Fırın işaretleri anlamları


Fırın sembolleri, işlevleri ve programları kılavuzu

fırınınız mutfakta ne kadar güzel görünüyor ! fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri Ya da en azından öyle olmasını umuyoruz. Fırın, haftalık menüdeki yemekler için veya özel günlerde daha ayrıntılı tarifler hazırlamak için mükemmel olduğu için evdeki temel cihazlardan biridir. Pişirmek istediğiniz her şey için işlevler ve ısıtma türleri vardır!

Her tarife en uygun işlevi seçerek her tür yemeği doğru şekilde pişirebilirsiniz. Fırınların tüm fonksiyon ve sembollerinin ne için olduğunu biliyor musunuz? fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri

Endişelenme! Bu yazıda bu şüpheyi gidermeye özen göstereceğiz. Fırından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, yapabileceklerini öğrendikten sonra hangi fırını satın alacağınızı bilmek çok daha kolay olacaktır .

Semboller ve fonksiyonlar fırın seçilmiş bağlıdır , ancak böyle bir zaman programlamak ve böylece ihtiyaçlarınıza göre kendini organize işlevleri olarak, çoğu bulacaksınız bazı temel seçenek vardır:

  • Sen edebilirsiniz belli bir zaman programlamak o tamamlandıktan sonra size bildirecek ve böylece çanak zaten bitmiş olup olmadığını kontrol etmek fırın için. Ayrıca tam bir pişirme süresinden sonra otomatik olarak duracak ve her şeyi hazır hale getirecek şekilde programlayabilirsiniz.
  • Önceden planlamak ister misiniz? Sorun değil: Tarifin ne zaman hazır olmasını istediğinizi fırınınıza söyleyin, diğer her şeyi o halleder.

İstediğiniz pişirme türünü seçtikten sonra, mevcut fırınlar ideal sıcaklığı önerir. Az ya da çok olması gerektiğini düşünüyor musunuz? Endişelenmeyin çünkü zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

Çok yardımcı olabilecek diğer sembollere ve işlevlere dikkatinizi kaybetmeyin!

Hızlı ısınma büyük bir acele o anlarda çok yararlıdır. Hangi işlevi seçerseniz seçin, ısınma süresini% 50’ye kadar azaltın. Size hızı hakkında bir fikir vermek gerekirse: sadece beş dakikada 175ºC’ye ulaşır.
 
 

bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

İ düğmesine basarak, fırının içindeki sıcaklığı her zaman bilmenizi çok kolaylaştırırız , yiyecekleri koyarken düzgün pişirilmesi için tuşuna basın. Ayrıca bu seçeneği kontrol panelini kilitlemek ve evdeki küçüklerin değiştirmesini ve hatta yanlışlıkla ayarları değiştirmesini önlemek için kullanın.

Oto ile şef fonksiyonu yapabilirsiniz fırın çoğu out olsun kendi otomatik tarifleri sayesinde. Sadece uygun tarifi seçip yiyeceğin ağırlığını girerek paella, sebzeli tavuk veya ton balıklı köfte yapabilirsiniz. Diğer her şeyi kendisi halleder!
 

Her zaman fırını temizleme zamanıdır . Yeni Balay modellerinde, bu küçük fırça arasında seçim yapılamayacağını belirten otomatik fırının içini temizler piroliz, ve aqualisis sadece su ve biraz ihtiyacı beri, hızlı ve çok ekolojik temizlik asistanı, basit olan sabun. çalışmak. Günlük olarak yaptıklarınız için daha az derin fırın temizliği için bu özel temizleyiciyi kullanabileceğinizi unutmayın.

Balay ısıtma çeşitleri

Ne pişireceğinizi seçtikten ve tüm işlevleri zaten öğrendikten sonra, hakikat anı gelir: yemek pişirme. Balay fırınlar birçok özelliklere sahip daha rahat pişirmek ve sonunda en önemli olan lezzetli sonuçlar övünebilir yardımcı olur.

Her şey modele bağlıdır, ancak genel olarak bunlar en yaygın fırın işlevleridir:

Profesyonel 3D sıcak hava : Bu işlev birçok şey için mükemmeldir, ancak hepsinden önemlisi zamandan tasarruf sağlar, çünkü aynı anda en fazla üç yemek pişirmenize olanak tanır. Hayal edin: tek bir fırında bir elmalı turta, bir porsiyon kek ve bir tepsi kurabiye hazırlayabilirsiniz. Ve kokular veya tatlar karışmadan! Bu yüzden et ve balığı aynı anda pişirmek için ideal bir işlevdir.

Pişirme : En geleneksel şekilde pişirmeniz için, özellikle et ve balık pişirmek için önerilir. İsterseniz çift kısık ateşte de pişirebilirsiniz. Bu işlevi seçerseniz, alt tabanın ısısı daha yoğundur. Çıtır bir tabana ihtiyaç duyan yemekler için mükemmeldir.
 

Odun fırını : Daha geleneksel mutfağı sevenler için bir tür ısıtma. O edilir altındaki ısı, ama daha güçlü saran gerek gıdalar için. Pizzalar için de çok pratik!
 
 

Izgara : bu fonksiyon hiçbir fırında eksik olamaz. Balay fırınlarında bu fonksiyonun yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. İki seçeneğiniz var; Büyük yemekleri rendelemek için “Tam Izgara” ve daha küçük yemekler için “Küçük Izgara” , böylece enerji tüketimini optimize eder.
 

Turbo ızgara : Izgarada et ve balık pişirmek için mükemmel işlev. Güçlü üstün ısısı ve homojen sıcaklığı sayesinde, yiyecekleri ters çevirme konusunda endişelenmenize gerek yok. bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,
      
 
 
Fırınınızdaki en önemli ısıtma türlerini öğrendikten sonra, kesinlikle en zor şey tek bir tarif seçmek olacaktır. Her bir fırın modelinin size bahsettiğimiz birkaç veya tüm ısıtma türlerine sahip olabileceğini unutmayın. Kullanımıyla ilgili sorularınız varsa, kullanım kılavuzunuza başvurabilir veya bize bir yorum bırakabilirsiniz . Onları çözmekten mutlu olacağız!