Formika, boya laminat yüzeyler için boyama

Diğer birçok malzemede olduğu gibi, formika’ya boya uygulayın Esas olarak, daha sonra uygulanan boyanın yapışmasını kolaylaştıracak olan önceki hazırlıkta yatmaktadır.formika 1, formika, laminat boyama , eski parke boyama , eski ahşap parke boyama , laminat parke boyası varmı , ahşap parke boyama , laminat parke boyama , gri parke boyası , parke boyasi var mi,

Formica laminat yüzeyler, dünya çapında hem evlerde hem de ofislerde yaygın olarak dağıtılan bir malzemedir ve zaman geçtikçe şekil ve renklerinin giderek bozulduğu çok yaygındır.

Eğer düşünüyorsan akıllı formikaBu projeleri yürütmenin zor olmadığını ve iyi bir tavsiye veya ön bilgi ile dolaplarınızı, dolaplarınızı veya kabinlerinizi boyayabileceğinizi unutmayın.

Havalandırmalı alan, Formica için boyamanın anahtarı

Tabakalar için boyama işlemine başlamak için gerekli unsurlar arasında, kurutma işlemine katkıda bulunacağınız bir vantilatör, amonyak, bir ovucu ve birkaç parça kumaşa ihtiyacınız olacak.

Formica boyayı uygulayacağınız alanın havalandırılması ve iyi aydınlatılması tavsiye edilir. Gerçekleştirilecek bir sonraki adım, kirliliklerin, parçacıkların ve tozun kapsamlı bir şekilde temizlenmesidir. Bu temizlik için ve Formica durumunda, amonyak ve sıcak su karışımı ile yapılması tavsiye edilir.

Ovma makinesinin kullanımı, boyama işlemine başlarken daha fazla dikkat gerektiren alanları cilalamak için temelde optimuma ulaşmak içindir. Formica yüzeyinde ovucu ile dairesel hareketler yapılması tavsiye edilir. Bu adım, öncelikle yüzeye doğru yapışmayı sağlamaktır.

Formica Laminat Boyama İşlemi

formika için boyama
formika 1, formika, laminat boyama , eski parke boyama , eski ahşap parke boyama , laminat parke boyası varmı , ahşap parke boyama , laminat parke boyama , gri parke boyası , parke boyasi var mi,

Daha sonra, ek bir temizlik ve koruma katmanı uygulamak için yüzeye bir kat denatüre alkol uygulanması tavsiye edilir. Bu işlemden sonra ilk aşama için kullanılan destekler çıkarılmalı ve ardından malzemenin boyamak istemediğiniz kısımları kapatılmalıdır.

Çin kıllı fırça gibi yüksek kaliteli bir fırça ile alkol bazlı bir kat boya uygulayın. 1 ila 2 saat kurumaya bırakın. Fırçayı denatüre alkolle temizleyin. Mümkün olduğunda, istenen dokuyu elde etmek için ovucu ile geçiş yapmak uygundur. Kalan toz parçacıklarını temizlemek için bir bez veya bez parçasıyla silinmesi de önerilir.

Tüm işlemin ardından Formica’nın en az 24 saat kurumasına izin verin ve ardından koruyucu bantları çıkarın.

Formika için boya satın alın

EN ÇOK SATANLAR No. 1

CHALK EFECT BOYA, CHALK BOYA, MAT SU, Mobilyalarınızı yaratıcılıkla yenileyin. (750ML, BEYAZ)

CHALK EFECT BOYA, CHALK BOYA, MAT SU, Mobilyalarınızı yaratıcılıkla yenileyin. (750ML, BEYAZ)

