Galvanizli veya paslanmaz çelik nasıl boyanır

Paslanmaz veya galvanizli çelik, boya kabul etmeyen malzemelerdir ve kabul ederlerse kısa bir süre sonra boya soyulur, çatır veya pullar.

paslanmaz çelik veya galvanizli boya

Paslanmaz veya galvanizli çeliği boyamak için önce vermeliyiz yüzeyi çizmek için iyi bir zımparalamave sadece yüzey.

Bu tür ürünler için bunları boyamanızı öneririz. poliüretan emaye, daha spesifik olarak Monto Acripol markasının yüksek ankraj ve direnci nedeniyle.

İlk önce size astarınızı veriyoruz. Akripol için primer Impripol’dur. Astarın kendisi ve katalizörü olan iki bileşenli bir astardır.

Karışım ¼. Örneğin 1 litre astar harcayacaksak 250 mililitre katalizöre ihtiyacımız var. Mevcut olan astar ile ilgili olarak daima katalizörün dörtte birini ekleyeceğiz. Astarı uygulayıp kurumasına izin veriyoruz. Katalizör taşıyarak kuruma hızlıdır.

Kuruduktan sonra akripol ile boyayabiliriz. Akripol sadece parlaktır. Mat veya saten arasında seçim yapamazsınız, sadece parlak ve istediğiniz renkte mevcuttur. Mat veya saten istiyorsanız, endüstriyel poliüretan emaye isteyin.

Akripol astarla aynı şekilde ¼’de boyanır. Ve ihtiyacımız olan çözücü poliüretan çözücüdür.

Bu ürünler ile paslanmaz çeliği boyayabilir ve güzel görüneceğinin garantisine sahip olabilirsiniz.

Not:
Acripol, Amo markasından iki bileşenli bir poliüretan emayedir.

Başka bir mağazaya giderseniz akripol olmayacak, ancak poliüretan emayeye sahip olmaları gerekiyor. Tek şey, akripol koymamız çünkü kullandığımız ve bize şimdiye kadar en iyi sonucu veren akripol.

Neden poliüretan emaye ile boyanırken bir başkası değil?

Az boya kabul eden parçalar söz konusu olduğunda, çok dayanıklı, yüksek sertlikte olmaları ve yüzeye mükemmel bir şekilde tutunmaları nedeniyle bu tip emayelerin kullanılması uygundur.