Görünmez bir kütüphane


kitapçı-799-stüdyo-beyaz-streç

Aynı duvarın bir parçası gibi görünen bir kitaplık, neredeyse görünmez bir şey … İşe yarayan ve zaman içinde kalan bir şey fikrini seviyorum. Ve bunun hakkında olduğunu düşünürsem daha çok seviyorum İspanyol tasarımının klasiği Tramo firmasının yeniden yayınladığı.

libreria-799-estudi-blanc-tramo2jpg

Hakkında kitapçı T-99, tarafından tasarlandı Beyaz Stüdyo 1962’de aynı prosedürlerle üretilmeye devam eden ve yeni unsurlar içeren ve o dönemin niteliklerini koruyan: 60’ların “ilerlemelerini” o kadar büyüleyen hafiflik, direnç ve çok yönlülük. lake çelik ve gümüş ve beyaz yüzeyler, farklı yükseklikleri ve raflar arasındaki boşluğu düzenleme imkanı, yerleştirmek istediğimiz alanı imkanlarla doldurur. Şimdi dahil edilen yeni unsurlar, bükülmüş sac metal parçalar kitapları düzenli tutmak, alt kısımlarına sabitlenebilen saklama dolapları, ayrıca dergi rafı olarak eğimli veya ayarlanabilir raflar.

libreria-799-estudi-blanc-tramo3

Dönüştürücü ruhuna sadık olarak, T-99 Katalan mimar Oriol Bohigas’ın stüdyosunda en iyi kıyafetlerini giyiyor (Fotoğraf 1); herhangi bir oturma odasının duvarına sağduyulu ve ışıltılı yapışır (Fotoğraf 2); ve mutfakta ekstra bir depolama alanı elde etmek için mükemmeldir (Fotoğraf 3).