Feng Shui’ye göre yatak odasını boyamak için 10 mükemmel renk

Feng Shui’yi uygulamak istediğiniz bir yatak odasında boyama yapmak çok önemlidir. Neden? Eh, çünkü Feng Shui dekorunun geri kalanının tasarlanacağı temel budur ve temel yanlış veya uygunsuzsa, bundan sonra ne yapacağınız önemli değildir.

Feng Shui’de, neyi geliştirmeye, bulmaya veya çıkarmaya çalıştığınıza bağlı olarak, yatak odasını boyamak ve dekore etmek için hemen hemen her rengi kullanabilirsiniz.

Ancak, güvenli bir şekilde vurabileceğiniz ve Feng Shui’ye dayalı bir dekorasyon eklemek için iyi bir tabana sahip uygun bir renk arıyorsanız, hazırladığımız diğer renklerin yanı sıra, soğuk değilse daha iyi olan nötr bir tona ihtiyacınız var. şimdi bileceğiz. Biz başladık.

yerküre tonları

Feng Shui'ye uygun toprak renginde boyanmış bir yatak odası

Toprak tonları, bu uygulamayı arayan bir yatak odasına eklemek için mükemmeldir, çünkü bunlar sıcaktır, çiftle ilişkiyi kolaylaştırabilir, rahat ve dingin bir atmosfer yaratabilir, bir Feng Shui ortamı için gerekli özellikler.

Orta tondan hoşlanmamanız durumunda, bu satırların üzerinde gördüğümüz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli var. Ve beğenirseniz buradan satın alabileceğiniz Bruguer Kenia Intermediate Brown rengi mükemmel.

Daha yumuşak, daha nötr bir şey arıyorsanız, toprak tonları arasında da yer alan şu renk ilginizi çekebilir.

Bej

Feng Shui'ye uygun bej boyalı bir yatak odası
Interiorismo Elvira Rubio de Evinize Sığdır

Bej, Feng Shui’ye göre yatak odasını boyayabileceğimiz başka bir karasal renktir. Parlak, sıcak ve rahat, ancak ortalama toprak tonlarından daha dingin.

Hala çok yoğun görünüyorsa ve daha nötr bir şey arıyorsanız, buradan satın alabileceğiniz Bruguer Nepal Bej Soft renk ihtiyacınız olan renktir.

Verde

Feng Shui'ye uygun yeşil boyalı yatak odası
Dulux Fotoğrafçılık

Her türlü yeşili kullanabilirsiniz, ancak güvenli bir tane arıyorsanız, duvarlara çok göze çarpmayan, ancak dingin, saran, zen yumuşak yeşil, neredeyse pastel veya pastel renkler uygulayın.

Ek olarak, yeşil ne kadar açıksa, alanı doyurmadan tekstil ve diğer aksesuarların üzerine koyabileceğiniz diğer renklerin o kadar çok vurgusu Feng Shui’de olmaması gereken bir şeydir.

Başka bir renk görelim.

Yumuşak toprak tonları

Feng Shui'ye uygun yumuşak toprak tonlarında boyanmış bir yatak odası

Fotoğrafçılık @Vanessa Valderrama

Gördüğünüz gibi, yine de sıcak ve davetkar bir renk, ancak bu gölge daha nötr, bu da onu daha sonra renk patlamaları ekleyebileceğimiz bir temel oluşturmak için ideal hale getiriyor, eğer istediğimiz buysa.

Bu seçenek size daha uygun görünüyorsa, aşağıdaki rengi yazmanızı tavsiye ederim ki, mümkün olduğunda bir boyahanede bir örnek görebilsin.

Kemik rengi

Kemik renginde boyanmış bir yatak odası

Nice Home Barcelona tasarımı

Kuşkusuz tüm soft tonların en zarif rengi kemik rengidir. Diğer tüm renklerle birleştiğinde, sıcak ve parlak olmasının yanı sıra nötrdür, bu da onu bir Feng Shui dekorasyonu için mükemmel bir temel yapar.

Nice Home tarafından tasarlanan bu çizgilerdeki oda, kemik rengini mavi tonlarla birleştirerek rahatlamayı artırıyor ve meditasyonu destekliyor.

Bu renk, duvarları süslemek için bir ton ararken mükemmeldir, ancak onu vurgulamak istemezsiniz, sadece duvarları süsleyin. Bu renk, beyazın soğukluğunu kıran ve duvarları barındıran, ancak göze çarpmayan, ince ve zarif olan, aksesuarların geri kalanının mekana hakim olmasına izin veren kirli beyazdır.

