Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel

Çayı mı döktün? Önemli değil, nasıl yapılacağını biliyorsanız, çay lekelerini temizlemek çok kolay. Halıdan çay lekesi nasıl çıkar

Çay bardağını masa örtüsüne dökerseniz ya da koltuğunuz lekeli olsa bile çığlık atmanıza gerek yok çünkü alkol, alkol gibi gündelik ürünleri kullanırsanız çay lekelerini çıkarmak çok kolay, sirke .  meltem açıkel , Çay lekelerini gidermek için, beyaz bir bezle veya eşit oranlarda alkol ve beyaz sirke karışımına batırılmış yumuşak bir fırça ile ovalayın. Ardından çamaşır makinesine koyun  ve her zamanki gibi yıkayın . 

halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel, çay lekesi nasıl çıkar , çay lekesi halıdan nasıl çıkar , halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar , halıdaki çay lekesi , kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar , çay lekesi nasıl çıkar halıdan , çay lekesi ne ile çıkar , bambu halıdan çay lekesi nasıl çıkar , çay dökülen halı nasıl temizlenir , cay lekesi nasil cikar , cay lekesi nasıl çıkar , halı yıkamada çay lekesi çıkar mı , halıdaki çay lekesi nasıl gider,

Eğer yüzey makine yıkandı olamaz kanepe gibi, ıslatılan bir bezi sabunlu su ve limon bir çizgi ve leke bitene kadar etkilenen bölge sürün. Daha sonra merkezden dışarıya suya batırılmış bir bezle durulayın , bu şekilde tuvalde bir çitten kaçınmış olursunuz ve çare hastalıktan daha belirgindir. 

Halı lekeleri nasıl çıkarılır : pastan kırmızı şaraba

Kırmızı şarap, mürekkep ve pasın bıraktığı o zorlu lekelerden kurtulmak ister misiniz? Burada en inatçı lekeleri nasıl çıkaracağınızı öğreneceksiniz.

Eviniz düzenli olsa bile, lekeli bir halı dağınık ve dağınık görünmesine neden olabilir. Evinizin taze ve temiz görünmesini sağlamak için halılarınızdaki lekeleri de çıkarmanız gerekir. Ama nasıl yapmalı? Bilmek halı lekeleri nasıl kaldırılacağınıBu kolay bir iş değildir, çünkü bazı lekeler liflere diğerlerinden daha fazla emprenye edilmiştir. Bu yazıda en zorlu lekeleri bile çıkarmak için çözümler bulacaksınız. Bu öneriler çoğu durumda en iyi sonucu verirken, lekenin tamamen çıkarılmasının halının türüne bağlı olduğuna dikkat etmek faydalı olacaktır. Halınıza zarar vermemek için özel yıkama talimatlarını izleyin ve ticari ürünler kullanıyorsanız her zaman etiket üzerindeki talimatları okuyun. Yan etkilere neden olmadığını doğrulamak için küçük ve göze çarpmayan bir alanda test yapılması tavsiye edilir.İnatçı lekeleri halıdan çıkarmak için acil müdahale gerekir. Ayrıca, en iyi sonuçlar için dökülen sıvının türü için uygun yöntemin belirlenmesi önemlidir.halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel,

Halıdaki lekeler nasıl çıkarılır: pas lekeler

Eşsiz kimyasal bileşimleri nedeniyle pas lekelerinin çıkarılması zor olabilir. Pas, demir oksit içerir ve bazı güçlü leke çıkarıcılar, bu tür lekeleri gevşetmek yerine sabitleyebilir. Halılardaki pas lekelerini çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir leke çıkarıcı kullandığınızdan emin olun ve böylece daha ıslak hale gelmelerini önleyin; Ayrıca, önce malzemenin göze çarpmayan bir yüzeyinde bir test yapmanızı tavsiye ederiz. En iyi sonuçlar, bir halı lekesi çıkarıcıyı pasa saldıran doğal maddelerle karıştırırken elde edilir:

halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel, çay lekesi nasıl çıkar , çay lekesi halıdan nasıl çıkar , halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar , halıdaki çay lekesi , kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar , çay lekesi nasıl çıkar halıdan , çay lekesi ne ile çıkar , bambu halıdan çay lekesi nasıl çıkar , çay dökülen halı nasıl temizlenir , cay lekesi nasil cikar , cay lekesi nasıl çıkar , halı yıkamada çay lekesi çıkar mı , halıdaki çay lekesi nasıl gider,
 1. Bol miktarda halı lekesi çıkarıcıyı bir süngerle lekeye uygulayın.
 2. Yaklaşık beş dakika etki etmesine izin verin ve yüzeyi ılık suyla nemlendirilmiş bir süngerle ovalayın. Sonuçları hemen göreceksiniz.
 3. Lekenin üzerine bol limon suyu sık, ardından üzerine birkaç tane tuz serp. Karışımı yaklaşık 24 saat etki etmesi için bırakın.
 4. Ertesi gün, etkilenen bölgeyi nemli bir havluyla ıslatarak durulayın ve gerekirse bu adımı tekrarlayın.

