Hamam böcekleri Mutfağınızdan Kaldırmanın En İyi Yolları

Mutfak hamamböceği yaygın olarak bulunur, çünkü mutfak temel gıda, su, barınak ve nem ihtiyaçlarının karşılandığı yerdir.

Hamamböcekleri onlarla birlikte çok sayıda hastalık taşırlar ve mutfağınıza zarar verirlerse, yiyecekleri enfekte edebilecek mikrop ve bakterileri yayarak sağlığınızı mahvedebilirlermerak ediyorsanız , daha fazla kendinizi yormayın, çünkü burada mutfağınıza ve tüm evinize uygulayabileceğiniz haşere kontrolü için DIY fikirlerinin bir listesine sahibiz.

  1. Şeker Ve Silika Aerojeli

Üç ölçü silika aerojel ile bir ölçü şeker karıştırın. Bu 3: 1 oranı, gece boyunca hamamböceği ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır, çünkü silika aerojel, hamam böceklerinden kurtulmaya yardımcı olan aktif bir maddedir. Bu karışımı mutfak lavabosunun altına, paneller ve dolaplarla, buzdolabının altına ve ayrıca hamamböceğinin görülebileceği diğer tüm çatlaklara ve deliklere serpin. Şeker hamamböceklerini cezbedecek ve silika aerojel onları öldürecektir. İşlemi birkaç gün tekrarlayın.

  1. Nane Yağı

Bir sprey şişesinde bir kaşık nane yağını çeyrek litre suyla karıştırın ve ince bir karışım elde etmek için şişeyi kuvvetlice çalkalayın. Daha sonra karışımı tüm hamamböceği istila eden bölgelere püskürtün ve işlemi birkaç gün boyunca tekrarlayın.

  1. Sarımsak, Soğan Ve Biber

Biber tozu, sarımsak ezmesi ve soğan ezmesi çözeltisini yarım litre suya karıştırın. Bu karışımın kokusu hamamböceği uzak tutmaya yardımcı olduğu için, çözümü hamamböceği istila edilmiş tüm alanlarda kullanın.

  1. Neem Yaprakları

Neem yaprakları antibakteriyel özellikleriyle ünlüdür hamamböceği uzak tutmaya yardımcı olabilir. Bazı neem yapraklarını yapıştırın ve suyla karıştırın, ardından suyu süzün ve içindekileri bir sprey şişesine aktarın. Yatmadan önce bu çözeltiyi etkilenen bölgelere düzenli olarak püskürtün.

  1. Sabun Suyu

4 ila 5 çay kaşığı deterjan tozunu bir sprey şişesinde yarım litre suyla karıştırın. Evde hamamböceği gördüğünüzde, kimyasal sprey kullanmak yerine bunu kullanın. Hamamböcekleri derilerinden nefes alır ve sabun suyu onları ölümüne boğma potansiyeline sahiptir.

  1. Salatalık

Bir teneke kavanoz alın ve birkaç dilim salatalığı kesin ve saklayın. Salatalık teneke kavanozla reaksiyonda bir koku yayar. Bu koku hamamböceği uzak tutmaya yardımcı olur.

  1. Borik Asit

Bir kısım şeker ve bir kısım buğday unu ile karıştırılmış borik asit, hamamböceği istilasının sona ermesine büyük ölçüde yardımcı olur. Bu karışım hamamböceklerini beslemeye itecek, sonra borik asit onlara yavaş bir ölüm verecektir. Borik asit çocukların erişemeyeceği yerlerde tutulmalıdır.

  1. Çam Sol Ve Ağartıcı

Çam solunu alın ve bir kapta ağartın, su ekleyin ve birkaç dakika kaynatın. Karışım hazır olduğunda, istila edilen bölgelere püskürtün ve bu hamamböceği evinizden uzaklaştıracaktır.

  1. Defne Yaprakları

Defne yaprakları sadece bir kaseye yerleştirilebilir veya ezilebilir ve bir kasede saklanabilir. Defne yapraklarının aroması, evinizdeki diğer böceklerin yanı sıra hamamböceği de uzaklaştırabilir.

  1. Karbonat

Kabartma tozu hamamböceği kurtulmanın en etkili yollarından biri olduğunu kanıtlamıştır. Karbonatın bir kısmını soda ile karıştırın ve mutfağın etkilenen bölgelerine serpin. En kısa sürede evinizden kaçan hamamböceği göreceksiniz.

Bunlar evinizden hamamböceği uzaklaştırmak için en iyi bilinen yöntemlerden bazılarıydı; tüm bu yöntemler güvenlidir çünkü toksik kimyasallar kullanmazlar. Umarım yardımcı olur.

Bir cevap yazın