Geniş Yaşam Alanından En İyi Nasıl Yararlanılır

Sıkışık bir stüdyo dairesine sıkışmış nakit sıkıntısı çeken bir öğrenciyken, orada çok fazla yer olması konusunda inleyen insanların olduğunu düşünmek çılgınca görünüyordu.

Ama şimdi kanatlarını açtığın ve kendinize bir rüya evini güvence altına aldığına göre, geldikleri yere ulaşmaya başlıyorsun – bir saray konağında yaşamak, aslında hepsi kırık değil.

Doldurmak için tüm bir mağazanın mobilyalarına ihtiyaç duymanın yanı sıra, şık iç dekorasyona sahip bir atmosfer yaratmak görünüşte imkansız. Ne denerseniz deneyin, soğuk, kavernöz ve cansız kalır.

Bu, uğraştığımız bol miktarda deneyime sahip olduğumuz sinir bozucu bir konudur – ve nasıl başa çıkabileceğinizi tam olarak biliyoruz.Büyük bir yaşam alanını ev gibi hissettirmek için denenmiş ve test edilmiş en iyi ipuçlarımızdan bazıları.

  1. mobilya yeniden düzenleyin

Sınırlı mahallelerde yaşamaya alışkın olduğunuz zaman, odayı olabildiğince açık ve erişilebilir tutmak için mobilyaları duvarlara doğru itmektir. Büyük bir evde, bu dürtüye direnmeniz ve bunun yerine ‘şamandıra’ mobilyaları kullanmanız gerekir.

Hayır, hamaklardan değil, kanepeleri, masaları ve sandalyeleri duvarlardan uzağa yerleştirip boşlukları tanımlamak için kullanıyoruz. Bir odayı bölmenin, bir odak noktası yaratmanın ve samimiyet hissini artırmanın mükemmel bir yoludur.

  1. Yüksek tavanlardan yararlanın

Süper yüksek tavanlara sahip merkezi bir yaşam alanından daha fazla ısınması veya rahat kalması için hiçbir şey zor değildir. Karşılaştığınız bir sorunsa, split-level eklemek için asma kat döşeme ile çatı katı tarzında oymanızı öneririz .

Cam korkuluklar ve ifadeli spiral merdiven ile, herhangi bir odaya çok ihtiyaç duyulan drama ve amacı sunarak daha yoğun ve daha sıcak hissetmesini sağlar.

büyük salon tasarım fikri 4

  1. akıllıca renklerini seçin

Büyük bir odaya biraz kişilik ve sıcaklık vermenin en kolay yolu renktir – ve çalışmak için böylesine büyük bir tuvalle, boyama konusunda cesaret edebileceğiniz kadar cesur ve vahşi olabilirsiniz.

Alanı görsel olarak bölmek ve her alan için ayrı işlevler belirlemek üzere iki tonlu duvarlar veya duvar kağıdı panelleri oluşturarak rengi daha taktik olarak da kullanabilirsiniz.

büyük salon tasarım fikri 6

  1. aydınlatmayı doğru alın

Büyük bir odada, karanlık köşeler ve gölgeler onu soğuk ve çekici hissettirecek. Tüm alanı aydınlatacak birkaç akıllı aydınlatma çözümü ile zaman ayırın.

Boyunca sıcak bir parıltı yaratmak için masa, zemin ve tavan ışıklarının bir karışımını kullanın ve peri ışıkları veya mum koleksiyonuyla belirli alanlara daha fazla dikkat çekin.

büyük salon tasarım fikri 7

  1. Biraz ilgi ekleyin

O boş, kavernöz histen kurtulmak için eşyalarınızı biraz ilgi ve karakter katın.

Çalışmak için büyük bir bütçeniz yoksa, bir galeri duvarı ucuz ve etkili bir konuşma noktasıdır. Çeşitli boyutlarda ucuz çerçeveler satın alın ve bunları fotoğraflarla, alıntılarla ve kartpostallarla doldurun.

Geniş bir evden en iyi şekilde yararlanmak için başka ipuçlarınız var mı? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Bir cevap yazın