karar verseniz bile, temizlikle baş ağrısından kurtulmak için en azından önünü kapatma seçeneğini düşünün; Fayanssız bu mutfaklarda da gördüğünüz gibi çok sayıda kaplama var, bu da onu daha pratik bir alan haline getiriyor.

Bakınız: 25 Mutfak Duvar Dekorasyon Fikirleri