Fotoğraf Duvarı Kolajı Nasıl Oluşturulur

Her evde bir tane var: biraz sevgiye ihtiyaç duyan o duvar. Bir duvar kolajı oluşturmak, büyük bir duvardaki o boş alanı kaplamanın kolay ve eğlenceli bir yoludur ve herhangi bir odayı tamamen dolu hissettirir. İlgi alanlarınızı, değer verdiğiniz kişileri veya yalnızca beğendiğiniz resimleri göstermek için kolajınızı kullanabilirsiniz. Bir odanın estetiğini belirlemekten kendi kişisel zevkinizi sergilemeye kadar, bir fotoğraf duvar kolajı kendinizi evinizin dekoruna dahil etmenin bir yolunu sunar. Aşağıdaki benzersiz duvar kolajı fikirlerimizin yanı sıra, bu kolay DIY projesinin üstesinden gelmek için aşağıdaki ipuçlarını ve püf noktalarını inceleyin.

Kolajınız İçin Duvar Sanatı Seçmek İçin İpuçları

Kolajınız İçin Duvar Sanatı Seçmek İçin İpuçlarıKolajınız İçin Duvar Sanatı Seçmek İçin İpuçları
Her insanın mükemmel duvar sanatını seçmesi için ihtiyaç duyduğu en önemli tavsiye şudur: Ne istersen onu seç. Bu, sevdiğiniz şeylerle duvardan duvara gitme fırsatınız. Ailenizi ve arkadaşlarınızı, hobilerinizi veya tutkularınızı veya sadece sizinle konuşan görüntüleri öne çıkarın. Aşağıda, farklı boyutları, dokuları ve malzemeleri karıştırmak ve eşleştirmek için duvar kolaj fikirlerinin yanı sıra özel duvar sanatınızı nasıl seçeceğinize dair ipuçları bulabilirsiniz.

Başlangıç ​​Noktanızı Bulun

Kesinlikle sevdiğiniz bir tablo, baskı veya fotoğrafınız var mı? Elinizde bazı değerli parçalarınız varsa, şimdiden harika bir başlangıç ​​yaptınız. Değilse, sizinle konuşan, odanın geri kalanının nasıl hissetmesini istediğinizi özetleyen, hatta yüzünüze bir gülümseme getiren bir şey bulun. Neyi seçerseniz seçin, bu parça yeni duvar kolajınızın temeli olarak kullanabileceğiniz bağlantı noktası olabilir.

Boyuta Göre Duvar Resmi Seçin

duvara bantlanmış fotoğraf baskılarından oluşan kolaj
Duvar kolajınız için duvar resmi seçerken, bir odada aradığınız boyut hakkında genel bir fikir edin. Çoğu insan daha büyük parçalarla başlamayı ve aşağı inmeyi daha kolay bulur. Sanatsal baskılar ve birinci sınıf posterler, birçok yüzey alanını kaplar ve kolajınız için arka plan olarak harika çalışır. Renklerin birbiriyle çakışmaması için odanızdaki diğer dekorasyonlarla eşleşen baskıları arayın. Kolajınız için istediğiniz kadar çok veya az sayıda poster veya baskı ekleyebilirsiniz.

Bir Araç Seçin

Kendi duvar kolajınızı tasarlamanın en güzel yanı, farklı ortamları karıştırıp eşleştirebilmenizdir. Kanvas baskılar, ahşap tabelalar, dekoratif plakalar ve hatta bir veya iki boynuzdan oluşan eklektik koleksiyonları bir araya getirerek güzel, benzersiz bir duvar kolajı oluşturabilirsiniz. Daha uyumlu bir görünüm arıyorsanız, tüm fotoğraf baskılarından oluşan bir duvar kolajına gidebilirsiniz. Olasılıklar esasen sonsuzdur!

Bir Temaya Bağlılık

temalı galeri duvar sanatı
Genel tema nedir? Nasıl hissettirmek istersin? Benzer işlerin düzgün sıralarını görmek ister misiniz, yoksa çeşitli işleri sergileyen eklektik galeri duvarları mı düzenlemek istersiniz? Merkezi bir konsepte sahip duvar kolajları, olmayanlara göre her zaman biraz daha sıkı ve daha bir araya getirilmiş görünür. Favori bir tema seçin (kıyı hisleri, botanik baskılar, nötr bir renk paleti, aile tatilleri veya ilham verici duvar alıntıları) ve görsel ilgi için resim çerçevelerini ve boyutları değiştirin. Tutarlı bir temayla, duvar birbirine çekilmiş görünüyor.

Sanat Kitaplığı Koleksiyonumuzdan İlham Bulun

Sanat Kitaplığı Koleksiyonumuz, duvar kolajları oluşturmak için mükemmel olan özel tasarımlara sahiptir. Tek yapmanız gereken, özelleştirmek istediğiniz ürünü seçmek, “Fotoğraf Ekle” yi tıklamak, ardından Sanat Kitaplığı’nı seçmek ve en sevdiğiniz resmi veya tasarımı derlenmiş koleksiyonumuzdan eklemek. Bu koleksiyon, alıntılar, desenler, arka planlar, düğün ve tatil temaları, fotoğraflar ve daha fazlasını içerir.

Duvar Kolaj Düzenini Planlama

İlk fotoğraf baskınızı duvara yapıştırmadan önce, fotoğrafların birbirinden nasıl oynandığına dair fikir edinmek için zemine kolajınızı düzenleyin. Memnun olana kadar düzenleri denemeye devam edin, ardından kesintiye uğramanız veya projenin ortasında fotoğrafları taşımanız gerekmesi durumunda düzenlemenizi unutmamak için telefonunuzda hızlı bir resim çekin.

