Fotoğraf Tuval Duvar Sanatı Boyutları ve Fotoğraf Duvar Fikirleri


[ad_1]

Yüksek kaliteli kanvas baskılar, ahşap bir çerçeve üzerine elle gerilmiş keten veya pamuktan yapılır ve fotoğraflarınızda parlak bir görünüm yaratan mat bir yüzeye sahiptir. Kanvas fotoğraf baskıları hafiftir ve fotoğraf duvarınızı bir araya getirirken onları asmanızı ve yeniden düzenlemenizi kolaylaştırır.

Ayrıca kanvas baskılarınızı birçok farklı eğlenceli yolla özelleştirebilirsiniz. Yatak odanızdaki küçük bir alanı veya oturma odanızdaki büyük bir duvarı dekore etmek istiyorsanız, bir fotoğraf duvarı resimlerinizi sergilemek için iyi bir yoldur. Fotoğraf tuvali baskıları ve farklı boyutlar ve baskılar kullanarak benzersiz bir fotoğraf duvarının nasıl oluşturulacağı hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Kanvas Boyutları | Fotoğraf Duvar Şekillendirme | Fotoğraf Duvar Fikirleri

Fotoğraf Tuval Ölçüleri

Kanvas baskılarınızı seçerken karar vermek isteyeceğiniz ilk şeylerden biri kanvasınızın boyutudur. Duvar tuvali baskınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç farklı faktör vardır, bunlara tuval baskınızda kaç fotoğraf olmasını istediğiniz ve baskıyı nereye asıyor olduğunuz da dahildir.

Oturma odasında galeri duvar

Ev dekorunuz için doğru baskıyı seçmenize yardımcı olmak için, mevcut tüm tuval boyutları burada.

Küçük Tuval Boyutları

Küçük: 8 × 10, 10 × 14, 10 × 20

8 × 10 baskı, tek aile fotoğrafı veya sanat baskısı için mükemmel bir boyuttur. Bir kolaj oluşturmak istiyorsanız, 10 × 14 veya 10 × 20 kanvas seçin — bu kanvas baskılara dört adet 5 × 7 fotoğrafı sığdırabilirsiniz. Küçük kanvas baskılar, bir mutfakta, yatak odasında veya giriş yolunda daha küçük bir galeri duvarı için mükemmeldir. Ayrıca bir oturma odasında daha büyük parçalarla iyi bir şekilde eşleşirlerdi.

Orta Boy Tuval Boyutları

Orta: 10 × 24, 12 × 12, 12 × 36

Oynamak için biraz daha fazla alan istiyorsanız, orta büyüklükte bir kanvas baskıyı deneyin. 10 × 24 ve 12 × 36 kanvas baskılar hem uzun hem de incedir, bu da onları panoramik bir resim veya manzara çekimi için iyi bir seçim haline getirir. Kare 12 × 12, büyük bir aile fotoğrafından çok çeşitli boyutlarda fotoğraflar içeren bir kolaja kadar her şey için kullanılabilen çok yönlü bir baskıdır.

  Ev Dekorasyonu banner reklamı

Büyük Tuval Boyutları

Büyük: 16 × 16, 16 × 20, 20 × 30

Büyük bir duvar tuvali baskısı, fotoğraflar ve alıntılar içeren bir kolaj için bol miktarda alan sunar. Renkli bir arka plana ve eşleşen çerçeveye sahip büyük bir portre de oluşturabilirsiniz. Bu büyük kanvas baskı, fotoğraf duvarınızda odak noktası olarak işe yarayacaktır.

Ekstra Büyük Tuval Boyutları

Ekstra büyük: 24 × 36, 30 × 40, 36 × 36

Yüksek tavanlı bir odayı doldurmak istiyorsanız, ekstra büyük bir fotoğraf baskısı iyi bir seçimdir. Denge için ekstra büyük baskıları çeşitli küçük baskılarla eşleştirin. Bunları DIY duvar dekoruyla eşleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Fotoğraf Duvar Sanatı Şekillendirici

Evinizde fotoğrafları asmanın benzersiz bir yolunu arıyorsanız, bir fotoğraf duvarı sizin için mükemmeldir. Fotoğraf duvarları, yaratıcı DIY projeleri yapmayı seven herkes için harikadır ve aile fotoğraflarından sanat baskılarına kadar her şeyi ekranınıza dahil edebilirsiniz.