 • Ultra mat tebeşir efektli ahşap mobilyaların yenilenmesi ve dekorasyonu için özel boya. Tek katta mükemmel örtme gücü. Hızlı ve kolay zımparalama. Renkler birbiriyle karıştırılarak sonsuz sayıda ton elde edilebilir. El işi, ahşap, alçı vb. Üzerine DIY işleri için idealdir.
 • Temizleme Suyu Seyreltme Kullanıma hazır. Su ile% 5 seyreltilmesi gerekiyorsa Verim 6-8 m2 / L Desteğin tipine ve durumuna bağlı olarak Dokunma kuruması yaklaşık 1 saat Toplam kuru 4-6 saat İç mekan kullanımı Uygulama Fırça, Rulo, Sprey
 • KULLANIM TALİMATLARI 1. Ürünü kullanım öncesinde ve sırasında homojen hale getirin. 2. Boyanacak yüzey kuru ve toz, yağ, mum ve diğer kirliliklerden arındırılmış olmalıdır. 3. Ahşap tanen bakımından zenginse, Çok Amaçlı Su Hazırlama ile astarlamanızı öneririz. 4. Tebeşir Etkisi Mobilya Boyasını doğrudan uygulayın. 5. Çok kullanılan mobilyalar için Chalk Mate Varnish ref. 6162.
 • 6. Zımpara kağıdı ile kazıma. Boyayı uygulayın ve kuruduktan sonra yıpranmasını istediğiniz alanları zımparalayın. Eskimiş bir görünüm için bir kat temel renk ve ikinci bir kat başka bir renk uygulayabilirsiniz. Boya tamamen kuruyunca zımparalamaya devam etmek çok önemlidir. 7. Wax Finish. Wax Finish’i bir fırça veya bezle uygulayın. 8. Ürünü yüksek sıcaklıklarda veya kuvvetli güneş ışığına maruz kalan yüzeylerde uygulamayın.
 • 9. 5 ile 35ºC arasında uygulayın. Düşük sıcaklıklarda kuruma gecikir. % 80’in üzerinde bağıl nem ile uygulama yapmayınız. 10. Ürünü orijinal ambalajında, iyi kapatılmış, dış etkenlerden korunmuş, üstü kapalı, 5-35ºC arasında 12 aydan fazla saklamamanızı tavsiye ederiz.

EN ÇOK SATANLAR No. 4

La Pajarita 104637 Dekorasyon ve Kendin Yap İçin Boya, Tebeşir, 1, Yeşil (Nane)

La Pajarita 104637 Dekorasyon ve Kendin Yap İçin Boya, Tebeşir, 1, Yeşil (Nane)

 • Bir kutu Chalk Paint Cp-20 Mint 175 ML
 • Ultra mat kaplamalı, kullanımı çok kolay, yüzey hazırlığı veya astar gerektirmeyen, tebeşir efektli su bazlı boya
 • Çok örtme özelliği, yüksek pigmentasyon ve birçok yüzeye mükemmel aderans.
 • Fırça izi bırakmaz. Zamanın geçişine ve neme çok dayanıklı
 • Yüksek Performanslı Boya: 75 ml: 0.8-1 m² 175 ml: 1.5 – 2 m² / 500 ml: 5 – 6 m²

EN ÇOK SATANLAR No. 5

Adoral - Tebeşir Boyası Tebeşir Boyası Mobilya Dekorasyonu (Tebeşir Beyazı) 750 ml

Adoral – Tebeşir Boyası Tebeşir Boyası Mobilya Dekorasyonu (Tebeşir Beyazı) 750 ml

 • Ultra mat, ince dokunuşlu ve uygulaması çok kolay iç mekan su bazlı boya.
 • Restorasyon çalışmalarında mobilya ve diğer nesnelerin dekorasyonunda kullanım için idealdir
 • Çoğu yüzeyde ön astarlamaya gerek yoktur.
 • Yüksek kapsama gücü. Koku yok.
 • Pürüzsüz, mat ve tebeşir efektli kaplama (kireçli boya)

Video: Formica mobilya nasıl dekore edilir.

Formica yapılarını hiç boyadınız mı? Bize hangi adımları izlediğinizi söyleyin.