çerçeveli baskılar kolaj
Temel kural, resimleri göz hizasında asmaktır. Yani daha küçük bir kolajınız varsa, merkezini göz hizasında tutmaya çalışabilirsiniz. Büyük bir kolajınız varsa, alanınız için en uygun düzeni denemekten çekinmeyin. Başlamanıza yardımcı olacak bazı duvar kolaj düzeni fikirleri:

  • Dikdörtgen Duvar Kolajı: Kolajınızın organize olmasını istiyorsanız dikdörtgen bir şekil oluşturun. Dikdörtgen bir kolaj yapmak için kolajınızın öğelerini yan yana sıralayın.
  • Çapraz duvar kolajı: Bir duvarın çoğunu kaplayacak kadar fotoğrafınız ve posteriniz varsa, çapraz bir çizgi halinde resimleri kaydetmeyi deneyin. Bu düzenleme, duvarın yarısını yatay olarak kağıttan daha dinamik görünecek.
  • Duvar Duvar Kolajı: Daha eklektik bir görünüm için kolajınızdaki öğeleri üst üste getirin. İlginç örtüşmeler oluşturmak için fotoğrafları ve kesikleri birbirine yapıştırarak kolajınızın öğelerini birleştirin.
  • Bulut Şekli Duvar Kolajı: Kolajınıza daha fazla ekleme seçeneği istiyorsanız bir bulut şekli oluşturun. Kolajınızın dış kenarlarının düz bir çizgi oluşturmasına izin vermeyin. Kolajınıza daha fazla şey eklemek istediğinizde, yeni öğeleri dışarıya kolayca yerleştirebilirsiniz.

Fotoğraf Duvarı Kolajı Nereye Koymalı

washi bantla asılı fotoğraf duvar kolajı
Yaygın düşüncenin aksine, bir fotoğraf duvarı kolejinin her zaman bir oturma odası veya yatak odasındaki ana duvara asılması gerekmez. Bunları hemen hemen her boş alanı doldurmak için kullanabilirsiniz – ister köşeler, ister fuaye, ister banyo duvar sanatı, kapı çerçevesini çevreleyen, yatak başlığının arkasındaki duvarda veya merdivenlerin yanındaki duvarlarda. Duvar kolajı oluşturmak için bir başka harika yer, duvara monte bir TV’nin etrafıdır. Bu, TV duvarını görsel olarak daha çekici ve özellikle TV kapalıyken daha az göze batan hale getirir.

  Ev Dekorasyonu banner reklamı

Duvar Kolajı Nasıl Asılır

Bir duvar kolajını asmanın birçok farklı yolu vardır. Aşağıdaki seçeneklerimizle duvar kolajınız için neyin mükemmel olduğunu öğrenin.

Çiviler veya Kancalar

Özel çerçeveli fotoğraflar veya kanvas baskılar koyuyorsanız çivi veya resim kancaları kullanın. Duvarınızda resimlerinizi asmak istediğiniz yeri işaretlemek için bir kalem kullanın. Bir çivi sürün veya yerinde asılı kalması için bir kanca yerleştirin 14 duvardan. Duvar resminizi çiviye veya kancaya yerleştirin, böylece çarpık olmaz. Fotoğraflarınızın geri kalanını asmaya devam edin.

Bant veya Macun

washi bantla asılı fotoğraf duvar kolajı
Çerçevesiz resimler ve özel posterler için çift taraflı bandı deneyin. Bantı dağıtıcıdan çıkarın ve fotoğraflarınızın veya posterlerinizin köşelerine yapıştırın. Ardından, baskıyı duvara bastırın ve bandın iyice tuttuğundan emin olmak için köşeleri ovalayın. Daha dekoratif bir görünüm için fotoğrafları duvara yapıştırmak için renkli washi bant kullanabilirsiniz. Dokulu duvarlarınız varsa, çıkarılabilir ve yeniden kullanılabilir poster macununa uzanın.

Raptiye

Alçıpanın üzerinde küçük deliklerden oluşan bir takım yıldıza aldırış etmiyorsanız, kolajınızı boyut ve görsel ilgi katan büyük, renkli itme pimleriyle asın. Fotoğraf baskısını duvarınıza doğru tutun ve pimlerden birini üst köşeye doğru itin. Diğer üst köşeye başka bir iğne koymadan önce düz bir kenar istiyorsanız baskınızın düz olduğundan emin olun.

Fotoğraf Fayansları

kişiselleştirilmiş fotoğraf karoları
Yeni özel fotoğraf karolarımız, herhangi bir çiviye, alete veya ortalığa gerek kalmadan duvarlarınıza kolayca asılan hafif, üstün kaliteli metal baskılardır. Duvar kolajınızı dönüştürmek ve sonsuz kombinasyonlar oluşturmak için bunları gelişmiş yapışkan şeritlerimizle hareket ettirin. Kişiselleştirilmiş fotoğraf karoları, en sevdiğiniz anları yazdırmanıza ve bunları yapıştırılabilir ve yeniden yapıştırılabilir duvar sanatına dönüştürmenize olanak tanır.

Son düşünceler

Bir duvar kolajı, sevdiğiniz her şeyin görsel heyecanını evinize getiren kolay bir DIY projesidir. İster yıllık çocuk fotoğraflarınızı güzel duvara monte edilmiş duvar sanatına dönüştürün, ister yaratıcı olun ve ailenin her üyesi için bir fotoğraf plakası yapın, değerli anılara olan sevginizi alın ve güzel bir galeri duvarı oluşturun. Shutterfly’in en sevdiğiniz anılarınızı karıştırmak, eşleştirmek ve bunlarla eşleştirmek için yüzlerce seçeneği vardır.

Ayrıca ilgi çekici:

Source link

Bir cevap yazın