Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 5 ipucu

Taşıma ipuçları

Yani bir eve taşınmayı mı düşünüyorsun yoksa hemen mi? Öncelikle tebrikler, bu harika bir haber! Finans, lojistik ve muhtemelen taşıma öncesi yenileme düşüncesi karşısında heyecanlı, son derece mutlu ve hatta biraz stresli olduğunuzu tahmin ediyoruz.

Neredeyse herkesin bunu yaşadığını hatırlamak önemlidir, bu yüzden hareketli gün mavileriyle yalnız değilsiniz diye endişelenmeyin. İyi haber şu ki, herkes size taşınma günü tavsiyesi alacak; sadece sizin için neyin işe yaradığına karar vermeniz gerekiyor.

İşte hayatınızı biraz daha kolaylaştıracak 5 ana ipucu:

1. İpucu: Temel bilgileri alın
Paketlemeye başlamak için ihtiyacınız olan sadece kutular ve bantlar değil, unuttuğunuza bahse girdiğimiz birkaç şey daha var …

– Ambalaj kağıdı
– İyi metinler
– Kabarcık sargısı
– Makas
– Etiketler (Kutu numara sistemine sahip olun, yeni adresinizi ve iletişim adınızı / numaranızı girin)
– Dolap kutuları

Ayrıca ekstra malzeme alın, sandığınızdan daha çabuk biteceğine bahse gireriz.

2. İpucu: Akıllıca paketleyin
Son oyun için planlama yapmak (paketten çıkarma) bir zorunluluktur, çünkü bol miktarda zaman ve enerji tasarrufu yapacaksınız ve her şeyi daha eğlenceli hale getirecek.

İşte hızlı bir özet:
1. Kutu ve içindekilerin bir listesini yapın
2. Kutu etiketlerinde spesifik olun (sadece oda adlarını değil)
3. Benzer öğeleri tek bir kutuda bir arada tutun
4. Paketinizi önceden hazırlayın – her gün küçük bir paketleme, taşınma gününde size zaman kazandıracaktır

3. İpucu: Yardımcılar
Airtasker’a arkadaşlarınızı, ailenizi, işten çıkarıcıları veya arkadaş canlısı bir taşınma görevlisini taşımanıza yardımcı olması için, tam olarak kimin olduğu önemli değil, ancak bunu kendi başınıza yapmaya çalışmayın. Bu genellikle düşündüğünüzden daha büyük bir iştir ve ayrıca yeni yerinizde çok daha hızlı olursunuz.

Sadece hareket halinde size yardımcı olmakla kalmazlar, aynı zamanda çocuklarınız varsa bebek bakıcılığı yapabilirler veya kıymetli kediniz veya yavru köpeğinizse, endişelerinizin cevabı bir evcil hayvan bakıcısı olabilir.

Kime yardım ederseniz edin, onlara nefis bir pizza ısmarlamayı veya daha sonra içecekleri tatmayı unutmayın; Ne de olsa sana yardım etmek için zamanlarını bıraktılar.

4. İpucu: Profesyonel olun
Kendi başınıza hareket etmekten başka birçok seçenek vardır, en popüler seçenek taşınma uzmanlarını işe almaktır. Bu rotadan aşağı inerseniz fiyata göre SEÇMEYİN, neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Önce ve sonra temizlemeniz gerekiyor mu? Her şey paketlenmeden taşınmak ister misiniz? (buna evet mi diyorsun ?!), Onlara ihtiyacın var mı? Yoksa A’dan B’ye her şeyi almak için onlara mı ihtiyacınız var?

Geri çekilin, tüm seçeneklerinizi değerlendirin, karşılaştırın ve istediğiniz şeyin peşinden gitmekten korkmayın. Ele aldıkları en değerli eşyalarınızdan bazıları.

5. İpucu: Geri dönüşümü düşünün
Geri dönüşüm sadece paradan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çevre üzerinde ciddi bir etkiye sahip olan son derece yoğun atık gerektirir. Elbette eski evinizden her şeye ihtiyacınız yok… Bir garaj satışı yapmayı veya eBay, Gumtree veya Oddswop’a eşya koymayı düşünebilirsiniz. Çok büyük bir değer yoksa veya alıcı yoksa neden arkadaşlarınıza ve ailenize vermeyin veya Kurtuluş Ordusu gibi yerel bir hayır kurumuna bağışlamayın.

Yakın zamanda taşınan bir arkadaşın arkadaşı olmaya mahkum olacaksınız, bu yüzden daha fazla çöp sahası oluşturmak yerine, kullanılmış kutuları onlara verin. Ya da daha iyisi, kutularınızı kiralayın.

İşte orada, bazı basit harika hareket ipuçları. Nasıl gittiğinizi bize bildirin ve aşağıdaki yorumlarda daha fazla ipucu paylaşın.

Daha yararlı ipuçları için en iyi Tamirci ipuçlarımızı ve Boyama ipuçları ipuçlarımıza bakın.

Bir cevap yazın