Boho dekorlu mavi arka plan üzerinde fotoğraf galerisi duvar

Çeşitli resim ve fotoğraf baskıları kullanmayı seçebilir ve isterseniz ekranınıza duvar dekoru parçaları da ekleyebilirsiniz. Başlamanıza yardımcı olmak için, en sevdiğiniz baskıları nasıl fotoğraf duvar sanatına dönüştürebileceğinizle ilgili bazı ipuçları.

Yatay veya Dikey Baskılara Karar Verin

Kanvas baskıları yatay mı yoksa dikey mi sipariş etmek istediğinize karar verin. Küçük bir alanla çalışıyorsanız, yatay bir baskı sizin için iyi bir seçim olabilir. Geniş bir alanı dolduruyorsanız, dikey bir baskı düşünün. Hangi tasarımın size en uygun olduğunu görmek için çevrimiçi olarak özel tasarımlar oluşturmak için biraz zaman ayırın.

Doku Ekle

Resminizin duvarını gerçekten çarpıcı hale getirmek için kanvas baskılar ve farklı türde fotoğraf baskıları ve sanat eserleri kullanmayı deneyin. Çerçeveli kanvas baskıları, eşleşen çerçevelerdeki sanat eserleriyle eşleştirmeyi düşünün. Ayrıca, ekranınıza saatler, aynalar veya asılı ahşap heykeller gibi üç boyutlu parçalar eklemeyi deneyin.

Bir görünüm seçin

Son görünümünüze karar vermeden önce düzeninizle biraz zaman geçirin. Parçalarınızı yere koyun ve size uygun bir düzenleme elde edene kadar onları hareket ettirin. Büyük, odak noktası parçalarıyla başlayın ve ardından etraflarındaki boşluğu daha küçük parçalarla doldurun.

Bir Temaya Karar Verin

Uyumlu bir görünüm oluşturmak için fotoğraf duvarınız için bir tema kullanmayı düşünün. Ailenizin samimi ve sahnelenmiş fotoğraflarını içeren bir aile fotoğraf duvarına sahip olmayı seçebilirsiniz. Veya bir su temasına gidebilir ve nehirler, göller, okyanuslar ve daha fazlasını içeren fotoğraflar ve sanat baskıları ekleyebilirsiniz.

Fotoğraf Duvarını Ev Dekorunuzla Eşleştirin

Ev dekorunuzu fotoğraf duvarınız için bir rehber olarak kullanın. Örneğin, eski mobilyalarla dolu bir odayı dekore ediyorsanız, sepya tonlu kanvas sanat baskıları ve eski duvar dekoru kullanmayı düşünün.

Rafları Kullan

Daha fazla derinlik için rafları fotoğraf duvarınıza ekleyin. Fotoğraf duvarınızın temasına uygun dekor parçaları ekleyin ve daha küçük fotoğraflarınızdan ve kanvas baskılarınızdan bazılarını raflarda sergilemeyi deneyin.

Tesisleri Dahil Edin

Bitkileri kullanarak fotoğraf duvarınıza parlaklık katın. Rafları asın ve bitkilerle doldurun. Veya bir şöminenin üzerinde bir fotoğraf duvarı oluşturuyorsanız, bitkileri şöminenin üzerine yerleştirin.

Kalıpları Kullan

Fotoğraf duvarınızı şekillendirmek eğlenceli ve yaratıcı bir projedir. Desenler, fotoğraf duvarınıza daha fazla renk ve doku eklemenin iyi bir yoludur. Kanvas baskı baskınıza desenli bir arka plan eklemeyi düşünün. Kanvas baskıları tamamlayıcı desenlerde sanat baskılarıyla eşleştirin.

Eşsiz Fotoğraf Duvar Fikirleri

Fotoğraf duvarınızı bir araya getirmeye hazır mısınız? Başlamanıza yardımcı olmak için, işte resim duvarınıza dahil edebileceğiniz bazı temalar ve fikirler.