Halıdaki lekeler nasıl çıkarılır: ayakkabı cilası lekeleri 

Hızlı temizlemezseniz, ayakkabı cilası halılarınız üzerinde çirkin, yapışkan, macunsu kalıntılar bırakabilir. Ayakkabı cilası lekelerini çıkarmak için:

 1. Tüm kurumuş merhem izlerini çıkarmak için yüzeyi kazıyın. Lekeyi fırçalamayın, ancak halıya yapışan üst tabakayı çıkarmak için sıkıca kazıyın.
 2. Su ve halı lekesi çıkarıcı ile sünger.
 3. Pomadın halıdan emmeye başladığını her gördüğünüzde süngeri bir kova ılık suyla durulayın.
 4. Lekeyi çıkarmak için bu adımları gerektiği kadar tekrarlayın.halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel,

Halıdaki lekeler nasıl çıkarılır: yağ lekeleri 

Halılardaki yağ lekelerini hızla çıkarmak için şu basit adımları izledim:

 1. Lekeli bölgeye mutfak kağıdı yerleştirin ve üzerine sürekli bastırın. Kağıt artık yağı emmeyinceye kadar bastırmaya devam edin.
 2. Halı yüzeyindeki lekeyi emmek için lekeye biraz alkol sürün, üstüne beyaz bir bez sürün.
 3. Leke tamamen çıkmazsa, biraz deterjanı suyla karıştırın, bir süngerle doğrudan lekeye uygulayın.
 4. Yüzeyi durulayın.

Halı lekeleri nasıl çıkarılır: siyah mürekkep 

Siyah mürekkep lekelerini çıkarmak için:

 1. Halıdaki fazla mürekkebi kuru bir bezle silin. Temiz bir bezi alkol ile ıslatın ve lekeyi emmesi için bastırın. Alkol mürekkeple karışacak ve bu lekeyi gevşetecektir.
 2. Diğer bir seçenek de tuz kullanmaktır. Lekeyi bir kat tuzla örtün ve en az 8 saat veya gece boyunca mürekkebi emmesine izin verin. Ertesi gün, yüzeyi vakumlayın ve tuzun mürekkep lekesini nasıl sürüklediğini göreceksiniz.

Halıdaki lekeler nasıl çıkarılır: kırmızı şarap lekeleri

Kırmızı şarap lekelerinin emprenye olmalarını önlemek için mümkün olan en kısa sürede çıkarılması önemlidir. Lekenin üzerine hemen temiz bir bez koyun ve şarabı emmesi için bastırın. Ardından halıya bir leke çıkarıcı sürün, çalışmasına izin verin ve ılık suyla nemlendirilmiş bir süngerle çıkarın. Başka seçenek:

 • Halınız çok ağır değilse lekeye hidrojen peroksit ve karbonat karışımı uygulayabilirsiniz. Yaklaşık beş dakika bekletin ve suyla durulayın.
 • Ayrıca sirke de kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine sür ve üzerine biraz çamaşır sabunu ekle. Halı karışımı emdikten sonra nemli bir süngerle nazikçe silin.

Artık en inatçı olanlar da dahil olmak üzere halıdaki lekeleri nasıl çıkaracağınızı biliyorsunuz. Artık koltuğunuzu yaslayabilir ve dökülme korkusu yaşamadan o kadeh şarabın tadını çıkarabilirsiniz! halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel, çay lekesi nasıl çıkar , çay lekesi halıdan nasıl çıkar , halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar , halıdaki çay lekesi , kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar , çay lekesi nasıl çıkar halıdan , çay lekesi ne ile çıkar , bambu halıdan çay lekesi nasıl çıkar , çay dökülen halı nasıl temizlenir , cay lekesi nasil cikar , cay lekesi nasıl çıkar , halı yıkamada çay lekesi çıkar mı , halıdaki çay lekesi nasıl gider,