Bu rengi beğendiyseniz buradan satın alabileceğiniz Bruguer Alaska Intermediate Beyaz rengi ilginizi çekiyor.

Gördüğümüz toprak tonları ilginizi çekmiyorsa, önemli değil, Feng Shui’de bir yatak odasını boyamak için diğer birçok tonu kullanabilir ve 10 mükemmel rengin çizgisini takip ederek, bir sonrakini toprak tonlarının dışında kullanabilirsiniz. , ayrıca bu listede yer almaktadır.

Menekşe / Leylak / Leylak

Feng Shui'ye uygun lila rengi ile boyanmış bir yatak odası

Fotoğraf Edith ve Evelyn Vintage

Çok açık leylak veya leylak tonları da bir Feng Shui yatak odası için uygun renklerdir. Bu renkler kırmızı ve maviden oluşur: kırmızı sıcak bir renktir ve mavi soğuk bir renktir.

Bu nedenle, leylak rengi veya leylak her iki spektrumda da en iyisine sahiptir: Bir yandan rahatlatıcı, ama aynı zamanda sıcaktırlar.

Tonu çok fazla artırmadığı ve fazla mora ulaştığımız sürece, yumuşak leylak, menekşe veya leylak tonları duvarlar için mükemmeldir.

Rosa

Feng Shui'ye uygun pembe boyalı bir yatak odası

İç tasarım Delight Design

Yıllardır modaya uygun bir renk olmuştur, ayrıca pastel tonlarda olduğu, fuşya pembelerinden veya diğer daha sert tonlardan uzak durduğu sürece, bir Feng Shui yatak odasını boyamak için uygun bir renktir.

Pembe, var olan en tutkulu renk olan kırmızıdan doğar, aynı zamanda aciliyet ve saldırganlığı da yansıtan bir renktir, bu nedenle yumuşak, birkaç ton daha alçak, pembeye ulaşana kadar, kırmızı gibi pozitif nüanslara sahip, ancak değil negatif kırmızı

Grey, tarafsızların kralı

Feng Shui'ye uygun griye boyanmış bir yatak odası
Fotoğrafçılık @ida Ryding

Bu renk başka bir mükemmel gölgedir, ancak dekorun geri kalanına sıcak tonlar eklendiği sürece. Açıklarım:

Gri ton eklemez, bu yüzden kendi başına soğuk, boş alanlar yaratabilen bir renktir. Ancak diğer sıcak tonlar, ahşap, doğal lifler ve yatak odasına sıcaklık katan diğer malzemelerle birleştiğinde gri mükemmel renklerden biri olur.

Griyi seviyorsanız ve emin olmak istiyorsanız, bir sonraki renk sizi daha çok ilgilendirir.

Greige

Feng Shui'ye uygun gri renkte boyanmış bir yatak odası

Gri renk, gri ve bej karışımıdır, bu nedenle iki ton avantajına sahiptir: Feng Shui yatak odası için sağlam bir temel oluşturan nötr ve zarif bir renktir, ancak aynı zamanda bej sıcaklığına da sahiptir.

Bu renk sana çok fazla geliyorsa … Soso, bir şekilde daha neşeli ve canlı bir renk kullanabilirsin, ama bir sonraki göreceğimiz gibi, fazla netlik olmadan da dingin.

Vanilya

Feng Shui'ye uygun vanilya renginde boyanmış bir yatak odası

Sarı aralığına aittir, ancak çok yumuşak bir ton değerindedir, çok az doygunluktadır, bu da onu bir Feng Shui odası için ideal bir renk yapar, çünkü belirli bir parlaklık ve canlılık sağlar, ancak fazlalık yoktur ve bırakır. çok iyi birleştirin.

Bakın: Daha zen bir eve sahip olmak için 11 fikir.

Feng Shui, birçok faktörün etkilediği bir uygulamadır, bu nedenle iyi bir temel her zaman gereklidir ve tek olmasa da, Feng Shui’ye dayalı bir yatak odası boyamak için bu 10 renk, en uygun olanlardan bazılarıdır. o.

Ancak, bunlardan hiçbiriyle ilgilenmiyorsanız ve diğerlerinden hoşlanıyorsanız ve şüpheleriniz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağımı zaten bildiğiniz bir yorum bırakın.

Ve bu disiplin hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki kitabı tavsiye ederim. buradan kaydolursanız, Amazon Kindle’da ücretsiz olarak varveya 29 € karşılığında yumuşak kapaklı olarak.

Libro Aprende Feng Shui

Amazon’dan satın alın