Ev dekorlu dekoratif fotoğraf galerisi duvarı

Seyahat Fotoğraf Duvarı

Seyahatlerinizi fotoğraf duvarı temanızın temeli olarak kullanın. Gezilerinizden bir fotoğraf kolajı içeren bir tuval baskısı oluşturun. Ekranınıza üç boyutlu bir öğe eklemek için rafları asın ve seyahat hatıralarınızı sergileyin.

Doğa Fotoğrafları

Siz ve aileniz harika açık havada vakit geçirmeyi seviyorsanız, doğayı fotoğraf duvarı temanız olarak kullanmayı deneyin. Dışarıdaki aile fotoğraflarını ekleyebilir ve ayrıca bazı doğal manzara resimlerini asabilirsiniz.

Eğlenceli Alıntılar

Sevdiğiniz alıntıları içeren asılı kanvas baskıları, kanvas fotoğraf baskılarıyla eşleştirin. Kanvas baskı kolajlarınızda alıntı kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Evcil Hayvan Fotoğrafları

Duvar resminizi bir araya getirirken, tüylü aile üyelerinizi unutmayın. Sizi ve evcil hayvanlarınızı içeren kanvas baskılar eklemeyi düşünün. Veya evcil hayvanınızın fotoğraflarını kendi başınıza ekleyebilirsiniz.

Kitaplıkta köpeklerin tuval baskısı

Aile Zaman Çizelgesi

Yıllar içinde büyüyen çocuklarınızın fotoğraflarını görüntüleyerek fotoğraf duvarınızı bir aile zaman çizelgesine dönüştürün. Bunun aksine, hem kolajları hem de portreleri ekleyin.

Tuval Baskı Üç Parçalı

Kanvas baskı triptik, en sevdiğiniz fotoğraflardan bazılarını sergilemenin benzersiz bir yoludur. Bir temaya uyan üç fotoğraf kullanın veya bir fotoğrafı üç parçaya bölün.

Tek Renkli Fotoğraf Duvarı

Siyah beyaz kanvas baskıları sanat baskıları ve üç boyutlu tek renkli parçalarla eşleştirin. Sonuç, cesur, göz alıcı bir resim duvarı olacaktır.

Fotoğraf Izgara Ekranı

Hepsi aynı boyutta olan kanvas baskıları kullanarak bir ızgara oluşturun. Küçük bir alanı dekore ediyorsanız, altı adet 8 × 10 baskı yapabilirsiniz. Veya geniş bir alanınız varsa, dokuz adet 12 × 12 baskı kullanabilirsiniz.

Vintage Ekran

Sergilemek isteyeceğiniz eski fotoğraflarınız var mı? Bunları kanvas baskılara dönüştürün ve çarpıcı bir fotoğraf duvarı oluşturmak için bunları birbirine asın.

Ev dekorasyonu ile mavi duvarda fotoğraf galerisi duvar

Mevsimlik Fotoğraf Duvarı

Galeri duvarınızı sezonla eşleştirmeyi deneyin. Örneğin baharda, ailenizin fotoğraflarını içeren kanvas baskıları dışarıya bir bahçeye asabilirsiniz. Kışın karlı maceralarınızın fotoğraflarını asabilirsiniz. Bu, özellikle daha küçük bir fotoğraf duvarı için işe yarar – bu duvarı yılda birkaç kez değiştirmek kolay olurdu.

Sarma

Bir fotoğraf duvarı oluşturmakla ilgileniyorsanız, bu fikirler başlamanıza yardımcı olacaktır. Şimdi fotoğraflarınızı bastırın, tuval sanatınıza hangi fotoğrafları eklemek istediğinizi seçin ve güzel galeri duvarınızı oluşturmaya başlayın.

Kanvas baskılar özelleştirilebilir ve çok çeşitli boyutlarda sunulur, bu da onları her boyuttaki fotoğraf duvarı için mükemmel kılar. Ayrıca, kanvas baskılar harika bir fotoğraf hediyesidir. Fotoğraflarınızı tuval duvar sanatına dönüştürmeye hazırsanız, mevcut tüm fotoğraf tuvali baskılarına göz atın. Farklı boyutlara ve stillere bakın ve size en uygun stili seçin. Daha fazla fotoğraf hediyesi arıyorsanız, özelleştirilebilir duvar takvimlerine veya ev dekorasyonuna bir göz atın.

[ad_2]

Source link